Jump to content
Dogomania

AGILITY !!!


Mango_zakofana

Recommended Posts

Nie chce byc czlonkiem ZK Poland :wink:

Skladka raczej umiarkowana, roznica niewielka, ale nie mam milych wspomnien, zwiazanych z ta organizacja :wink:

Mami, ponieważ AKC nie jest zrzeszone w FCI, to nie wiem, czy możesz psa zarejestrowanego tylko w AKC wystawiać na wystawach organizowanych przez związki zrzeszone w FCI bez rejestrowania psa w jednym z tych związków. Zauważ, że nie piszę, że nie możesz - po prostu nie wiem. Również nie rozumiem wymagań co do zawodów, poza jednym - jeżeli jesteś członkiem ZKwP, to nie ma problemu.
Flaire, a AKC tez ma jakies skladki?
Nie. Składki mają tylko lokalne kluby i kluby poszczególnych ras.
Dopiero niedawno wyslalam aplikacje. Poza tym, ile czekalas na rodowod?
Nie pamiętam, ale wg ich strony internetowej, 3-4 tygodni.
Pozdrawiam
Ja też :D .
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mami, ponieważ AKC nie jest zrzeszone w FCI, to nie wiem, czy możesz psa zarejestrowanego tylko w AKC wystawiać na wystawach organizowanych przez związki zrzeszone w FCI bez rejestrowania psa w jednym z tych związków.
Również nie rozumiem wymagań co do zawodów, poza jednym - jeżeli jesteś członkiem ZKwP, to nie ma problemu.

Jezeli tak jest, to oczywiscie ja zarejestruje, bynajmniej nie w Lodzi :evilbat:

Składki mają tylko lokalne kluby i kluby poszczególnych ras.

Kluby?!

Czyli tak jak poszczegolne oddzialy w Polsce? I jezeli chce sie wystawic, musze byc zarejestrowana w jednym z nich, czy to nieobowiazkowe?

Nie pamiętam, ale wg ich strony internetowej, 3-4 tygodni

Swietnie.

Nastawilam sie na jakies 6 miesieczy czekania, a tu mila niespodzianka :wink:

Przepraszam, za taki offtopic, ale ja jestem kompletnie zielona.

W miedzy czasie, przeczytam sobie jeszcze artykul o tym championacie

AKC :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kluby?!

Czyli tak jak poszczegolne oddzialy w Polsce?

Podobnie - to sa organizacje które, np. urządzają wystawy czy szkolenia.
I jezeli chce sie wystawic, musze byc zarejestrowana w jednym z nich, czy to nieobowiazkowe?
Nie, zupełnie nieobowiązkowe. Między innymi tym się różnią od polskich oddziałów.
Link to comment
Share on other sites

Mami, rególamin agility FCI, jedyny obowiązujący na polskich zawodach z próbami pracy (egzaminami na kategorię) mówie, że przewodnik musi być członkiem krajowej organizacji kynologicznej zrzeszonej w FCI.

Dla mnie to jasne, że nie możesz być tylko w AKC, jeśli chcesz wziąć w nich udział.

Ale zaraz, czy u was jest taka federacja, tzn. zrzeszona z FCI?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, a przecież biorą udział nawet w mistrzostwach świata, które również organizowane są wg. regulaminu FCI :-?

Wiecie co? Dostałem z głównej siedziby FCI namiary na gościa we francji, który o ile dobrze pamiętam pełni rolę sekretarza ds. agility, i który ponoć wie wszystko. Powinienem gdzieś to mieć... może w pracy? Jak znajdę to podam na niego namiary.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to jasne, że nie możesz być tylko w AKC, jeśli chcesz wziąć w nich udział.
I jeszcze dla wyjaśnienia: nie można, będąc człowiekiem, "być" w AKC. AKC rejestruje psy i nie ma pojęcia członkostwa dla ludzi.

Jedna rzecz w tym, co piszesz trochę mnie dziwi: to, że to przewodnik, a nie właściciel psa, musi być członkiem. Przecież wszelkie tytuły wygrywane na takich zawodach ew. próbach pracy są tytułami psa, a nie przewodnika. Więc dla mnie jakoś nie ma sensu, że to właśnie przewodnik musi być członkiem. Znaczyłoby to np. że moje nieletnie dziecko nie mogłoby biegać z psem w zawodach pomimo że pies jest zarejestrowany w ZKwP i jego właściciel, czyli ja, jestem członkiem ZKwP. Czy tak jest rzeczywiście?

Link to comment
Share on other sites

Ale przeciez FCI honoruje AKC i psy z USA przyjezdzaja do Polski na wysatwe
AKC ma specjalną umowę z FCI o tym, że uznają wzajemne rodowody.
chyba nawet bez rejestracji w ZK.
Więc właśnie tego nie jestem pewna. Ale jeśli chodzi "na odwrót", czyli o wystawianie psów z rejestracjami FCI w USA, to możesz to robić, ale tylko przez 30 dni - potem pies musi już być zarejestrowany w AKC. Czyli chodzi o to, żeby dać Ci możliwość wystawiania bez czekania na biurokrację.
Link to comment
Share on other sites

Powinienem gdzieś to mieć... może w pracy? Jak znajdę to podam na niego namiary.

bede wdzieczna.

