Jump to content
Dogomania

Bazyle i Panbazyle Herbu Bazyl i ogar


panbazyl

Recommended Posts

  • Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='andegawenka']Fundamenty chyba z wapienia to po zabudowaniach gospodarczych?[/QUOTE]
z wapienia tak, ale to jest murek a na nim mój "ogródek warzywny".... a raczej jego nędzne szczątki. Przy psach uprawa jakichkolwiek warzyw czy roślin mija się z celem, zwłaszcza przy psach "ogrodnikach".... One lubią nawozić, przesadzać, spulchniac glebę i robić podkopy w celu wylapania szkodników.
Ta górka jest dośc stroma, tego nie widac ze zdjęcia, ale za beczką w której skrywa się kominek od oczyszczalni ścieków jest już dość stromo w dół dobrych kilka metrow. I ta część ogrodu czeka na zagospodarowanie. Marzą mi sie taki murki z białego kamienia, ale nie ma kiedy tego zrobić, moze w tym roku choć trochę sie postawi murka? Plany są gorzej z wykonaniem. No i marza mi sie schody też z bialego kamienia - co tam jedne schody, kilka różnych schodów w róznych miejscach ogrodu.

Link to comment
Share on other sites

odcisk łapy tylko nie wiem którego z psów :)

[IMG]http://i43.tinypic.com/21ahkpv.jpg[/IMG]

smacznego :)
[IMG]http://i41.tinypic.com/300ws2d.jpg[/IMG]

w oczekiwaniu na cieple dni dzieci zrobily sobie piknik w domu... nawet tam spały...
[IMG]http://i41.tinypic.com/103hksi.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andegawenka']:loveu: znalazłam na watku galerii [url]http://i51.tinypic.com/2zezbr5.jpg[/url][/QUOTE]

Genialne zdjęcie, trochę jak ucieczka przed bestiami ;)

Ruben - w życiu nie słyszałam takiego imienia, ale pięknie brzmi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']też lubię to zdjęcie. Zrobione jesienią[/QUOTE]

[quote name='daguerrotype']Genialne zdjęcie, trochę jak ucieczka przed bestiami ;)

Ruben - w życiu nie słyszałam takiego imienia, ale pięknie brzmi![/QUOTE]

Lubię te Wasze watki, mozna nacieszyć oko......


[quote name='filodendron']To biblijne imię i podobno oznacza "To syn" - pierworodny :)[/QUOTE]
isie czegoś dowiedzieć ciekawego;)

żeby potem przejść przez takie coś:angryy: [URL]http://www.sosbokserom.com.pl/[/URL]

To szczeniaczki, gdyby ktoś nie rozpoznał :-(

Link to comment
Share on other sites

długo myśleliśmy jak nazwać syna. Pomysłów było duzo - nawet nie pamietam teraz jakie. Na drugie ma Dariusz co całościowo znaczy "Oto syn dzierżawiący dobra". Ruben to biblijne imię - pierworodny syn Jakuba. Znaczy dokładnie tyle jak napisala filodendron - Oto syn. Tak mówiły kobiety odbierające poród gdy rodził sie pierworodny syn. Imię jest znane i bardzo popularne w jednym z najstarszych chrześcijańskich państw jakim jest Armenia. A u nas tak prywatnie ma jeszcze dodatkowo konotacje bardzo przyjacielskie - tak ma na imię mąż mojej bardzo serdecznej przyjaciółki z Hiszpanii. A że lubię nietypowe pamiątki przywozić z wyjazdów to tym razem było to imię :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl'] Na drugie ma Dariusz co całościowo znaczy "Oto syn dzierżawiący dobra".[/QUOTE]
Chiba raczej "dzierżący" a nie "dzierżawiący" ;) Czego mu oczywiście życzę ;)
Niech dzierży dużo i dzielnie :) Nomen omen, jak mówią. Moje młode to Zofia - no zobaczymy, jak z tym nomen omen będzie ;)

