Jump to content
Dogomania

Skye terriery - nasza miłość


bajadera

Recommended Posts

  • Replies 344
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bajadera']Skajusia, bo jakoś nie pamiętam.... Czy Ty masz skye terriera ? I jesli tak, to jakiego ?[/QUOTE]

Jeśli o mnie chodzi to nie - nie mam :placz:ale szalenie chcę.:loveu:I u mnie we Wrocławiu na wystawie zawsze podziwiam skye.Tylko ocena mi jakoś zawsze mija.
A tak to w domu mam kundelkę zupełne przeciwieństwo skye.[IMG]http://photos.nasza-klasa.pl/323660/203/other/std/bc0da43076.jpeg[/IMG]
A oto ona Bajka.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Córcia mojego Froda :loveu:

Aaaaa, to dostałaś z Witobelanki w spadku. No tak hodowla skye terrierów okazała się niedochodowa i suka musiała sobie iść gdzie indziej. Co ja sądzę o tych ludziach ... W dodatku oni mojej znajomej nie zapłacili nigdy za krycie.
Powiem tak, teraz brak dobrych reproduktorów, coś tam bedzie, ale muszą dorosnąć. Ponadto skye terriery to rasa amatorska wybitnie i dobrze mieć pewność najpierw, że się znajdzie nabywców na szczeniaki. Wiem co nieco na ten temat. Siedzę w temacie od 12 lat. I jeśli masz takie plany, to koniecznie zapisz sie do zwiazku, zarejestruj przydomek. Dobrze byłoby ją przed ewentualnym kryciem ze dwa razy pokazać na wystawach, aby ludzie ja zobaczyli - to zawsze pomaga, jeśli suczka jest znana, w sprzedaży szczeniaków.

A to cudo to z Austrii z hodowli Skyeomania. Córka Elanor Sirion z mojej hodowli, a wnuczka mojej Sandry.

Link to comment
Share on other sites

Podzielam w pełni Twoje zdanie na temat rasy - hodowli skye terierów, czytałam i ciągle się o niej dowiaduje coś nowego. Co do decyzji o szczeniakach to napewno przemyśle ja dokładnie, wiem że trudno sprzedaje szczeniaki mało znanej rasy. Aby pokochać skye trzeba je poznać. Dzisiaj po 3 latach jak nasza sunia jest z nami nie zamieniła bym jej na żadna inna, daje mi tyle radości każdego dnia i nigdy nie żałowałam swoje decyzji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Mój sky miał 139 cm. Namawiano mnie na wystawianie go, bo miał dobre papiery po czempionach, ale jestem przeciwniczką katowania zwierząt wystawami.
Powiedziano mi, ze im sky jest dłuższy tym lepiej. Oczywiście musi być też odpowiednio masywniejszy. Teraz mój Aksonek nie żyje. Cudowny pies, cudowny charakter, miłość do końca w gasnących oczach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']Mój sky miał 139 cm. Namawiano mnie na wystawianie go, bo miał dobre papiery po czempionach, ale jestem przeciwniczką katowania zwierząt wystawami.
Powiedziano mi, ze im sky jest dłuższy tym lepiej. Oczywiście musi być też odpowiednio masywniejszy. Teraz mój Aksonek nie żyje. Cudowny pies, cudowny charakter, miłość do końca w gasnących oczach.[/QUOTE]

przyzwyczajony pies nie będzie źle czuł się na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

Wystawy, to nie katowanie psów. Mój Frodo, jak był prany, to nastepnego dnia był cieżko urazony jesli nie jechał na wystawę. Wystawiał się praktycznie sam, a nawet wystawiał córkę w młodym wystawcy.

A skye wcale nie im dłuższy tym lepszy. Ważne są proporcje, kształ szyi, ruch i wiele innych spraw. A obecnie sporo skye terrierów jest bardzo przerośnięte.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam, nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda, szkoda by było, gdyby nie...
Uwielbiam wszystkie terriery, w przyszłości będę chciała je oceniać na wystawach, ale to jeszcze dłuuuga droga ;) Dzisiaj u mnie na osiedlu spotkałam Skye'a, razem z panem i terierem czeskim. ;) Pięknie razem wyglądali, szli do salonu groomerskiego :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam! mam nadzieję, że zaglądają miłośnicy rasy i właściciele skye'ów :)
Właśnie wczoraj mój Skywatch's Lucky Charm został wpisany na listę reproduktorów w związku kynologicznym (przy okazji ujął wszystkie panie swym czarującym charakterem :) ) Będziemy się oczywiście dalej wystawiać :) i mamy nadzieję spotykać skye'e na wystawach.
[COLOR=Green][/COLOR][COLOR=Green][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Z nieba mi spadasz ! Nie mogłam znaleźć, kto ma tego psa, bo zawsze się mijalismy na wystawach. On jest szary czy czarny ?

Co ja się naszukałam odpowiedniego reproduktora ostatnio ... W końcu znalazłam (chodziło mi o blondyna) no i za miesiąc będę miała szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='bajadera']Dwa bardzo statyczne zdjecia królika czyli Jenny.

[IMG]http://i568.photobucket.com/albums/ss127/Frodo_lodz/pazdziernik_2009/paz92.jpg[/IMG]

[IMG]http://i568.photobucket.com/albums/ss127/Frodo_lodz/pazdziernik_2009/paz78.jpg[/IMG][/QUOTE]

Śliczny szczeniaczek ! :loveu:
Skye to jedne z niewielu małych psów które jednym słowem KOCHAM :loveu:
Trzeba przyznać że mają w sobie to "coś" !

A ten szczyl powyżej - moje ulubione umaszczenie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...