Jump to content
Dogomania

Nowofunland(mix) już tyle w hoteliku :(JUZ W NOWYM DOMU


jusstyna85

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podnoszę i jednocześnie zapraszam w imieniu carolinyscotties i swoim, na bazarek poświęcony Volwerinowi i Mani.
[url]http://www.dogomania.pl/threads/186425-quot-Podaruj-sobie-odrobin%C4%99-luksusu-quot-Bazarek-po%C5%9Bwi%C4%99cony-Mani-i-Volwerinowi-do-10-czerwca?p=14757740#post14757740[/url]

Link to comment
Share on other sites

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie :) , ja dowiem się jutro u naszych wetów, i wlaśnie mi się przypomniało że jakiegoś lekarza mamy w Rudzkim Toz-ie . Myśle że jeśli by ta gąbka była nieosiągalna taniej , to doktor nie dawał by nadzieii że można ją gdzieś załatwić.
Wpłata
- ann 1 - 40 zł - jednorazowa

1318 zł + 40 zł = 1358 zł Dziękujemy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czerda']prosze wstrzymajcie się do juta , zwykle na chirurgii nie mam problemu z załatwieniem czegoś , dajcie do kogoś z was tel. to rano jak uda mi się załatwić zadzwonię[/QUOTE]

Jak Ci się uda to dzwoń :) ,tel. 505- 843-542 może być trochę przeterminowana tylko nie dłużej niż 5 m-c . Serdeczne dzięki . :)

Link to comment
Share on other sites

no jestem, wykorzystałam sporo miejsc gdzie mogłabym mieć nadzieję na tę gąbke. Doktor FABISZ wie co dobre. Mało mamy szans z pozyskaniem ze szpitalnego odzysku. W związku z kosztami niemałymi są te gąbki wykorzystywane z zachowaniem ścisłego zarachowania, i nie są jak to dawniej bywało zamawiane i nie wykorzystane aż do przeterminowania. taka mam odpowiedż z kilku miejsc gdzie się tego używa. Można się ewentualnie pokusić o kupno w hurtowni jak najtaniej, co rzecz jasna nie będzie o wiele taniej.

Ale można zaproponować , jeśli się następnym odbiorcom naszych apeli nie uda, coś dobrego również ale bardziej osiągalnego. Ja mam na myśli plastry tzw srebrne które stosowałam z ogromnym sukcesem za radą bajki, czy BALSAM SZOSTAKOWSKIEGO,(leczący nawet zmiany martwicowe) trudno osiagalny ale mam żródło, czy to co poradził chirurg gliwicki roztwór 10 % jakichś soli, dr. FABISZ wie zapewne o co chodzi. Polecam też do kurowania ran takie siateczki nasączone antybakteryjnie i zapobiegajace przyklejaniu ie opatrunku do rany z niemieckiej firmy Dressmana w różnych rozmiarach. stosowałam i były bardzo pomocne. w dalszym etapie gojenia rany polecam niezawodny absolutnie ekstrakt propolisowy, naturalny antybiotyk.
Niemniej jednak, czekamy jeszcze na kilka odpowiedzi od osób zapytanych, no i od cioteczki czerdy. Pytałam też dr Stefa z Obornik, o rozległych znajomosciach. nie jest łatwo. pozostają hurtownie.

Link to comment
Share on other sites

Teresko, balsam szostakowskiego to na tony mogę Ci załatwić, to żaden już deficyt. te 10% sole, to pewnie Natrium Chl., używa się go bardziej do "wyżerania" rany, aby ją oczyścić i zmusić do ziarninowania.
Opatrunki parafinowe o których mówisz polecam, sprawdzają się nawet przy poważnych ranach i owrzodzeniach.

Link to comment
Share on other sites

[B]Bardzo przepraszam za offa - ale czy ktos moze mi powiedziec, czy schroniskowy wet moze psa po wypadku z bezwladnymi nozkami - ot tak wrzucic do boksu i stwierdzic, ze potrzebne jest przeswietlenie i nas tym koniec...? bo nie ma rtg - piesek ma umrzec???Rasny Boga... to sie dzieje w Stargardzie Szczecinskim!!![/B]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/185675-Dramatycznie-pilne%21%21%21?p=14760116#post14760116"]http://www.dogomania.pl/threads/185675-Dramatycznie-pilne!!!?p=14760116#post14760116[/URL]

nie wiem, co robic - dzwonic tam? co powiedziec\/ jak pomoc????

Link to comment
Share on other sites

następny psiak z Rudy w cięzkiej sytuacji, urwany kawałek łapy.Prosze o zaglądniecię:(
[url]http://www.dogomania.pl/threads/186457-URWANY-kawa%C5%82ek-tylnej-%C5%82apki-niesamowity-b%C3%B3l-co-z-nim-zrobi%C4%87-PRZY-PRZEPE%C5%81NIENIU?p=14760101#post14760101[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TERESA BORCZ']no jestem, wykorzystałam sporo miejsc gdzie mogłabym mieć nadzieję na tę gąbke. Doktor FABISZ wie co dobre. Mało mamy szans z pozyskaniem ze szpitalnego odzysku. W związku z kosztami niemałymi są te gąbki wykorzystywane z zachowaniem ścisłego zarachowania, i nie są jak to dawniej bywało zamawiane i nie wykorzystane aż do przeterminowania. taka mam odpowiedż z kilku miejsc gdzie się tego używa. Można się ewentualnie pokusić o kupno w hurtowni jak najtaniej, co rzecz jasna nie będzie o wiele taniej.

