Jump to content
Dogomania

Co na szyję?


yamayka

Recommended Posts

W regulaminie obedience stoi że obrożę zwykłą parciana lub skórzaną może pies mieć tylko w klasie 0, potem konieczny ł[U]ańcuszek[/U].
Ja ćwiczę w szerokiej obroży ale wobec tego co w regulaminie wypadałoby stworzyć psu "na zaś" ;) skojarzenie z łańcuszkiem.
Pytanie - [B]jaki to ma być łańcuszek???[/B] Przecie nie zaciskowy. Psy które widuję ćwiczące na szkoleniu to bydlaki ONkowate ;) i one mają łańcuchy jak dla krowy. :lol: A skoro mój pies ma 40 cm w szyi i sięga mi do kolana to jaki łańcuszek powinnam nabyć?
Bardzo proszę Was o jakieś propozycje.

Link to comment
Share on other sites

Przecie zaciskowy ;) z tego co wiem (ale obi nie ćwiczę) ma być on spięty tak, ze się nie zaciska. (jak źle to mnie poprawcie). Dla małego psa możę być taki zwykły z małymi ogniwami (jak ktoś sobie życzy to ten z długimi też) lub żmijka

Link to comment
Share on other sites

hahaha swoją drogą to nie ja ćwicze w szerokiej obroży tylko pies :lol:
Znalazłam cos takiego i to chyba może być to:
[URL]http://ipo-sklep.pl/product_info.php?cPath=1_46&products_id=680[/URL]

Myslałam o zaciskowym inaczej zapiętym (tylko nie jestem pewna czy gdzieś w regulaminie nie było że nie może być zaciskowy jako taki, ale chyba mi sie ubzdurało)tylko taki trzeba zakladać wsuwając przez łeb i ciężko dobrze dopasować rozmiar (mój pies łatwo wysuwa łeb ze wszystkiego).

Link to comment
Share on other sites

W klasie "0" pies może mieć na sobie zwykłą obrożę lub łańcuszek, w klasach wyzszych - łańcuszek. Smycz sie przypina do obroży wyłącznie w klasach "0" oraz "1" - w pozostałych wie,c klasach nie możemy mówić o zaciskaniu. Mówimy w tej chwili o zasadach panujacych w Polsce.
W MŚ natomiast pies może mieć dowolną obrożę oprócz kolczatki oraz obroży elektrycznej, które nie są dozwolone - tak wynika z regulaminu.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze psa od razu przyzwyczajać do łańcuszka:)My startujemy i póki co długo startować będziemy w zerówce ale pies chodzi w łańcuszku, którego używam do korekt na treningach ale i większość czasu na codzień też go nosi na spacerach.
Moja rada-jesli nie używamy w danej chwili zacisku do korygowania, lepiej zapinać go w sposób niezaciskowy i wyrabiać w sobie tai nawyk.Ja zapinałam normalnie, na zacisk-do pewnego startu, kiedy się zapomniałam i do zetki również zapięłam zaciskowo-itak dobrze, że skończyło się wyzerowaniem ćwiczenia a nie dyskwalifikacją:razz:Od tej pory zapinam na którekolwiek oczko:diabloti:

P.S.mój pies nosi taki "krowi" łańcuszek-żadna krzywda mu się nie dzieje i jest wygodny w użytkowaniu(jedyny minus długotrwałego noszenia to szary metaliczny nalot na jasnej sierści pojawiający się po jakimś czasie):

[img]http://i331.photobucket.com/albums/l452/klimkoska/album%202/DSC09455.jpg[/img]

Z tego co pamiętam to produkt dingo ale głowy nie dam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hehe wiem ze "krowi łańcuch" to nic złego ;) tylko na szyjke Sokera to nie zazbyt :lol:

Zakupiłam łańcuszek zapinany na karabińczyk w dowolnym miejscu, o dowolne ogniwko, bez możliwości zacisku. Myśle ze do korekt by mi się zacisk nie przydał. [SIZE=1]Myślę za to o dołożeniu kolczatki na trening chodzenia przy nodze (korekty) - nie udaje mi się cofnąć psa w "równaj", ale powstrzymam się z tym do spotkania z fachowcami bo nie wiem czy to dobry pomysł.[/SIZE]

Łańcuszek zakładam tylko pna trening posłuszeństwa, w różnych miejscach gdzie ćwicze żeby kundel kojarzył to z pracą - wszystko jedno gdzie, jak jest łańcuch to wiemy co robić :p
Już chyba działa - pies podniecony jak wyjmuję łańcuszek, po założeniu z roześmianą gęba dostawia się do nogi :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...