Jump to content
Dogomania

Czy znasz taką rasę (munsterlander)


Trinity

CZy widzieliście "żywego" Munsterlandera?  

992 members have voted

  1. 1. CZy widzieliście "żywego" Munsterlandera?

    • 5. A co to wogóle jest??
    • 3. Tak widzieliśmy i Dużego i Małego Munsterlandera
    • 4. NIe nie widzieliśmy
    • 1. Tak widzieliśmy tylko Dużego Munsterlandera
    • 2. Tak widzieliśmy tylko Małego Munsterlandera


Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

chciałam kupić małego musterlandera, ale hodowli nie znalazłam żadnej. Przeglądałam nawet niemieckie gazety, były tam szczeniaki do sprzedania, ale nie wiem czy z rodowodem (bo to było coś w rodzaju naszej autogiełdy),a niemieckiego nie znam. Munsterlander mały kosztował 350 euro. To trochę dla mnie drogo biorąc pod uwagę dojazd gdzieś na południe niemiec

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gina&Lex']chciałam kupić małego musterlandera, ale hodowli nie znalazłam żadnej. Przeglądałam nawet niemieckie gazety, były tam szczeniaki do sprzedania, ale nie wiem czy z rodowodem (bo to było coś w rodzaju naszej autogiełdy),a niemieckiego nie znam. Munsterlander mały kosztował 350 euro. To trochę dla mnie drogo biorąc pod uwagę dojazd gdzieś na południe niemiec[/quote]
Podejrzewam ze byly to rasowe munsterlandery, ewentualnie mogly byc zarejestrowane w innej organizacji niz FCI.
Poza tym, o ile nie masz papierow, ze jestes mysliwym to takiego psa w Niemczech nie kupisz :evil_lol:

Psy mysliwskie moga kupowac w Niemczech jedynie mysliwi ktorzy moga to udowodnic jakims papierkiem...
pozdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gina&Lex']Nie wiedziałam o tym :( Dzięki za iformacje... Co za naród:shake:[/quote]
Ale nie sadzisz ze to lepiej dla rasy? Przeciez te psy zostaly stworzone aby byly uzywane w polowaniach, wiec zostaja spelnione ich wymagania bytowe.
No i poza tym nie ama czegos takiego jak moda na rase mysliwska :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Yoshiii

Witajcie!
Jestem nowa na forum, wiec przepraszam za ew. błędy.
Od jakiegos czasu interesuję się tymi najmniejszymi z wyzłów...
Bardzo bym chciała mieć psa tej rasy, ale niestety wiem tylko to co wyczytałam z ksiazek czy ze stron internetowych... Nigdy nie spotkałam żadnego munsterlandera... Czy macie jakieś namiary do hodowli ciągle działających... I czy oni mają strony internetowe?
Pozdrawiam

PS:Chetnie porozmawiałabym z właścicielem jakiegoś munstka, więc jeśli ktos z Was posiada psa tej rasy napiszcie na PW, ok?:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoshiii']Witajcie!
Jestem nowa na forum, wiec przepraszam za ew. błędy.
Od jakiegos czasu interesuję się tymi najmniejszymi z wyzłów...
Bardzo bym chciała mieć psa tej rasy, ale niestety wiem tylko to co wyczytałam z ksiazek czy ze stron internetowych... Nigdy nie spotkałam żadnego munsterlandera... Czy macie jakieś namiary do hodowli ciągle działających... I czy oni mają strony internetowe?
Pozdrawiam

PS:Chetnie porozmawiałabym z właścicielem jakiegoś munstka, więc jeśli ktos z Was posiada psa tej rasy napiszcie na PW, ok?:loveu:[/quote]

ja mam munsterka ;) zapraszam na pw ;)

co do hodowli to nie wiem czy maja obecnie amluchy ale fajne typowouzytkowe mieli w warszawskiej hodowli :

[url]http://ostmunster.republika.pl/rasa.html[/url]

tak na szybko to moge tylko napisac ze wiekszosc munsterkow na szczescie jest hodowanych przez mysliwych dzieki czemu maja silne popedy i nie nadaja sie na psa towazyskiego dla osoby niepolujacej... chyba ze ma napawde duze znajomosci psiego charakteru i potrafi zapewnic psu bardzo duzo ruchu i zajec ;)

niby pojawiaja sie munsterki eksterierowe bardziej - sama znam taka suke ...ale i tak sa to nadal psy o sporych wymaganiach ;) czego w necie czy opisach nie ma ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Yoshiii

Ostatni miot mieli w 2006 roku :eviltong:
Zdaję sobie sprawe z tego, ze te psy potrzebują dużo zajęcia i ruchu...Jestem w stanie mu poświecic odpowiednio dużo uwagi...
Na pewno miałby u nas dobrze

Link to comment
Share on other sites

Guest Yoshiii

Jasne, że tak...
Ale to jest właśnie jedno z miejsc, w którym szukam...
I skoro wiecie o czymś to nie wiem dlaczego nie chcecie powiedzieć...

