Jump to content
Dogomania

potrzebuje rady


Vince

Recommended Posts

Dobrym rozwiązanie m jest takze kupic podrostka czasem takie psiaki mają hodowcy i sprzedają je taniej ...
każdy pies niezaleznie od wagi wymaga wychowania i dużo uwagi, ale sa rasy którym potrzeba jej zdecydowanie więcej to odnośnie Twojego zaintersowania np amstaffami (i tu (pisze o przyszłosci)zdecydowanie wiecje kasy będzie Ci potrzebne niz 400 zł a jesli chcesz "prawie AST" z allegro to przygotuj sie na nie miłe - takze finansowe niespodzianki)
Pies to przyjaciel członek rodziny, a w Twoim wypadku także niemal pracownik - stróż i trzeba na niego sporo łozyć - poczekaj i poodkładaj kasę przeciez i tak miesięcznie ok 100 zł idzie na utrzymanie psa wiec je odłóż, a za kilka miesiecy uzbiera sie konkretna suma, któą będziesz mógł wydac na dobrego sznaucera :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Patka'] tak miesięcznie ok 100 zł idzie na utrzymanie psa [/quote]

Ja wydaję chyba nawet więcej :roll: chociaż moja Sonia to zwykły kundelek ze schroniska ;) Nigdy nie próbowałam tego obliczyć, ale karma (Eukanuba), ryż z kurczakiem, rozmaite gryzaki, zabawki + szczepienia, drobne wizyty u weta - oj, to chyba nawet ze 200-300 zł miesięcznie :roll:
A jeżeli ktoś się decyduje na psa, który z założenia może mieć trudny charakter, powinien jeszcze liczyć się ze sporym wydatkiem na szkolenie...

Link to comment
Share on other sites

A jak by źle wyglądały z ogonami to być obcinał? Obetnij sobie ucho albo palec i powiedz czy nie bolało. Za Twoje błędy zapłacił pies bo już go nie ma. Pies jest żywym stworzeniem czuje i myśli a Ty się na nim uczysz:eek2:, trudno jeden w tą czy w tamtą? Współczuje psu który do Ciebie trafi. :angryy:
Za 1000 możesz miec bez rodowodu-za tyle były sprzedawane szczeniaki JRT z tego miotu co moja sucz. To nie jest dużo za zdrowego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Ja wydaję chyba nawet więcej :roll: chociaż moja Sonia to zwykły kundelek ze schroniska ;) Nigdy nie próbowałam tego obliczyć, ale karma (Eukanuba), ryż z kurczakiem, rozmaite gryzaki, zabawki + szczepienia, drobne wizyty u weta - oj, to chyba nawet ze 200-300 zł miesięcznie :roll:
A jeżeli ktoś się decyduje na psa, który z założenia może mieć trudny charakter, powinien jeszcze liczyć się ze sporym wydatkiem na szkolenie...[/quote]

to i tak Ci tanio wychodzi.
ja ostatnio worek karmy - dzieki bogu ja dla dwojki maluchow kupuje 1, 5 kg
frontline - od razu cale opakowanie bo ciagle sie po lesie szlajamy. zaraz trzeba bedzie za agility zaplacic. Do tego niebawem urodziny :diabloti: no to pancia kupi po zabawce i gryzaku. A tu jakies dobre cezarki bo swieta, a tu gryzak, a tu zaraz szampon sie skonczy.
I ostatnio mialam sobie krem do twarzy kupic.... ale zajrzalam na psy w potrzebie... i kupilam 40 kg karmy i zawiozlam do schroniska...
taki zywot psiarza.... sercem a nie rozumem kasiorke wydaje
ale jaka radosc z merdających ogonków :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']to i tak Ci tanio wychodzi.
ja ostatnio worek karmy - dzieki bogu ja dla dwojki maluchow kupuje 1, 5 kg
frontline - od razu cale opakowanie [/quote]

