Jump to content
Dogomania

Olsztyn - pomoc, początkująca


Hobbystka

Recommended Posts

Witam. Mam 14 lat i chciałabym się dowiedziec wszystkiego na temat Jh. Jak się wystawia, jakie pozy itd., ponieważ moim marzeniem jest wystawić chociaz raz w życiu psa w tej kategori. Mam własnego psiaka, który niestety nie nadaje sie do tego z powodów zdrowotnych, więc przy okazji poszukuje osoby, która mogłaby udostępnic mi swojego pupila. Jestem z Olsztyna i nie za bardzo mam możliwości dojazdu, a chcialabym sie dowiedzieć jak najwięcej od fachowców. Tak więc byłabym wdzięczna komuś z Olsztyna, kto chętnie wprowadziłby mnie w to i udzielił porad. ;)

Link to comment
Share on other sites

nie privowować mi tu! ;D
a ja wam powiem, ze jestem niestety za stara na JH ale bardzo mi się to podoba i chętnie bym podpatrzyła czy nawet potrenowała ;D

A teraz chyba pies nie musi być zgłoszony na wystawę żeby wziąć udział w JH? Jak to jest?
Mam sznaucera miniaturę, mogłabym na Olsztyn użyczyć np. bo chyba będę go wystawiała wtedy. Tylko tu pytanie czy pies chciałby współpracować Służę pomocą co do wystawiania sznaucera.

Link to comment
Share on other sites

Tak, pies nie musi być zgłoszony na wystawę, może brać udział tylko w MP. Podpatrzeć możesz właściwie na każdej wystawie krajowej lub większej, bo MP jest coraz popularniejsze i coraz więcej młodych ludzi się tym interesuje i sprawia im to przyjemność. Myślę, że jak któregoś z m. prezenterów poprosisz o pokazanie Ci kilku figur czy o jakieś szczegóły, to na pewno zostaną Ci one przekazane. ;)

Link to comment
Share on other sites

Leepa ja z chęcią pożyczę sznaucerka, jeśli do tego czasu uda mi się nauczyć Jh :).
Sądzę, że ze współpracą nie byłoby problemów, a nawet jeśli zawsze możemy sie spotkać, bo ja też z Olsztyna :).
I tak poza tym to Tai-chi jest prześliczny:loveu:
PS.: Moja prośba nadal aktualna! :p

Link to comment
Share on other sites

Hyhy :) Z pewnością da się to zrobić. Chodzi tylko o to że mój pies musi cię poznać. Bo niekoniecznie mógłby z obcą osobą pójść. On jest nieufny i do tego pilnuje kochanej pańci. Takze najlepiej byloby się zobaczyć parę razy tak żeby cię polubił i żebyś mogła sobie poćwiczyć.
Tak właśnie myślę o Olsztynie bo to za jakiś czas, poza tym ja chce Taja wystawić, wiec będzie odpicowany. A Dobre Miasto to może i dla ciebie za wcześnie i wtedy niestety mój pies może nie być zrobiony bo będę zajęta innym.

A miałaś już jakiekolwiek doświadczenie z wystawianiem? Jakiego masz pieska, czemu nie może startować? z jakiego osiedla jesteś?

Link to comment
Share on other sites

Pomijając fakt, że ogólnie interesuje mnie wystawianie i jestem na każdych wystawach w pobliżu Olsztyna, to nie :)
Ja też mam szanucerka, tylko ,że czarno-srebrnego :D
Chłopak nie ma wyrobionego rodowodu i nie da się go wyrobić. Ogólnie on ma troszke inny wzorzec, ale dokładnie nie wiem o co chodziło. W dodatku jest troszke agresywny i szczeka na wszystkich. On ma jeszcze jakąś chorobe gentyczną, która nie pozwala mu na udział w wystawach.
Jestem z Jarot ;).

Link to comment
Share on other sites

Mhm.. no w każdym bądź razie nawet łatwiej ci będzie z psem obcykanym w wystawach. Tez jestem z Jarot :) w zasadzie tak na pograniczu z Pieczewem.
A znasz rodowód sznaucera, trochę sie orientujesz o co chodzi w wystawianiu? Czy dopiero zaczynasz się interesować?

Link to comment
Share on other sites

W MP ze sznaucerem min. bierze udział użytkowniczka [B]Kisses[/B], możesz do niej napisać na PW, na pewno Ci pomoże gdybyś czegoś nie wiedziała.
Jest też forum o MP, gdzie jest sporo osób już startujących, niekiedy nawet kilka lat, więc też możesz liczyć na pomoc, jak chcesz, mogę Ci wysłać adres na PW :)

Link to comment
Share on other sites

Tfuu machnęło mi się, chodziło o wzorzec, nie rodowód ;D No bo wzorzec to punkt wyjściowy.
Tzn. co do wystawiania sznaucera to ja jestem w stanie przeszkolić, więc wystarczyłoby znaleźć po prosu młodego prezentera. Nie ma kogoś z Olsztyna?

Link to comment
Share on other sites

Witam,
W temacie młody prezenter to jestem całkiem zielona :oops: Mam więc kilka pytań:
1. Co tam się w ogóle robi? Słyszałem, że tam się jakieś choreografie robi, to prawda?
2. Czy na każdej wystawie jest możliwość wzięcia udziału?
3. Co tam jest oceniane? I jak jest oceniane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczanda']Witam,
W temacie młody prezenter to jestem całkiem zielona :oops: Mam więc kilka pytań:
1. Co tam się w ogóle robi? Słyszałem, że tam się jakieś choreografie robi, to prawda?
2. Czy na każdej wystawie jest możliwość wzięcia udziału?
3. Co tam jest oceniane? I jak jest oceniane?[/QUOTE]

1. Choreografie? Nie, figury. Takie jak np. trójkąt, litera "T", litera "L".
2. Na każdej międzynarodowej wystawie, na innych w zależności czy oddział organizuje czy nie.
3. Prezentacja psa na ringu, kontakt z psem, wykonywanie figur, prezentacja w statyce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczanda'][B]Shetanka, [/B]dzięki. A gdzie się można tych figur nauczyć? :???:[/QUOTE]

Najwygodniej jest po prostu poduczyć się u jakiegoś młodego prezentera. Na "normalnym" ringu tego nie ma, więc ktoś kto tylko na ringu psa wystawia to nie będzie wiedział o co chodzi. Samemu jest dosyć ciężko nawet jak ma się rozrysowane figury.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...