Jump to content
Dogomania

Czy znasz taką rasę (munsterlander)


Trinity

CZy widzieliście "żywego" Munsterlandera?  

992 members have voted

  1. 1. CZy widzieliście "żywego" Munsterlandera?

    • 5. A co to wogóle jest??
    • 3. Tak widzieliśmy i Dużego i Małego Munsterlandera
    • 4. NIe nie widzieliśmy
    • 1. Tak widzieliśmy tylko Dużego Munsterlandera
    • 2. Tak widzieliśmy tylko Małego Munsterlandera


Recommended Posts

[quote name='Yoshiii']U shida rozpisałaś się :diabloti:
Ale bardzo dobrze...
Bo trzeba uświadamiaś przyszłych właścicieli...
Nawet po tym co mi napisałaś, wiem, że to pies dla mnie...
Bardzo mi w nich odpowiada to, że "mają swoje zdanie" ;)
Pies na pewno miałby zapewnioną dużą dawkę ruchu...
Niedaleko mojego miejsca zamieszkania jest bardzo dużo pól, lasów... Często jeździmy tam na wycieczki rowerowe...
Ja z psem na pewno nie będe polować...ALE...
1.Rozmawiałam z właścicielami psów tej rasy, a wśród nich z właścicielami, którzy nie polują z psem... I wszyscy piszą "napewno sprawiłoby mu to frajdę, ale mój jakoś nie "płacze" z tego powodu"...
2. Jeżeli mój by "płakał", albo i nawet bez tego to na polowanie też bedzie mógł jeździć...

Co do agility... Wiem, że te psy szybko się nudzą...
Ale widziałam już mm-y na zawodach agility...
Widziałam (niestety nie osobiście - tylko przez internet :cool1:)
te psu w flyballu.
Pozatym pisałam, że to tylko dla przyjemności dla obu stron...

Jednakowóż ile razy rozmawiałam z właścicielami psów tej rasy mówią, że owszem... Pies ma pewne "popędy", ale ogólnie jest bardzo przywiązany do właściciela i patrzy w niego jak w obrazek ;)

Pozwolę sobie wstawić kilka filmików ;)
[/quote]


hmm ale wiesz ze to taki bardzien np typ z usa munsterkow ? tak jak pisalam - sa rozne typy... te akurat nie przypominaja starych polskich linni munsterkowych... sa lzejsze takie bardizej jak ja to nazywam z linji eksterierowych... tak samo charaktery... sa diametralnie rozne pod pewnymi wzgledami... tak jak juz pisalam znam munsterki wlasnie eksterierowe ktore wlasnie dadza rade w ten sposob tez sie realizowac...ale znam i takie ktore nade wszystko maja w sobie zylke mysliwska i to byloby nie to co by najbardizej je cieszylo... wystarczy popatrzec po wielkosci psow z danej chodowli czasem ;) postawie - gruboski kosci..one nawet pod tym wzgledem troche sie roznia...

i tak jak pisalam wczesniej te zeczywiscie uzytkowe nie bylyby szczesliwe robiac to.... ok mozemy dyskutowac ze kazdy pies robiacy cos bedzie szczesliwy bo nie bedzie znal nic innego ..ok.. ale biorac rase trzeba o tym myslec..

ja akuratchaakteru munsterka nie opisalabym jako wpatrzonego w przewodnika czy skocznego ;) to raczej cecha border collie ;) czy psow z grupy pasterskich ;)

ok dla munstera bedzie najwazneijsze stado...ale... no walsnie nie zawsze ;) potrafia byc uparte... nieposluszne czy krnabrne... i no takie sa... sa tot ez psy ktore jak sie raz zlamie to tego sie nigdy nie odpracuje... nie zaufaja czlowiekowi po raz kolejny...


tak jak pisalam jesli koniecznie pies tej rasy to dokladnie wybierz hodowle... i to niestety nie taka w ktorej psy poluja od pokolen a taka wystawowa... dla mnie nieporozumienie troche - bo jesli brac psa to wlasnie po to by realizowal sie w tym co bylo celem tworzenia rasy...a nie w zastepczych srodkach...