PS:Znalazłam juz hodowle, w której aktualnie są szczeniaki...
Rozmawiałam też z hodowcą, który planuje miot...
Ale chciałabym wiedziec jakie Wy mi polecacie hodowle...;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Yoshiii

[quote name='sylrwia']Wiecie co nie wiem jaki ma przydomek ta hodowla.:roll: Na allegro albo alegratce mignelo mi inf o szczeniakach.[/quote]

Ja juzd o nich pisałam ;)
Szczenięta planują w połowie kwietnia
Nazwy hodowli też nie pamiętam, ale szczeniaki po Hassanie i Korze ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Yoshiii

A wiecie może jakie są hodowle psów tej rasy w Czechach?
Bo tego to ja już za [COLOR=silver][I][U]Czechy[/U][/I][/COLOR][COLOR=black] ludowe znaleźć nie mogę :p[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ja tylko zapytam co chcesz robic z munsterkiem... :) bo jak przy kazdej rasie kupuje sie ja po cos - nie tylko dla wygladu czy tego ze ma sie duzo czasu ale w jakism konkretnym celu :)

co do hodowli to ja moge w polsce polecic 2 bo z tymi mialam kontakt..jedna ta z wawy ktora znam lepiej i jeszcze jedna ktora z tego co pameitam miewala wystawiane szczeniaki na allegro... znam tez jedna hodowle bardziej eksterierowa ale tej no nie polece bo jestem za jak najbardziej uzytkowymi psami ;) mimo iz moga miec super psy ;) no takie mam zboczenie szkoleniowe ;)

co do hodowli czeskich to niestety nie pomoge... wiem ze za niemiecka granica to byly swojego czasu popularne psy... no o ile rase trzymana glownei przez mysliwych jako jedna z wielu tego typu ras mozna nazwac popularna ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Yoshiii

[quote name='sylrwia']hmm ... tam to może jakiegoś klubu trzeba by było poszukać. :roll:[/quote]

No właśnie razem z jedną włascicielką mm-a znalazłam taki klub i już napisałam do kilku hodowców... Po czesku :-o:evil_lol:

[B]Shida[/B] długo szukałam rasy, która byłaby odpowiedznia dla mnie
i dla której ja bym była odpowiednia :diabloti:

Po konsultacjach z hodowcami i właścicielami wielu ras uznalam,
że mm to pies jakiego szukałam. Ja z psem raczej polować nie będe... Ale mam w rodzinie myśliwego i pod tym względem pies napewno mógłby robić to do czego jest stworzony... Ja bym chciała z psem amatorsko cwiczyć agility - tak dla zabawy... Zeby było to przyjemne dla obu stron...Pozatym szukałam psa, który by lubił pływać, był chętny do aportowania i właśnie tej wielkości. Żeby był skoczny, wesoły i "myślący"... nie "maszyna"... aA to tylko kilka powodów dla których wybrałam tą rase. Wiem że chcecie mi pomóc, żebym się nie rozczarowała i była zadowolona z wyboru rasy, Decyzja już podjęta, będzie mm. Jestem świadoma w zupełności tego co mnie czeka. Starannie wybrałam rasę dopytujac się szczegółów. A myślę, że i dobry hodowca mnie odpyta :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoshiii']No właśnie razem z jedną włascicielką mm-a znalazłam taki klub i już napisałam do kilku hodowców... Po czesku :-o:evil_lol:

[B]Shida[/B] długo szukałam rasy, która byłaby odpowiedznia dla mnie
i dla której ja bym była odpowiednia :diabloti:

Po konsultacjach z hodowcami i właścicielami wielu ras uznalam,
że mm to pies jakiego szukałam. Ja z psem raczej polować nie będe... Ale mam w rodzinie myśliwego i pod tym względem pies napewno mógłby robić to do czego jest stworzony... Ja bym chciała z psem amatorsko cwiczyć agility - tak dla zabawy... Zeby było to przyjemne dla obu stron...Pozatym szukałam psa, który by lubił pływać, był chętny do aportowania i właśnie tej wielkości. Żeby był skoczny, wesoły i "myślący"... nie "maszyna"... aA to tylko kilka powodów dla których wybrałam tą rase. Wiem że chcecie mi pomóc, żebym się nie rozczarowała i była zadowolona z wyboru rasy, Decyzja już podjęta, będzie mm. Jestem świadoma w zupełności tego co mnie czeka. Starannie wybrałam rasę dopytujac się szczegółów. A myślę, że i dobry hodowca mnie odpyta :diabloti:[/quote]


no widzsz dlatego podpytuje...bo taki uzytkowy munsterek bez polowania nie bedzie szczesliwy... nawet majac namiastki...

