Jump to content
Dogomania

tropienie


Shiroku

Recommended Posts

Ja mam pytanko związane z tropieniem.Jak wygląda podstawowy egzamin na psa tropiącego, chodzi mi o coś rangi PT1.Odkryłam talent do tropienia u mojego psa i mam zamiar to wykorzystać:cool3: .Tylko co do tego egzaminu nie jestem pewna czy iść czy też nie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Shiroku [/B]- a o jaki rodzaj tropienia, pracy węchowej Ci chodzi ? I czy dla zabawy, czy do egzaminów, czy może do realnej pracy, np. ratownictwo, poszukiwanie ładunków wybuchowych itd. ?

[B]Bogna [/B]- przeczytaj pierw regulamin, który znajdziesz na stronie ZKWP:
[URL="http://www.zkwp.pl/index_pl.htm"]http://www.zkwp.pl/index_pl.htm[/URL] (Informator / Komunkaty Głównej Komisji Szkolenia Psów / Regulaminy PT). Do egzaminu trzeba się przygotować i trzeba wiedzieć czego od nas będą wymagali sędziowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaSz'][B]Shiroku [/B]- a o jaki rodzaj tropienia, pracy węchowej Ci chodzi ? I czy dla zabawy, czy do egzaminów, czy może do realnej pracy, np. ratownictwo, poszukiwanie ładunków wybuchowych itd. ?
[/quote]

MonikaSz, chodzi o rozwijanie zdolności, które u mojej Muki zauważyłam. Od szczeniaka sunia uwielbiała "węszyć". w porównaniu do innych psów, które wychodzą czasem z nami do lasu Muka jest najbardziej "zawzięta", jeżeli chodzi o zapachy, często łapie jakiś trop w lesie... wiesz, trudno mi to opisac, bo przecież te cechy występują u wszystkich psów, ale mam wrażenie, że u niej bardziej, że ją to niesamowicie "kręci". Chciałabym coś na ten temat poczytać i wykorzystać jej potencjał raczej w formie zabawy... Ksiązkę p. Gornego zamówiłam kilka dni temu przez internet i teraz czekam na przesyłkę.

Link to comment
Share on other sites

shiroku-bo psy uwielbiaja prace na sladzie,wechowa:loveu: .no i jest to super sposob na spedzanie czasu z psem,zlapanie z nim kontaktu na zupelnie innej plaszczyznie,moim prywatnym zdanie ten rodzaj pracy z psem uczy pokory jak zaden inny.pies chodzacy na sladzie niektore rzeczy zwyczajnie WIE lepiej z racji wlasciwosci swego powonienia:p .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']psy uwielbiaja prace na sladzie,wechowa:loveu: .no i jest to super sposob na spedzanie czasu z psem,zlapanie z nim kontaktu na zupelnie innej plaszczyznie[/quote]

i właśnie dlatego poszukuję info na ten temat ;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dużo można się dowiedzieć z forum [URL="http://www.owczarek.pl/forum"]www.owczarek.pl/forum[/URL] - szczególnie z archiwalnych topików (uczestnikiem forum jest m.in. Bogusław Górny /jako "Bogdan"/ i wiele razy odpowiadał na pytania dot. swojej książki). Niestety, aby dotrzeć do tych tematów, trzeba zapłacić składkę (10zł/rok) - ale opłaca się na pewno!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...