Jump to content
Dogomania

"Wakacje" - film krótkometrażowy odnośnie problemu związanego z psami


mateusz_s

Recommended Posts

Witam,

nazywam się Mateusz Sobkowiak. Aktualnie dopiero zaczynam w świecie filmów. O to chciałbym wam miłośnikom przedstawić film, który stworzyłem z myślą o czteronogich stworzeniach. Co prawda technicznie słaby, bo jak mówiłem - początki. Ale skupiłem się głównie na scenariuszu, montażu i grze. Film trafił już na kilka festiwali w tym na dwa bardzo ważne - kult off festiwal - telewizji tvp Kultura, gdzie został wyemitowany. A także do doliny kreatywnej, gdzie dostał wyróżnienie.
Liczę, że problem, który poruszyłem, to tak jak mnie i was on wkurza.
Rok produkcji: 2009.

Miłego seansu :)
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=s0sJhbRaP6k[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Poryczałam się. Mnie ruszyło, ale czy ruszyłoby to tych, do których film powinien w głównej mierze trafić? Tych, których główną cechą jest brak wrażliwości i rozwój empatii na poziomie drewnianego stołka? Ale każdy sposób jest dobry, trzeba próbować, poruszać problem, chwała ci za to Mateusz!!!

Link to comment
Share on other sites

dziękuje za te miłe słowa. To wiele dla nas znaczy.
Odnośnie waszych wątpliwości - co inni na to - widzieli to ludzie na festiwalach, gdzie na jednym sam byłem przy jego emisji - szczerze mówiąc cisza i skupienie jakie panowało było naprawdę godne pochwały, a dla mnie to jedna z wspanialszych chwil :)

Link to comment
Share on other sites

Co do kolejnych produkcji to także poruszą temat raczej niszowy, ale tym razem trochę z innej beczki :] Choć wymienione propozycje biore pod uwagę. Co prawda już o bezdomnych psach zrobiono wiele i ciężko było by mi się wyróżnić jakoś z tym tematem, ale nadal nie zmienia to, iż jest wart poruszenia.

Jeszcze raz dziękuje i chciałbym zapytać, czy może znacie również jakieś inne fora o podobnej tematyce ?:)

pozdrawiam wszystkich fanów czworonogów

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

wybaczcie, żę dopiero teraz, ale nie wiem czemu nie dostaje powiadomień :(

Dziękuje za miłe słowa. Chce dodać, iż we wtorek już ruszamy z nową akcją. I chciałbym jako was miłośników spytać, co myslicie o filmach gdzie psy mają ludzkie odruchy, postrzeganie rzeczywistości itp?

Link to comment
Share on other sites

super filmiki, moze jakis filmik o pseudohodowlach zrobicie? Macie pomysl to sie liczy, ze np ktos kupuje yorka, goldena bla bla bez rodowodu i tlumaczy to tym, ze po co mu papierek i nie chce wystawiac psa, a z yorka wyrasta jakies wielkie bydle (no chociaz troche podobne zeby nagle z yorka nie wyrosl bokser ;)) i w dodatku chory itd itp ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mateusz_s']hmm.. ciekawe, ale tematu nie znam i szczerze mówiąc nie wiem jak się odnieść. Ostatnio mnie uderzył temat traktowania zwierząt w Chinach. Znane jest to tutaj?[/QUOTE]

Chiny - Chinami..
Na nasze realia bardzie potrzebny jest film o pseudo hodowli! A właśnie dlatego, że większość ludzi , tak jak Ty - nie zna tematu...

Coś do poczytanie:
[url]http://www.google.pl/search?q=pseudohodowle&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a[/url]
[url]http://www.stoppseudohodowcom.org/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Filmy genialne! Świetna robota, gratuluję:)
[quote name='mateusz_s']ok, tylko pytanie - jak zrobić z tego obiektywny materiał, a zaraze nie nudny albo rodzinną komedię?[/QUOTE]

Myślałeś o zestawieniu obrazów małego szczeniaka z prawdziwej hodowli z obrazami ze szczeniakiem z pseudo. To być może podziała na wyobraźnię...( nie znam sie na tym...ale tak mi wpadło teraz)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...