Jump to content
Dogomania

karma weterynaryjna - czy to ma sens?


filodendron

Recommended Posts

Od pewnego czasu u naszego psiaka pojawiły się problemy ze stawami (jesteśmy po wstępnej diagnostyce - badaniu ortopedycznym i rtg i na razie nie wiadomo, co to jest). Żywiony był BARFem i wet kręci na to nosem. Ponoć przyswajalność mikro i makroelementów ze świeżego jedzenia jest upośledzona w porównaniu z suchą karmą i szczególnie dotyczy to kluczowych dla stawów składników - chondroityny, glukozaminy oraz NNKT. Nie jestem przekonana, ale najprostszym sposobem sprawdzenia tej teorii jest przestawienie psa na suchą, dobrze zbilansowaną karmę.
Wet sprzedał nam Royal Canin Mobility, który oprócz chondroityny i glukozaminy, które pies dostaje w Arthroflexie, ma mu dostarczyć NNKT.
Chodzi o to, że nie podoba mi się skład tej karmy. Wiadomo, że składniki muszą być umieszczane w kolejności odpowiadającej ich procentowemu udziałowi w produkcie. Stąd wiadomo, że w karmie jest najwięcej ryżu i mąki kukurydzianej. Dopiero na trzecim miejscu jest suszone mięso drobiowe a zaraz potem znowu kukurydza, następnie gluten kukurydziany. Wiadomo, że karma zawiera chondroitynę i glukozaminę, ale nie wiadomo ile. Kwasy tłuszczowe EPA i DHA - 15 mg na kilogram karmy. Dawkowanie bardzo niekorzystne, co potwierdza obecność dużej ilości wypełniaczy i przekłada się na ilość i wielkość kup.
Sprawdziłam skład karm "stawowych" Hills, Purina i Eukanuba i sytuacja wygląda podobnie. Jedynie Eukanuba ma kurczaka na pierwszym miejscu w składzie ale zaraz potem cały bukiet zbóż - kukurydza, pszenica, sorgo, jęczmień.
Czy jest jakieś medyczne uzasadnienie, żeby przy problemach ze stawami ograniczać psu mięso a dawać dużo zbożowych wypełniaczy?
Jeśli nie, to czy nie lepiej kupić lepszą karmę bytową plus Arthroflex jako źródło glukozaminy i chondroityny oraz np. Gammolen jako źródło NNKT?
Będę wdzięczna za opinie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Naszej suni na jej reumatoidalne zapalenie stawow mowili ze hills j/d, akurat u nas padlo na puszke bo suchego nie je. ale moim zdaniem wlasnie lepiej jest glukozamine itp dodac extra a karmic wlasnie barf czy gotowanym a nie takim "syfem" co zboza sa na 1 miejscu a nie mieso..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Naszej suni na jej reumatoidalne zapalenie stawow mowili ze hills j/d, akurat u nas padlo na puszke bo suchego nie je. ale moim zdaniem wlasnie lepiej jest glukozamine itp dodac extra a karmic wlasnie barf czy gotowanym a nie takim "syfem" co zboza sa na 1 miejscu a nie mieso..[/QUOTE]
No i tak właśnie robię. Już nigdy więcej nie kupiłam tej karmy - wet mnie omotał, ale więcej mi się to nie przytrafi ;) Oni żerują na tym, że wręczą człowiekowi paczuszkę i snują opowieści - i jak tu nie kupić? Jakby tylko rzucił nazwę, to w domu już człowiek na spokojnie by sobie posprawdzał co i jak - a jak wet wciska pod pachę i mówi, że świetne, to trudno odmówić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Ja już jestem przekonana, że nie warto sobie zawracać głowy karmami wet na stawy - cała ochrona w nich zawarta to chondroprotetyki i NNKT. Kupuję więc Arthroflex i Dolfos arthro Ha na zmianę plus olej z łososia jako źródło tych wszystkich omega :)[/QUOTE]
my testowalalysmy wiele suplementow i zaden nie pomogl... teraz cetyl M jest na skonczeniu i zaczynam arthroblock i na razie jest lepiej, czy to zasluga cetyl M cxzy tego drugiego przekonam sie jak cetyl m sie skonczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Tak! Maja sens! Przetestowane - RC HEpatic na psie z marskoscia watroby, staruszku, Digest &Osteo - na mlodym duzym psie - cudowna karma (!) i obecnie Renal - ma sens!!!!!!!!!!!!!!!! Mowia mi o tym wyniki badan!!!![/QUOTE]
Ale tutaj jest mowa o karmie na stawy ktora zawiera w glownym stopniu zboze... a jak wiadomo zboza nie powinno sie jesc przy problemach reumatycznych....

Link to comment
Share on other sites

patrzcie,hills to amerykańska karma(można by tak rzec)w żadnej nie ma chondroprot.może amerykańce porobiły badania i podawanie w/w suplementów nie ma sensu?bo nic to nie wnosi do kondycji stawów?może wystarczą same omega?co wy o tym myślicie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']patrzcie,hills to amerykańska karma(można by tak rzec)w żadnej nie ma chondroprot.może amerykańce porobiły badania i podawanie w/w suplementów nie ma sensu?bo nic to nie wnosi do kondycji stawów?może wystarczą same omega?co wy o tym myślicie[/QUOTE]
A masz skład z worka? Bo na stronach www, to co strona, to inny skład.
Tutaj piszą o chondroitynie i glukozaminie:
[url]http://karmyweterynaryjne.pl/hills-canine-p-155.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...