Jump to content
Dogomania

Czarne Kwiatki czyli na kogo warto uważać.


Recommended Posts

Figo, dlatego od lat wprowadziliśmy zasadę, że po psa każdy potencjalny opiekun musi ruszyć tyłek .Przesiew robi się sam.Nie 100%, ale zawsze jakiś.
Działaniem psygranij jestem przerażona. Też myślałam, że to strona ogłoszeniowa, do głowy mi nie przyszło, że fundacja!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Ja też mam takie zdanie, ze fundację często zakłada się dla zysku prezesa, a nie dla pomagania zwierzętom (znam jedną - prezes kupuje sobie auto i remontuje mieszkanie!). Bardziej wiarygodne są stowarzyszenia, jest wieksza kontrola.[/QUOTE]

malagos, skoro prezes kupuje sobie samochód i remontuje mieszkanie to na bank sobie je jeszcze kupił!

zgłaszaj do prokuratury!

dorzucę Ci jeszcze jedno ziółko które zbiera paypal na prywatne konto!

Edited by Rewelacja
Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']Prawda jest taka że fundację powstają jak grzyby po deszczu, zbierają kasę po to żeby osoby miały z czego żyć. Pensja 3tys to dla mnie kokos.
Chyba założę fundację.
Fundację z którymi ja współpracuję nie wypłacają sobie wynagrodzeń.
Ale żeby było jasne - nie jestem w stroną w sporze, nie znam, nie współpracuję z nimi więc nie będę oceniać. Po prostu to akurat mnie zdziwiło.[/QUOTE]

No patrz. Ty działasz na takich samych zasadach jak Fundacja. Też z puli darczyńców wyliczasz sobie wynagrodzenie. Więc nie wiem o co chodzi.

Znam osoby, które zajmują się zwierzętami na co dzień i nie pobierają za to wynagrodzenia. Ale nie będę oceniać....


Znam też fundacje (niestety ludzkie) gdzie zarobki są godziwe. Gdzie człowiek pracujący na rzecz pomocy innym dostaje porządne, normalne wynagrodzenie a jak zrobi coś bardzo dobrze to nawet i premie mu dają... i nikt nie widzi w tym nic złego..

Edited by Rewelacja
Link to comment
Share on other sites

nie zaśmiecajcie czarnych kwiatków!
Przenieście "dyskusje" na wątek o psygarnij.

Co do Ostatniej Szansy - fundacja prowadzi schronisko, w którym jest dużo psów.
Skoro osoby prowadzące schronisko tylko na to poświęcają 100% swojego czasu, to dlaczego nie mają dostawać za to wynagrodzenia?
Lepiej gdyby pracowali gdziekolwiek, a do roboty w schronie zatrudniali osoby trzecie? Też by musieli płacić...

Powinniśmy się cieszyć, że psami zajmują się osobu, którym los psów nie jest obojętny!

3 000 zł brutto to nie majątek...

Link to comment
Share on other sites

A może te wszystkie które tak krzyczą przejadą się do OS do Boguszyc i zobaczą jak wygląda praca codzienna i ile czasu to zajmuje.Ciekawa jestem która chciałaby pracować 24h za free.
Przecież hotele też pracują dla zarobku z tą tylko różnicą że hotel nie musi się starać o sponsorów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']fundacja OS prowadzi schronisko i zatrudnia pracowników. poza tym dziewcyzny pracują dla fundacji w pełnym wymiarze godzin ( a nawet wiecej, co jest jasne dla wszystkich, którzy są w temacie), mają zyć słońcem i powietrzem? to nie ejst ich hobby ani wolontariat czasowy, tylko regularna praca. opanujcie się![/QUOTE]

A to przepraszam, to zmienia postać rzeczy. Jak sama napisałam nie znam tematu. A tu cały czas jest informacja że jest to tak jakby portal ogłoszeniowy. Jeśli jest schronisko i tam te osoby pracują to jest jasne że z czegoś trzeba żyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aida']A może te wszystkie które tak krzyczą przejadą się do OS do Boguszyc i zobaczą jak wygląda praca codzienna i ile czasu to zajmuje.Ciekawa jestem która chciałaby pracować 24h za free.
Przecież hotele też pracują dla zarobku z tą tylko różnicą że hotel nie musi się starać o sponsorów.[/QUOTE]

