Jump to content
Dogomania

Manchester i psie sporty


Metheora

Recommended Posts

Witam, MT są bystre, inteligentne, zwinne i ...szybkie.
Chodząc po wielu zagranicznych stronach znalazłam dużo informacji i tym jak świetnie MT radzą sobie np. w agility. U nas ten sport coraz popularniejszy. Ja z moją Ramiczką tylko biegam- mamy szelki i pas na biodra to bardzo wygodne i fajny aktywny wypoczynek, ale nie byłyśmy jeszcze na zawodach. Może się uda w tym roku. Co do agility to w moim rejonie ciężko o tor i szkółkę. Coś tam znalazłam i od czerwca spróbujemy... Moze ktoś z Was-właścicieli MT uprawia jakieś sporty? piszcie co wiecie:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, widzę że miłośników tej rasy jest coraz więcej. I dobrze. Psa tej rasy kupiłam wsumie przez przypadek, ale napewno tego nie żałuje. Mogę powiedziec że ten pies zmienił całe moje życie. To co najważniejsze to zaczełam aktywniej spedzac wolny czas. Są to bardzo inteligentne psy i świetnie sprawdzają się w agility. Ja z moim przygodę z agility dopiero zaczełam, więc dużo pracy jeszcze przed nami. Również biegam z moim psem. Napewno jak bede kupowac kolejnego psa bedzie to pies rasy manchester terrier.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam MT z Aluzji z miotu z 3.02.2010. Dzisiaj ma 3 miesiące. U nas w domu jest dopiero dwa tygodnie. Oczywiście o poważnym szkoleniu nie ma na razie mowy. Jak na razie staram się być konsekwentny w egzekwowaniu poprawnego zachowania. No cóż jest niezmiernie cwana i wykorzystuje swoja inteligencje do maksimum. Myślę i to wiem że dam sobie radę z tym krnąbrnym szczeniaczkiem. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ze swoim pieskiem byliśmy na szkoleniu PT1, egzamin zdał (choć z trudem bo zawsze wiedział lepiej jak należy się zachować w jakiej sytuacji).
Pamiętam wielogodzinną wycieczkę w góry, kiedy to zachwycony psem strażnik leśny pozwolił nam wejść na Trzy Korony (psy maja tam zakaz wstępu), potem czekała nas 4 godzinna droga powrotna. My z jęzorami na brodzie, a Robin biegnący przodem wyznaczający mordercze tempo.
A przy postoju w zagajnikach Robin zalotnie wyjadał jagody i maliny z rąk innych turystów.
Świetnie sprawdza się manchester w biegach przy rowerze, także całkiem przyjemne są wycieczki na rolkach (przy moim zwariowanym dominancie kilkakrotnie lądowałam na pupie, kiedy pies obrał sobie nowy kierunek wędrówki).
Manchester uwielbia ruch, wszelkie sporty no może nie zimowe (brrrrrr).

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Polecam na początek Dogtrekking :)
W tym roku w Pucharze Polski na podium stały już manchestery, 2x nasza Alice ( Pawełki -I miejsce i Złoty Stok II miejsce, MID mężczyźni) oraz pies[I] ASTON[/I] LEY'S Princessa Meg ( Pawełki II miejsce, MID kobiety)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

coś tu mało się dzieje...
może filmiki?

trening agility
[video=youtube;uXAs3z1tr0Q]http://www.youtube.com/watch?v=uXAs3z1tr0Q&feature=player_embedded[/video]

a tu trochę frisbee
[video=youtube;INNLqhLyXg8]http://www.youtube.com/watch?v=INNLqhLyXg8&context=C3793dadADOEgsToPDskLN-G-yTrYi0pEvjhREOJ6b[/video]

Link to comment
Share on other sites

Super!!!

Czy to Ty/psy z Twojej hodowli???

fantastycznie to wygląda!

My w tej chwili próbujemy sił we flyballu, ale Czako jakoś nie chce pokazać tej pasji, jaką widać tu na filmikach... Może za bardzo go spasłam:)
Ale on od początku był bardziej bojaźliwy niż zabawowy. Tak czy siak próbujemy i te filmiki dodały mi otuchy!

Metheora jak będziesz w warszawie to koniecznie musimy jakąś kawę zaliczyć, albo spacer jeśli będziesz ze zwierzyńcem jakimś!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jus']Super!!!

Czy to Ty/psy z Twojej hodowli???

fantastycznie to wygląda!

My w tej chwili próbujemy sił we flyballu, ale Czako jakoś nie chce pokazać tej pasji, jaką widać tu na filmikach... Może za bardzo go spasłam:)
Ale on od początku był bardziej bojaźliwy niż zabawowy. Tak czy siak próbujemy i te filmiki dodały mi otuchy!

Metheora jak będziesz w warszawie to koniecznie musimy jakąś kawę zaliczyć, albo spacer jeśli będziesz ze zwierzyńcem jakimś![/QUOTE]

Spacer i Kawa bardzo chętnie - jak sie wybiore w twoje strony dam znać, no i do nas też zapraszam

na filmie z Azirem ja we własnej osobie, a Black Princess mieszka w Łodzi w tym roku będą debiutować na zawodach agility, myślę że zapał odziedziczyła po ojcu on biegał w A3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...