Taniej wychodzi hurtem :cool3: Ja kupuję 15 kg worek Eukanuby w sklepie netowym - ok. 240 zł. starcza na jakieś 2-3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Taniej wychodzi hurtem :cool3: Ja kupuję 15 kg worek Eukanuby w sklepie netowym - ok. 240 zł. starcza na jakieś 2-3 miesiące.[/quote]

to mi by chyba na półtora roku starczyło i zwietrzało w miedzyczasie. Zauważ że moje psy [B]razem [/B]wziete ważą ok 5-6 kilo :evil_lol:

ta karma która kupuję nie wystepuje nawet w wiekszej ilosci.
A Vince nas zaraz znow skrzyczy za off topa i znow bedziesz mu jusiała radzic jak zostac kwiate lotosu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Co do kopiowania uszu i obcinania ogonów... weszła jakiś czas temu procedura o zakazie, więc każdy weterynarz który zrobi taki zabieg, łamie prawo. Zabieg obcięcia ogona lub kopiowania uszu zrobi to jedynie taki vet, któremu nie zależy na dobru psa, tylko na swoim zysku materialnym. Pomimo, iż wykonuje sie zabieg, gdy szczenie jest jeszcze bardzo małe to po znieczuleniu odczuwa ból, czasem zdarzają sie powikłania. Może teraz sobie nie wyobrażasz sznaucera, rowaillera, dobermana bez ogona, ale to człowiek wcześniej stworzył ten wzorzec z obciętym ogonem, bądź uszami, gdyby do tego nie doszło, wszystkoie psy chodziłyby z wszystkimi częsciami ciała ;)
Co do psów bez rodowodu, z jakiejś przyczyny musiały nie dostać papierku, być może rodzice maja niezrównoważoną psychikę, albo wady genetyczne dyskfalifikujące je. Powodów może byś masa, decydując się na zakup takiego psa, kupujesz kota w woku i nie masz pojęcia czego możesz się po nim spodziewać. Musisz powaznie sie nad tym zastanowić, zanim zakupisz czworonoga. Podam ci mój przykład, bolesny dla mnie, ale czegoś mnie nauczył. Kiedyś też kupiłam psa bez papierku, minął dzień, szczeniaczek się rozchorował, weterynarz stwierdził parwowirozę, ciężką chorobę do wyleczenia, jego szanse były nikłe, pomimo wszelkich starań odszedł. Czasami zdarzają się przypadki, ze są zbyt słabe, lub mają zbyt duże wady by przeżyć. Dlatego nie powinno się wspierać pseudohodowli, jednak ludzie chcąc mieć psa "rodowodowego" bez papierku wybierają taką drogę, bo chca by wyglądem przypominał rasowego. Nie mówie, że tak zawesz jest, niektóre z takich hodowli są zdrowe i żyja długo ze swoim kochającym włascicielem.... Ja moge ci tylko życzyc, by znalazł odpowiedniego psadla ciebie i żebyś wychował go na dobrego psa.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote]A jak by źle wyglądały z ogonami to być obcinał? Obetnij sobie ucho albo palec i powiedz czy nie bolało.[/quote]
to moze zrobimy ankiete ile osob na tym forum ma psy z obcietym ogonem hmm..??

[quote]Za Twoje błędy zapłacił pies bo już go nie ma[/quote]
JAK NIE ZNASZ SYTUACJI TO SIE ZAMKNIJ BO MNIE WQRWIA TAKIE GADANIE!!!, nastepne dziecko neostrady..:angryy:

[quote]Pies jest żywym stworzeniem czuje i myśli a Ty się na nim uczysz[/quote] majac psa chyba każdy zdowbywa doswiadczenie w hodowli chyba nie? no ale oczywiscie Ty juz pewnie sie urodziłas z całą wiedzą o psach i nic nie jest u ciebie zaskoczeniem..

[quote]Współczuje psu który do Ciebie trafi. [/quote] to masz problem

[B]mazika [/B]własnie staram sie znaleźć psa z hodowli niewystawowego, jeśli nie bedzie zadnego ponizej tych 900zł to bede musiał porozmawiac z rodzicami i najwyzej w przyszłym roku kupimy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vince']
[B]mazika [/B]własnie staram sie znaleźć psa z hodowli niewystawowego, jeśli nie bedzie zadnego ponizej tych 900zł to bede musiał porozmawiac z rodzicami i najwyzej w przyszłym roku kupimy...[/quote]

AMEN

I dajcie chłopakowi spokój, przeciez on chce się czegoś dowiedzieć, chce się nauczyć ? Co się dzieje z Dogomanią ?! Dogomania ma uczyć i pomagać a nie prowokować kłótnie. Nie taki był cel twórców ! :shake: Kiedyś w każdym szukało się tej iskierki dobra, którą można było rozniecić w płomień, teraz się szuka w każdym zła i gasi te iskry.