ale ja dziwna jestem bo np nie lubie borderow ktore robia tylko agility czy flayball czy frisbee... dla mnei to tez niszczenie tej rasy...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Yoshiii

No i bardzo dobrze, że się rozwija :p
A właścicielka psa Bustera (jest on na jednym z filmików)
jest nawet na dogo :-o To [U]Kaja&Buster[/U] o ile nie przekreciłam jakoś nazwy:razz:

Ja być może też niedługo będe miała suczkę tej rasy...
Dzisiaj odpisała mi część hodowców z Czech...
Ale zastanawiam się...
Czy zeby kupić wyżła w Austri potrzebne jest zaświadczenie, że się poluje? Wiecie moze coś na ten temat...
Spytałam już o to mojej znajomej z Austri i poprosiłam, żeby dowiedziała się czegoś na ten temat wiec teraz czekam na odp :p

PS: Może znacie jakąś dobrą hodowlę z Austri, Węgier, Włoch, Słowacji, Czech lub z Francji? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest Yoshiii

A i jeszcze jedno...
Napisałam maila do gazety [B][I]Przyjaciel pies [/I][/B]i im przedstawiłam moje poglądy na temat mm-ów i zachęciłam do napisania artykułu na temat tej rasy... Zacheciłam ich też mówiąc, że jeszcze żadna gazeta o psach nie opisywała tej rasy i napewno zaciekawi to czytelników...I mogę nieoficjalnie powiedzieć, że mm-y będą opisane w tej gazecie na jesień :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoshiii']A i jeszcze jedno...
Napisałam maila do gazety [B][I]Przyjaciel pies [/I][/B]i im przedstawiłam moje poglądy na temat mm-ów i zachęciłam do napisania artykułu na temat tej rasy... Zacheciłam ich też mówiąc, że jeszcze żadna gazeta o psach nie opisywała tej rasy i napewno zaciekawi to czytelników...I mogę nieoficjalnie powiedzieć, że mm-y będą opisane w tej gazecie na jesień :p[/quote]

ale wiesz ze to ni koniczni wyjdzie na dobr rasie? wszystkie modne rasy bardzo zle na tym wychodza ze sa modne i znane :( wlasnie probuje znalezc psa z jednej z bardziej popularnych ras - masakra :( hodowli moze i multum ale...nie ma skad wziasc psa :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Yoshiii

Shida... Oni prawdopodobnie i tak by opisali tą rasę...
"Bo mieli to w planach"...
Nie sądze, żeby przez ten artykuł rasa "tak bardzo zyskała na popularnosci" Jednok to pies myśliwski, wymagający sporej dawki ruchu i z pewnoscia nie dla kazdego... Pozatym w tych artykułach piszą zarówno dobre jak i złe strony danej rasy...
Myślę, że po prostu wiecej osób będzie wiedziało co to za pies i tyle...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[B] Yoshiii[/B] na wyzel.pl pojawilo sie inf o miocie szczyli, jesli nie te to moze Ci hodowcy udziela Tobie informacji na temat psiakow [URL="http://www.wyzly.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=18172#18172"]www.wyzly.pl 2008 - Najlepsze wyżełkowe Strony[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Chciałam poinformowac wszystkich że w Polsce są 2 duże munsterlandery Rina (suczka) i Frodo(pies) (Frendy) posiada je hodowla Harem Aresa to wspaniałe psy miałam okazję je poznać nawet ćwiczyłam z nimi przed wystawą na prośbe hodowcy niedługo zabiorę się za promocję naszych jedynych polskich dużych munsterlanderów bo w końcu trzeba to ludziom powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam. Jestem posiadaczką egzemplarza Duzego Munsterlandera, 8 letniego i niestety nie figuruje on nigdzie w kartotekach gdyż w wieku 6 miesiecy zostal kupiony bez wyrabianej metryczki, matka Focusa pochodzi z hodowli z Holandii, pies miał też trafić do holenderskiej rodziny. Przypadkowo zostal jednak w Polsce.
W zalaczniku zdjęcie psiaka ! Łacznie z kompanem, starszym Kastorem z hodowli Buszówka, 11letnim Malym munsterlanderem

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...