O sponsorów nie musi ale z czegoś inwestycję trzeba wykonać a kasy od darczyńców za darmo nie dostaje. Ja zbudowałam hotel z pracy zarobkowej swojej własnej nie związanej z psami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rewelacja']A możesz dokładnie wskazać mi wiersz, w któym jest napisane to co Ty powielasz - że Psygarnij jest Filią Ostatniej Szansy?[/QUOTE]
To nie jest wiersz tylko wniosek by oddawać 1% Fundacji Ostatnia Szansa z celem: PSYgarnij => [url]http://psygarnij.pl/[/url]

Skojarzenie się samo kojarzy :-)

Link to comment
Share on other sites

Wiele organizacji tak robi, gdy nie ma możliwości zbierać 1%, bo nie jest OPP. Nie widzę w tym nic złego. Pieniądze wtedy są zwracane na podstawie faktur.
I wcale to nie oznacza, że organizacja X jest filią fundacji. Niejedna fundacja zbiera w ten sposób 1% nawet dla kilkunastu organizacji. Za rozliczanie tego (praca księgowej kosztuje) zwyczajowo bierze 5% zebranej kwoty.
Nie widzę w tym nic zdrożnego.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ze znow smiecimy w CK, ale sami przyznacie ze cos tu jest ewidentnie nie tak.

Mod ktory to zrobil winien jest chociaz slowo wyjasnienia, coz zlego/sprzecznego z regulaminem zrobilismy?


A teraz moje refleksje. Czy pamietacie sprawe Wiola&Milosz? (pyt. retoryczne, wiem ze tak...) Pol dogomani wodzono za nos i brano na ckliwe historyjki z zycia codziennego Wioli/Katarzyny/Kofeiny i jej tymczasowiczow. Tacy ludzie dobrze wiedza jak i co napisac do nas, naiwniakow, by ruszyc miekkie serca.
Przytaczalam przyklad cudownej interwencji u dalmatynki ktora dostala naglego ataku. Jak w chorobe suni ostroznie(!) wierze, tak w piekna historie o uratowniu suni zycia juz nie!
Nie uwierzylismy w cudowne znalezienie domu dla dalmata ze slaska i co? 2 tyg pozniej pies siedzial w schronisku.
Wejdzcie na ich strone fb, poczytajcie i otwórzcie oczy!

Link to comment
Share on other sites

Była prośba o nie zaśmiecanie Czarnych kwiatków, i powstał wątek Co wiecie o Psygarnij. Wątek się zaczął rozwiać posiadał już 3strony i nagle zniknął w całości. W związku z powyższym wszystkich zainteresowanych zapraszam na fb [COLOR=#0000ff]https://www.facebook.com/psygarnij.ciemnastrona?ref=ts&fref=ts[/COLOR] , mam nadzieję że tym razem nie będzie już cudów. Nie bójmy się mówić o tych co pod płaszczykiem pomocy , robią zwierzakom krzywdę poprzez swoją niewiedzę i indolencje. jednym z przykładów jest ekspresowa adopcja w dwie godziny bez sterylizacji, finalnie psiak wylądował w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Mnie nasuwa się jedna refleksja, skierowana do fundacji: Zanim użyczycie swojego konta innej organizacji- pomyślcie dziesięć razy! Tak łatwo stracić dobrą opinię i zasiać ziarno niepokoju. W przypadkach nagonki na OS, zawsze Ich broniłam, teraz będę milczeć....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']nie każdy jest na fb, a wątki nie powinny sobie znikac ot tak.[/QUOTE]

zgadzam się. Ciekawe czy dowiemy się dlaczego wątek zniknął?
Zwłaszcza że dostałam właśnie maila, że każdy kto tam pisał odpowie za to!
Czekamy na pismo w sprawie rozpoczęcia postępowania karnego.

Ogólnie to chyba się naraziłam :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...