Jump to content
Dogomania

spis hodowli cotonów w Polsce


Ppx

Recommended Posts

[quote name='Ppx']Ile jest hodowli tej rasy w Polsce? Pytam z ciekawości. ;P[/QUOTE]

Myślę że około 15 moze 20-- niewiele. Może dlatego że cotonki są śliczne i maja fantastyczne charaktery no ale jednak aby były takie śłiczne wymagaja pewnej pielegnacji i to pielegnacji ciagłej. Ogolony cotonek wyglada jak kazdy bischonek ( maltanczyk, hawanczyk-tu tylko odróznia je kolor)
Pamietajmy tylko ze nie liczy sie liczba hodowli tylko jakosc zwierzat jakie sa hodowane a miło nam sie pochwalic ze nasze Polskie cotonki sa na swiatowym poziomie świadcza o tym wspaniale wyniki jakie osiagaja na swiatowych ringach.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście aby były piękne wymagana jest pielęgnacja,ale aby charakter cieszył właścicieli potrzebna jest troskliwa socjalizacja,wspaniałe geny.
Trzeba zdać sobie sprawe z tego że,wielu właścicieli cotonów,niestety nie uczestniczy w wystawach,bo poprostu nie ma czasu,a cotonika kupują ze względu na jego charakter.Wiele pięknych szczeniąt z mojej hodowli , cieszy się miłością swoich rodzin,nie biorą jednak udziału w wystawach,dla mnie to też wielka satysfakcja ,gdy dzwonia ich właściciele i sa poprostu zachwyceni ,zakochani w charakterach cotoników.Moje cudowne cotoniki nie mają wielu tytułów wystawowych ,ale są najpiękniejsze na świecie,a ich dzieci dają wiele radości nowym rodzinkom.To poprostu psy z bajki........................

Link to comment
Share on other sites

zgadza się nie każdy ma czas, warunki, i chęci na wystawianie swoich cotonków no ale trzeba tez pamiętać że gdyby nie ci którzy pokazują cotonki na wystawach i reklamują ta wspaniała rasę to pewnie wiele ludzi nie zwróciłoby na cotonki uwagi . Sama pamiętam iz swoja decyzje o zakupie cotonka podjęłam na jednej z wystaw gdzie miałam możliwość zobaczyć zarówno cotonka jak i hawańczyka. I wtedy sie ZAKOCHAŁAM no a miłość rozkwita i z jednego cotonka po 3 latach sa 3 hihihihihi. Tak wiec kochani pokazujcie swoje cotonki i dajcie szanse kolejnym podziwiać te wspaniale psiaki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...