Jump to content
Dogomania

pytanie do włascicieli weimara


Vince

Recommended Posts

witam
mam pytanie czy pies tej rasy nadaje sie na psa obronnego, tzn mam dom z ogrodem, i miał by mieszkac w domu ale przebywac duzo na podwórku i chodzi mi o to zeby nikogo na podworko nie wpuscił i czy jak go zostawie samego w domu na pare godzin to go nie zdemoluje..??

Link to comment
Share on other sites

Witaj,
Wyzel weimarski to pies MYSLIWSKI, nie obronny, wiec pewnosci, ze nikogo na podworko nie wpusci, miec nie mozesz...Weimar ma w sobie pewne cechy psa obronnego i czesto je okazuje (choc obserwujac moje psy - suka do domu nie wpusci nikogo, pies z kolei zaprosi kazdego - jest z tym roznie), ale nie sprawdzi sie w tej roli tak dobrze, jak inne rasy, spcjalnie do tego przeznaczone.
Ponadto - nie jest to pies, ktory moze przebywac wylacznie na przestrzeni dom-podworko, w takiej sytuacji bedzie szalenie nieszczesliwy i popadnie w apatie, stanie sie nieznosny i bedzie niszczyl, starajac sie zwrocic na siebie uwage i samemu zorganizowac sobie zajecie.
Zeby wyzel weimarski czul sie szczesliwy i nie "zdemolowal Ci domu" MUSI miec zapewniona odpowiednia dawke ruchu, z moich obserwacji i doswiadczen (mam 3 weimary) wynika, ze powinny byc to minimum dwie godziny dziennie spaceru po polach, treningu przy rowerze, koniu itd.
Weimar to pies wylacznie dla mysliwych i ludzi aktywnych, ludzi, ktorzy - jezeli mysliwymi nie sa - zapewnia mu odpowiednia dawke ruchu, pracy i emocji. Po prostu odpowiednie dla jego przeznaczenia zajecie.
Takze - jezeli szukasz stroza podworkowego, nie bierz pod uwage weimara, bo uczynisz go nieszczesliwym i przy okazji bedziesz meczyl sie tez, ale jezeli jestes czlowiekiem aktywnym i chcesz miec przyjaciela do wloczegi po polach, lasach i gorach, przyjaciela nad jeziorem, partnera do wycieczek rowerowych, konnych, biegania, zawodnika agility, a PRZY OKAZJI chcesz, aby po podworku biegal ktos, kto raczej zawsze da Ci znac, co sie na nim dzieje - weimar moze byc psem dla Ciebie...:lol:
I jeszcze jedno - ta rasa nie nadaje sie do kojca:shake:...absolutnie...to sa psy stowrzone do wspolpracy i przebywania z czlowiekiem.
Serdeczne pozdrowienia,
Ania

Link to comment
Share on other sites

vince dopiero teraz przeczytalam Twoje wczesniejsze posty o bokserze itd.....mam dla Ciebie jedna, szczera rade - ABSOLUTNIE nie kupuj weimara, to sa psy z ogromnym temperamentem i w warunkach jakie jestes mu w stanie zapewnic, na sto procent bedzie niszczyl dom, ogrod i stanie sie agresywny dla ludzi, oraz...zacznie na pewno uciekac. Takze...wyzel weimarski nie jest psem dla Ciebie, z dobrego serca Ci radze.
Pozdrawiam,
Ania

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy, ciesze sie, ze moglam pomoc - jakbys mial wiecej pytan w sprawie weimarka, pytaj smialo, ale naprawde podkreslam - weimar to dla zapalonych traperow, sportowcow, mysliwych...inaczej z domu i ogrodu...pozostana wiory:)
Pozdrawiam Cie,
Ania i 3 hiperaktywne weimarze dusze:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Mam na razie jedną weimarkową duszę i to z natury flegmatyczną...
a i tak muszę się podpisać obiema łapkami pod postami cisy&fritza :evil_lol:

Chociaż gdy siedzimy na wsi (podwórze psy i wariacje) nie muszę aż tak bardzo martwić się o długość spacerów. Ale puki siedziałyśmy w mieście to rzeczywiście dzień w dzień minimum 2 godzinki.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

Weimar moze robic wszystko, byle tylko szlo to po linii jego predyspozycji i zainteresowan:lol:
Jezeli chodzi o PT - bez problemu, jednkaz zdaniem wielu doswiadczonych menerow, takie przygotowanie psuje psa pod kontem uzytkowosci mysliwskiej i ja musze sie z tym zgodzic, zbyt karny wyzel nie jest pozadanym wyzlem:cool1:.
Mamy 3 weimary. Najstarsza suka jest wysterylizowana, nie pracuje jako mysliwy, poniewaz panicznie boi sie strzalow, jest za to po szkoleniu PT wszystkie stopnie i PO, sprawdza sie doskonale jako stroz i obronca, kompan wycieczek konnych i uwielbia fresbee.
Dwa pozostale psy (20 i 8 miesiecy obecnie) - starsza sunia juz poluje, zaliczyla proby polowe wyzlow na pierwszym miejscu z dyplomem 1 stopnia, zdala eksternistycznie egzamin PT1 (eksternistycznie, poniewaz z racji tego co pisalam wyzej, nie chcialam, zeby szkolil ja NIEmysliwy - okazalo sie, ze mysliwsko przygotowany pies moze doskonale zdac egzamin PT), swietnie sprawdza sie we flyingball, uwielbia canicross i wycieczki konne, oraz (ciekawostka)brala udzial w kursie dla psow lawinowych prowadzonym we Wloszech przez mojego przyjaciela, gdzie takze bardzo dobrze sobie radzila...z przyczyn odmiennosci moich zainteresowac sprawy dalej nie ciagnelam, ale podaje ten przyklad zeby zilustrowac wszechstronnosc weimara.
Najmlodszy psiunio z racji swojego wieku jest na razie wstepnie przygotowywany do polowania i ogolnego zachowania sie;), ale rokuje wspaniale, wiec mysle, ze pojdzie w slady sredniej suni.
Takze wyzel weimarski jest psem wszechstronnym, wszystko zalezy tylko od czasu, pragnienia i cierpliwosci wlasciciela, oraz od stopnia uzdolnienia psa:diabloti:
Przepraszam, ze sie tak rozpisalam
Pozdrawiam,
Ania

Ps. W USA weimary pracuja w policji...takze...o czy,s to swiadczy:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...