Ale można zaproponować , jeśli się następnym odbiorcom naszych apeli nie uda, coś dobrego również ale bardziej osiągalnego. Ja mam na myśli plastry tzw srebrne które stosowałam z ogromnym sukcesem za radą bajki, czy BALSAM SZOSTAKOWSKIEGO,(leczący nawet zmiany martwicowe) trudno osiagalny ale mam żródło, czy to co poradził chirurg gliwicki roztwór 10 % jakichś soli, dr. FABISZ wie zapewne o co chodzi. Polecam też do kurowania ran takie siateczki nasączone antybakteryjnie i zapobiegajace przyklejaniu ie opatrunku do rany z niemieckiej firmy Dressmana w różnych rozmiarach. stosowałam i były bardzo pomocne. w dalszym etapie gojenia rany polecam niezawodny absolutnie ekstrakt propolisowy, naturalny antybiotyk.
Niemniej jednak, czekamy jeszcze na kilka odpowiedzi od osób zapytanych, no i od cioteczki czerdy. Pytałam też dr Stefa z Obornik, o rozległych znajomosciach. nie jest łatwo. pozostają hurtownie.[/QUOTE]

Pani Tereso ta gąka jest po to , aby podczas operacji umieścić ją bezpośrednio na kości i tam zaszyć , ona pozostanie w łapie będzie przez długi czas uwalniać antybiotyk wewnątrz , aż do całkowitego wchłonięcia się . Tego się niczym nie da zastąpić , Volwerin nie ma na zewnątrz ani jednej ranki, aby używać innych środków.

Żeby wszystko dokładnie wyjaśnić. Nasz weterynarz wcześniej mówił żeby tej łapy na razie nie ruszać , żeby dać jej czas bo tam zrobi się ziarnina ( zrost) który powinien tą łapę usztywnić.
Cała komplikacja polega na tym że rzeczywiście tam zrobił się zrost tylko nie w tym miejscu co trzeba , dlatego Volwerin zaczął gorzej chodzić , nie ta część łapy zaczeła się usztywniać . Podczas tej operacji trzeba całą tą bliznę usunąć , zeskrobać z kości i na tej wyskrobanej kości będzie ta gąbka położona i będzie uwalniać antybiotyk , żeby nie doszło do komplikacji np. zapalenia okostnej lub kości , co mogło by się bardzo źle skończyć. Z antybiotyków tylko linco-spectin , jest w stanie tak głeboko wnikać , a i to nie aż tak dobrze jak antybiotyk z tej gąbki, który jest uwalniany dokładnie miejscu operacji . Dlatego jest ona taka ważna.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, ale ktoś mówił, że ta gąbka ma być mniejsza. Czy ją da się kroić. Może jest możliwość podzielenia się nią z kimś?
Gdzieś było wcześniej napisane o rozmiarze 5x5, a ta, która jest w sprzedaży ma rozmiar 10x10. Z tego można zrobić 4 takie małe.
Czy ona musi być całkiem sterylna i niewykorzystane resztki się wyrzuca?

Link to comment
Share on other sites

Trzymamy kciuki bardzo mocno Fioneczko, może opatrzność bedzie czuwać nad Volwem, i uda ci się zdobyć.!!!

Ja znów mam odpowiedż z dwóch następnych szpitali, jak wszędzie, wyliczane co do grosza, i nie ma przeterminowanych. rzadko używane. i nie dziwię się ze są szpitale gdzie to nawet nie jest znane. Cioteczka chorzowska nie opusciła nawet wizyt u ząbkowych chirurgów. Stomatolodzy też nie mogli pomóc. czekam na cud u fioneczki. jesli nie ma i nie da się zastąpic to skladamy się i kupujemy ilość wymaganą, byle już volw nareszcie chodził i był zdrowy. Nie jest nam przeceż potrzebna jakaś wielka ilość do tej łapki. no to mierzymy nasze przywiązanie do psikowego szczęścia szczyptami gąbki z nieba, cioteczki nie zostawiamy volwa bez garamycynowego szczęścia, a nóż zostanie ciut dla psika z urwanym fragmentem łapki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figa33']jest taki opatrunek , nazywa się Collatamp EG , to samo co gąbka garamycynowa , o rozmarach 5 x 5
ale duzo tańszy , cena hurtowa brutto ok 130-140 zł , detaliczna ok . 190 zł
może wet się wypowie[/QUOTE]
[B]Figa ma racje - [/B][B] zajrzyjcie proszę - w tym dokumencie - na 26 sytronie jest opis dzialania Collatampu EG [/B]- [url]http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:uTj2SIvAk7QJ:www.viamedica.pl/gazety/gazeta6/zamow_art_pdf.phtml%3Fid%3D45%26indeks_art%3D433+Collatamp+EG&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESifxKwWGiBPIyaguug3V2RWVsnN7Ogrtvq0M4_9rO0zf_xQeNo86ssk1ARGrt3HvHqb27S0UrUXKC19lSf6gHcMIHg5yuDOaB4Ky-1K9zTuh0pIezyWvOZ-UzGVdwu-oKsE5rpq&sig=AHIEtbSDElK-4LqmRvPx47O7HiEijGSZwg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...