znane mi munsterki na agility niebardzo by sie nadawaly..tzn moze i milo raz czy dwa polazic ale jako cel zycia..to nie bardzo... chyba ze wlasnie bardziej eksterierowe... to jeszcze... jakos... ogolnie tu dochodzi kwestia popedow... typu pracy ..pewnej niezaleznosci... czy tego ze no to nei sa psy nastawione na tego typu prace z przewodnikiem... ok wiem ze sa linie z ktorych psy to robia i sie do tego nadaja...ale no nie jest to tak super prosto i trzeba bardzo starannie wybrac i psa i hodowle... no i tak moze sie zdazyc ze psa nie bedzie to tak cieszylo... ale wiadomo jako jedna z to na pewno :) tak samo jako jedna z aktywnosci to mozna sobie sportowo zrobic pt czy mppt czy ptt - trpowce z nich naprawde sa super :) oczywiscie slad uzytkowy a ipowski raczej ;) ale ich lasuchowatosc tu pomoze wiele ;)

fakt zeja trafilam na psy ktore mialy silny instynk i byly wibitnie uzytkowe pod katem myslistwa ;)

co do wody...to ok wiekszosc lubi...ale tu wiekszosc ras sie podpisuje ;) wiele psow np lubiacych aportowac bedzie uwielbiala plywac wlasnie dzieki aportowaniu czegos z wody ;) tak ze akurat to nei konkretna cecha musnterka ;)

co do myslenia..to wiesz to tez kwestia tego jak to rozumiec ;) one maja swoj system wartosci i wiedza czego chca...co nei zawsze jest tym czego chce wlasciciel ;) tak samo jak warto wiedziec ze np za szczeniectwa maja typowy okres fobiowy gdzie latwo nakrecic szczeniaka na glupoty ;)

co na pewno sa bardzo wytrzymale.. i potrzebuja wiele pracy i ruchu... sa super tropowcami... aporterami... plochaczami...ale i dzikarzami - baardzo wszechstreonne jesli chodzi o prace mysliwska... dokaldne i wytrwale :) ladnie sie ucza i chetnie wspolpracuja z przewodnikiem..do tego uzytkowe sa dosc twarde... ale no powiedzialabym - typowo jak na mysliwskie ;)

fajne do pracy np ratowniczej :) slady uzytkowe... poszukiwanie czlowieka... choc no nie zastapi to polowania... widzis ja po tej rasie doskonale odczulam ze psy powinny robic to do czego je stworzono... czyli psy polujace powinny polowac...pasterskie pasc (albo robic ipo) itd...

szczegolnie jesli mowimy o psach po dobrych uzytkowych rodzicach a o takie chodzi :) i takie powinny byc rozmnazane :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Yoshiii

U shida rozpisałaś się :diabloti:
Ale bardzo dobrze...
Bo trzeba uświadamiaś przyszłych właścicieli...
Nawet po tym co mi napisałaś, wiem, że to pies dla mnie...
Bardzo mi w nich odpowiada to, że "mają swoje zdanie" ;)
Pies na pewno miałby zapewnioną dużą dawkę ruchu...
Niedaleko mojego miejsca zamieszkania jest bardzo dużo pól, lasów... Często jeździmy tam na wycieczki rowerowe...
Ja z psem na pewno nie będe polować...ALE...
1.Rozmawiałam z właścicielami psów tej rasy, a wśród nich z właścicielami, którzy nie polują z psem... I wszyscy piszą "napewno sprawiłoby mu to frajdę, ale mój jakoś nie "płacze" z tego powodu"...
2. Jeżeli mój by "płakał", albo i nawet bez tego to na polowanie też bedzie mógł jeździć...

Co do agility... Wiem, że te psy szybko się nudzą...
Ale widziałam już mm-y na zawodach agility...
Widziałam (niestety nie osobiście - tylko przez internet :cool1:)
te psu w flyballu.
Pozatym pisałam, że to tylko dla przyjemności dla obu stron...

Jednakowóż ile razy rozmawiałam z właścicielami psów tej rasy mówią, że owszem... Pies ma pewne "popędy", ale ogólnie jest bardzo przywiązany do właściciela i patrzy w niego jak w obrazek ;)

Pozwolę sobie wstawić kilka filmików ;)

[CENTER] [/CENTER]
[url=http://www.youtube.com/watch?v=8djd4EceNqQ]YouTube - Buster[/url]

[url=http://www.youtube.com/watch?v=cSl8ZO_e0-o]YouTube - Flying Fynn[/url]

[url=http://www.youtube.com/watch?v=O9fTljBAeRk&NR=1]YouTube - Eran - Jumping - Aarschot - 06/07/2008[/url]

[url=http://www.youtube.com/watch?v=LJdi7reOFKQ&feature=related]YouTube - Running Dog Madness[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...