Jump to content
Dogomania

CZWARTY ETAP **skarbonka** BIAŁA PODLASKA


rozi

Recommended Posts

[quote name='rozi']Dziękujemy za drugie zgłoszenie, nic więcej nie jest potrzebne.[/QUOTE]

ja jeszcze po kilku rozmowach z Biafra (Zwierzę nie jest Rzeczą) i SBD chciałam dodac
iż psy znajdujące się pod opieka Fundacji to psy starsze. Zreszta wszystkie konie pod opieką Fundacji to też głównie schorowane strauszki.
Kojce o których mowa zajmowałby kaukazy staruszki.
Na 22 psy pod opieka fundacji, 3 psy są na hotelowaniu. Wyciagane były z przytuliska/schroniska, jednemu groziło uspienie.
Zdarzyć się może iż w jednym z kojców których projekt budowy zgłośiliśmy będzie akurat pies na hotelowaniu. Czyli de facto będzie to kojec "zarabiający". Tak jak pisała SBD ze względu na sympatię i charaktery a także wielkość psów ich ustawinie w kojcach może ulegac roszadom.
Pieniązki z hotelowania przeznaczone są na cele statutowe Fundacji.
Woleliśmy o tym napisac, żeby nie było nieścisłości.
Byc może trochę chaotycznie ale mamy stosunkowo utrudniony kontakt z Biafrą, która walczy z osuwającą się ziemia. A i sama idea zgłoszenia projektu do "Skarbonki" narodziła się stosunkowo niedawno.
Zgłoszony projekt obejmuje dwa kojce gdyż dwa zostały zniszczone przez powódz i schodzące osuwisko a psy w nich przebywające musiały zostac przeniesione do hotelu.
Budowa chociazby jednego kojca pozwoli jednemu z nich wrócić do "siebie" miejsca, które zna i gdzie czuje się bezpiecznie.


edit. pisalam w liczbie mnogiej bo było to chwilę po gorącej prawie konferencji telefonicznej pomiedzy mną, SBD a Biafrą

Link to comment
Share on other sites

Zbliża się final, ja mam parę pytań:

[B]Fiziu[/B] - ile staruszków będzie mogło mieszkać w tych czterech kojcach? Czy planuje się przenieść do nich konkretne pieski?

[B]Elmira[/B] - czy Schronisko dysponuje funduszami na wykonanie projektu? Czy ten azyl dla staruszków był planowany wcześniej?

Link to comment
Share on other sites

Rozi - trudno mi w tym momencie powiedzieć ile psiaków miałoby zamieszkać w tych boksach, bo w sumie tylko przekazuję plany, ale jak tylko się dowiem, napiszę - mam nadzieję, że jutro
Te, które są na zdjęciach na pewno są brane pod uwagę do przeprowadzki. Ale czy wszystkie by się zmieściły, nie potrafię powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Zbliża się final, ja mam parę pytań:

[B]Fiziu[/B] - ile staruszków będzie mogło mieszkać w tych czterech kojcach? Czy planuje się przenieść do nich konkretne pieski?

[B]Elmira[/B] - czy Schronisko dysponuje funduszami na wykonanie projektu? Czy ten azyl dla staruszków był planowany wcześniej?[/QUOTE]

Pan Kierownik wie, że fundusze muszą być przedłożone-ergo liczy się z koniecznością wydatku. Nie, nie była taka inwestycja wcześniej planowana. Pomysł powstał, kiedy zapoznano się z zamysłem Skarbonki. Pan Kierownik schroniska podjął pomysł stworzenia "enklawy" dla staruszków i ocenił, że jest to fantastyczny pomysł, ponieważ dużo jest staruszków w Białej.

Link to comment
Share on other sites

mam taką odpowiedź


[I]Na to pytanie w tej chwili trudno powiedzieć czy dany kojec będzie dla konkretnego
pieska. Wydaje się najlepszym wyjściem, żeby umieścić tam pieski, które będą tego najbardziej
potrzebowały czyli te najbardziej schorowane czy te najsłabsze. W nowych boksach umieścimy jeśli to
będzie duży pies(np: Baca czy Bary) to jednego jeśli mniejsze(np:Fafik) to możliwe, że dwa staruszki.[/I]

Link to comment
Share on other sites

Czwarty Etap Skarbonki dobiegł końca. Chciałabym podziękować za wspaniałe, przemyślane projekty. Wszystkie psie staruszki uśmiechają się do Was (:

[B]Moja decyzja jest następująca[/B]:

[SIZE=4]Wsparcie otrzyma Schronisko w Białej Podlaskiej, jednakże dopiero wtedy, kiedy wybuduje przedstawiony nam Azyl dla Staruszków. W kosztorysie widnieje suma 6000zł, jest to koszt bud. My te budy kupimy pod warunkiem, że – zgodnie ze zobowiązaniem – cała reszta powstanie w ciągu dwóch miesięcy z funduszy niezależnych od Skarbonki.[/SIZE]

Prosimy Elmirę o potwierdzenie, że Schronisko podejmuje działania i enklawa powstanie do końca lipca.

[B]Jeśli Schronisko w Białej Podlaskiej nie zdecyduje się zrealizować projektu, bądź realizacja przeciągać się będzie ponad dwa miesiące, pieniążki przekazane będą dla „Asa” w Jamrozowiźnie, którego propozycja jest całkowicie zgodna z ideą Skarbonki, jednak skala pomocy jest kilkakrotnie mniejsza.[/B]

.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za przyznanie wsparcia :) Teraz czeka nas mobilizacja by projekt został zakończony w ciągu dwóch miesięcy. Wierzymy, że Kierownik pokieruje wspaniale pracą, a my zrobimy wszystko, żeby miał wsparcie szczególnie finansowe na resztę projektu.

Link to comment
Share on other sites

Ja równiez trzymam kciuki, bo projekt bardzo fajny.

Oglądałyście może Miasto Psów - taki program o schronisku w Stanach.
Też częśc tego schroniska była przeznaczona tylko dla staruszków.

Super by było, jakby w każdym schronisku był taki kącik dla dziadeczków

Link to comment
Share on other sites

Już melduję:)

Inwestycja skarbonkowa rusza na już. Jeszcze tylko postawią w schronisku nowe boksy, a potem realizacja wewnętrznego azylu dla staruszków. Trzymajcie za nas kciuki, żeby nam się powiodło. My ze swojej strony stawać będziemy na uszach, żeby się wyrobić:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']bardzo chetnie foti! sledzic zmiany, widzieć, jak nasze comiesięczne grosze przekuwają sie w konkret - nic bardziej budującego.
BP - w ogóle fartownie ostatnio, super, oby tak dalej![/QUOTE]
I oby taki fart towarzyszył bezdomniakom zawsze! A BP się cieszy-mamy z czego! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...