Vince apropos kopiowania to ja w zasadzie też jestem przyzwyczajona do widoku psów kopiowanych i niektóre mi się podobają niektóre nie. Do niekopiowanych można się tak samo przyzwyczaić. A dużo fajniej chyba się patrzy jak pies macha całym zadkiem i do tego kręci ogonkiem jak helikopter. Jeśli teraz cięcie ogonów niczemu nie służy to poza względami czysto zdrowotnymi niewarto chyba tego robić. Bo fakt u małych piesków goi się to bardzo szybko, ale pomyśl byłbyś w stanie wziąć takiego ślepego maluszka, który ledwo pełza i piszczy i obciąć mu coś ? Ja nie, bo widziałam takie maleństwa i miałam to szczęście mieć na rekach takie małe śliczne cudo i zabiłabym predzej niż pozwoliła zrobić krzywdę małej kluseczce.

Link to comment
Share on other sites

[quote]to moze zrobimy ankiete ile osob na tym forum ma psy z obcietym ogonem hmm..??[/quote] Trzeba dodac wiek psa hmm? Bo kiedyś to było legalne.


[QUOTE]JAK NIE ZNASZ SYTUACJI TO SIE ZAMKNIJ BO MNIE WQRWIA TAKIE GADANIE!!!, nastepne dziecko neostrady..:angryy:[/QUOTE] Nie przestane pisać bo Ciebie to irytuje, to Tymasz problem z tym a nie ja. Jak byś sprawdził IP to być wiedział że nie mam neostrady. A dziecko to będziesz mówił do swojego ewentaulnego potomka a nie do osoby młodszej od Ciebie o rok albo dwa.

[QUOTE]majac psa chyba każdy zdowbywa doswiadczenie w hodowli chyba nie? no ale oczywiscie Ty juz pewnie sie urodziłas z całą wiedzą o psach i nic nie jest u ciebie zaskoczeniem..[/QUOTE] Ja nie testuje na psie,ja go ucze i się ucze ale nie na nim. U mnie to nie jest loteria wpieprzy się pod samochód albo nie.

[QUOTE]
to masz problem[/quote] Ty go masz a nie ja, ja nie bluzgam ludzi.

Link to comment
Share on other sites

WLADCZYNI cos dla ciebie [url]http://dziecineostrady.prv.pl/[/url]

[quote] Ja nie testuje na psie,ja go ucze i się ucze ale nie na nim[/quote]

czy ty jestes rzeczywiscie taka tempa czy tylko improwizujesz..?? hmm..???

[quote]U mnie to nie jest loteria wpieprzy się pod samochód albo nie. [/quote]

oczywiscie mi to wisiało czy wpadnie pod samochód czy nie, wiesz co żal mi takich głupich dzieci jak Ty, siądzie przed kompem i zgrywa niewiadomo kogo, a na zywo pewni gemby nie otworzy, nie znasz sytuacji, a wypisujesz głupoty, juz ci cos napisałem NIE WIESZ JAK TO BYŁO WIEC SIE ZAMKNIJ!!!!!!

[quote] Ty go masz a nie ja, ja nie bluzgam ludzi.[/quote]

nie, to ty masz problem

Link to comment
Share on other sites

[quote]Vince uważasz się za niewiadomo kogo, zgrywasz dorosłego a bluzgasz ludzi[/quote]
nie zgrywam niewiadomo kogo, denerwujesz mnie poprostu swoimi postami, w których umieszczasz bezpodstawne oskarżenia, idz juz sobie dziewczynko i nie pisz w tym temacie wiecej, tobie juz podziekujemy...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] AMEN

I dajcie chłopakowi spokój, przeciez on chce się czegoś dowiedzieć, chce się nauczyć ? Co się dzieje z Dogomanią ?! Dogomania ma uczyć i pomagać a nie prowokować kłótnie. Nie taki był cel twórców ! :shake: Kiedyś w każdym szukało się tej iskierki dobra, którą można było rozniecić w płomień, teraz się szuka w każdym zła i gasi te iskry.[/QUOTE]
[B]dokładnie
[/B]Vince szukaj naprawde warto!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...