Więc dla mnie jakoś nie ma sensu, że to właśnie przewodnik musi być członkiem. Znaczyłoby to np. że moje nieletnie dziecko nie mogłoby biegać z psem w zawodach pomimo że pies jest zarejestrowany w ZKwP i jego właściciel, czyli ja, jestem członkiem ZKwP. Czy tak jest rzeczywiście?

Wydawalo mi sie, ze jest zupelnie inaczej.

Poczekam jednak na Robulla. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie, to nie tak.

W Polsce to człowiek jest członkiem ZK, a nie pies. To jest bardzo wyraźnie napisane w statucie.

Jeśli jestem członkiem ZK, to mogę startować ze wszystkim co ma 4 nogi oprócz stołu :P Kompletnie bez znaczenia jest czy pies jest zarejestrowany w ZK, czy to rosowiec czy mieszaniec itd. Jak chcę, to na każde zawody mogę przyjechać z innym psem - to wyłącznie moja sprawa. Oczywiście zgłaszają się na zawody muszę tylko podać dane psa.

W agility liczy się para - pies+przewodnik. A zatem tytuły, a przede wszystkim kategorie (A1, A2 i A3) zdobywa się wspólnie. Jeśli mam kategorię A3 z Wampirem i teraz na zawody zgłoszę się do kategorii A1 z jakimś początkującym psem, to mogę biegać. Mogę na jednych zawodach biegać z kilkoma psami. Moło tego, z jednym psem może biegać na jednych zawodach kilku przewodników.

Zawsze liczy się para.

Jesli idzie o dzieci, to oczywście mogą one biegać w agility (całe szczęście), ale ich rodzice muszą być członkami ZK, tzn. minimum jeden z rodziców. Tu tez odyłam do statutu ZK, bo nie jestem pewien jak to dokładnie jest.

Link to comment
Share on other sites

Nie, to nie tak.
Co nie tak? Bo nie rozumiem, z czym, co napisałam się nie zgadzasz.

Nie wiem, jak to jest z agility, ale Ty pisałeś ogólnie o próbach pracy, a tytuły np. IPO czy PT należą wyłącznie do psa i są wpisywane do jego rodowodu - przewodnik nie ma znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Jesli idzie o dzieci, to oczywście mogą one biegać w agility (całe szczęście), ale ich rodzice muszą być członkami ZK, tzn. minimum jeden z rodziców.

Po co rejestrowac rodzicow, skoro czlonkiem ZK moze byc dziecko?

Bodajze powyzej 15 czy 16 roku zycia. Tak bylo zanim wyjechalam, mozliwe ze regulamin sie zmienil. Jednak w agility dzieci, (a wlasciwie mlodziez) to praktycznie wiekszosc zawodonikow startujacych, i to oni najczesciej sa przewodnikami zarejestrowanymi w ZK, a nie ich rodzice :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak to jest z agility, ale Ty pisałeś ogólnie o próbach pracy, a tytuły np. IPO czy PT należą wyłącznie do psa i są wpisywane do jego rodowodu - przewodnik nie ma znaczenia.

Robull napisal o agility, i tytulach jakie moze uzyskac pies startujac w zawodach. I podobnie jak w IPO czy PT przypisane sa psu, nie przewodnikowi :wink:

Link to comment
Share on other sites

Robull napisal o agility, i tytulach jakie moze uzyskac pies startujac w zawodach. I podobnie jak w IPO czy PT przypisane sa psu, nie przewodnikowi :wink:
No więc ja czytam w wypowiedziach Robulla:
W agility liczy się para - pies+przewodnik. A zatem tytuły, a przede wszystkim kategorie (A1, A2 i A3) zdobywa się wspólnie.
Czyli z tego wynika, że tytułu są przypisywane nie psu, nie przewodnikowi, tylko parze. A w IPO - psu. Pies dostaje to wpisane do rodowodu, a przewodnik się nie liczy.
Link to comment
Share on other sites

ZGADZA SIĘ, CHODZI O PARĘ PIES+PRZEWODNIK.

Dla wyjaśnienia podam przykład:

Ja z Wampirem zrobiłem A3, a następnie na zawody zgłasił się z nim Tomek - mój syn. Oczywiście został przyjęty i startował w kategorii A1.

Albo jeszcze jeden:

Ja mam A3 zrobione z Wampirem i Czako (imię psa rzecz jasna :wink: ) ma A3 zrobione z Magdą. Gdybyśmy zamienili się na zawody psami, to każde znas musiałoby startować w A1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...