Link to comment
Share on other sites

a może i dzierżawić - my i tak "małorolni" ziemi tyle co na podwórku i w doniczkach kwiatowych. jak wydzierżawi od sąsiadów tyle jego będzie ;)
a Sofija - no cóż - oby poszła w ślad za imieniem.
córeczka to Olga.
chcialam polączyć tymi imionami wschod z zachodem a połączyłam pólnoc z południem.... Bo Olga jest imieniem ludów północy (choć kniahyni Rusi miała tak na imię, byla z Rurykowiczów ktorzy przybyli na Ruś ze Skandynawii) a imię Ruben wedle naszego położenia geograficznego pochodzi z południa.... Tak samo jak dla Portugalczyków nie jesteśmy krajem wschodnim a północnym :) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) Portugalczycy bardzo się też dziwią, że u nas pomarańcze nie rosną a morze w lecie ma temperature taka jak ich ocean zimą.... (mieszkalam kilka dni w portugalskiej rodzinie w Lizbonie)

Link to comment
Share on other sites

Gdybym miała mieć syna miałabym nie lada problem z imieniem.

Natomiast już gdy byłam w liceum wiedziałam, że dziewczynkę nazwałabym Helena - dla skrótu Lena (wpływ książki "Tak trzymać!" Fleszarowej-Muskat, akcja toczy się w Gdyni lat 20 i 39-45, polecam), teraz się okazało, że Lena funkcjonuje jako samodzielne imię i jest bardzo popularne w PL.. a teraz jeszcze spodobało mi się imię Laura.

Także tylko na dziewuchy jestem przygotowana ;)

Olga też mi się podoba, lubię proste imiona, których się używa tak jak są zapisane w dowodzie, a nie: w dowodzie jedno, a skrót zupełnie inny :)

PS. Natomiast wciąż śmieszy mnie mieszkający niedaleko Brajan (tak pisane :P)

Link to comment
Share on other sites

Brajanów jakoś sporo ostatnimi czasy - takie podstawówkowe te Brajany.

Z Rubenem to mielismy sporo fajnych przygód, bo najpierw pani w USC gdzie się rejestruje dziecko zapytala mojego chłopa, czy to aby nie jakieś obraźliwe to imię (kurza morda, katolicy w 90% a Biblii nie znają...) no jakoś pani udalo sie wytlumaczyc, że to z Biblii imię - aaa - jak z Biblii to moze być.... a potem to już bez pudła trafialiśmy w konfesję osób z którymi rozmawialiśmy, bo katolicy na imie Ruben robili i robia dziwna minę -eeeee... ale protestanci od razu mówią który to fragment Biblii - tak dokładnie, z numerami.
A co do protestantów - to ponad 3 lata temu robilismy w Lublinie spory i jedyny jak do tej pory festiwal protestancki - dość fajna byla to impreza. Koncerty, spotkania literackie, kuchnie itp. (my prywatnie nie jesteśmy protestantami, co nam zupełnie w niczym nie przeszkadzało zrobić tego festiwalu :) ). A dziś dostałam maila ze Szwecji od potomka arian piaseckich, ze poszukuje jakis info o swojej rodzinie która byla arianami i mieszkala w Piaskach w XVII wieku. Bo Piaski były prywatnym miastem protestanckim, długo potem dopiero stały sie żydowskie a teraz polskie z pretensjami do wszelkich innych nacji za to że tu raczyły kiedyś mieszkać.
Tak samo w jakimś innym naszym projekcie byla u nas dziewczyna - potomkini Sobieskich, ale nie po Janie Sobieskim (jego wszystkie dzieci zmarły bezpotomnie) a po Marku Sobieskim (jedno z gniazd rodowych Sobieskich to Giełczew - mała wiocha obecnie - ta od źródeł Giełczwi, tu w okolicy szalał Jan z Marysienką po stogach siana, tu pisali sobie listu do Pielskowic - obecnie Pilaszkowice, tu niedaleko w miejscowości Bazar osadzał swoich jeńców tatarskich). Uwielbiam miejscową historię która tworzyła WIELKĄ historię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...