Jump to content
Dogomania

Sierść mojego pomka


pompom

Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczką 4-miesięcznej rodowodowej suczki rasy Pomeranian, karmię ją nadal 3 razy dziennie karmą Purina Beta Puppy, szczotkuję co drugi dzień, kąpałam dopiero raz gdyż długo czekałam na szampon i odżywkę, regularnie odwiedzam weterynarza więc wydaję mi się, że nie ma ona żadnych problemów zdrowotnych a jednak martwi mnie stan jej sierści. Wydaję mi się, że jest zbyt matowa i przede wszystkim za krótka. Szukałam zdjęć w internecie jednak trudno znaleźć psa który by wyglądał tak jak moja Pusia, więc obawiam się, że może robię coś nie tak. Wklejam zdjęcie i proszę o doradzenie czy należałoby zmienić karmę czy użyć dodatkowych kosmetyków, czy może martwię się na zapas? Pozdrawiam :)
[URL="http://img547.imageshack.us/i/p4010020800x600.jpg/"][IMG]http://img547.imageshack.us/img547/1852/p4010020800x600.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witam

Suczka bardzo ładna powiedz tylko co powiedział hodowca, ja wrazie pytań kontaktuje sie z Panią od ktorej kupiłam moją suczkę , rad nie moge udzielać ponieważ ma bardzo mało wiadomości moja GRETA miała napewno więcej włosa zobacz na galerie, obawiam sie tylko że zaczęsto ją czeszesz ja robię to raz w tygodniu. Na forum jest bardzo dużo fachowców którzy napewno coś poradzą. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

martwisz sie na zapas :-) Rozwuj siersci twojego 4 miesiecznego szpica jest zupelnie prawidlowy, one tak wygladaja w trakcie zmiany wlosa i dlatego tez malo zdjec sie widzi :-)
Oczywiscie jedne sie szybciej a drogie wolniej rozwiajaja, ale nie masz powodu do obaw.
czeste Szczotkowanie zdrowej siersci nie szkodzi, jezeli urzywasz odpowiedniej szczotki,wlos jest uwalniany od kurzu a skora jest wspaniale dotleniana

Tak wygladala moja suczka w wieku 6 miesiecy, jak widzisz siersc jest tez jeszcze krotka.

[URL=http://img441.imageshack.us/i/tiffany6months2.jpg/][IMG]http://img441.imageshack.us/img441/692/tiffany6months2.jpg[/IMG][/URL]

Magi

Link to comment
Share on other sites

Warto jeszcze się spytać hodowcę, czy rodzice suczki, też tak w tym wieku wyglądali .Są'' linie '' w których szczenięta dostją pózniej włos dorosły , a są i takie, że szczenięta wcześnie mają dorosły efektowny włos.

Link to comment
Share on other sites

Magi prawdę nam powiada, gdyż włos pomeraniana przechodzi okresy przemian, z których pierwsza zaczyna się właśnie w wieku 4 miesięcy - puszysty szczeniak zamienia się w małego "obskubańca".Tak, jak mówi Magi - tym nie trzeba się martwić - będzie stopniowo przybywało tego jeszcze młodzieńczego włosa do siedmiu-ośmiu miesięcy i wtedy nastąpi wymiana już na dorosłą sierść (to znaczy szorstki włos okrywowy i miękki podszerstek) u samca obfitą, u suk naogół mniej, gdyż u nich pełna obfitość przychodzi dopiero w drugim roku życia. To co piszę dotyczy części pomeranianów, bo na przykład pomeraniany o amerykańskim pochodzeniu miewają często obfitszą i bardziej efektowną sierść od szczeniaka do dorosłego psa; każdy zresztą osobnik może rozwijać się nieco inaczej, po swojemu.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi, uspokoiły mnie, a pytanie jak to pytanie od osoby która pierwszy raz w życiu ma własnego psa (wcześniej tylko kundelki w domu rodzinnym ale to nie to samo). Chciałam jeszcze zapytać czy dobrze przemywać oczy specjalnym preparatem, bo weterynarze w Irl zalecają zwykłą wodę ale widzę że Pusi to nie wychodzi na zdrowie bo traci włoski koło oczu i z tego co czytałam to może to być grzybica. Przepraszam za natłok pytań, łatwiej tu na forum niż dogadywanie się w sprawach psich po angielsku;)

Link to comment
Share on other sites

Ale dlaczego trzeba jej oczy przemywać - czy ma zaczerwienione spojówki,i wyciek z oczu surowiczy lub ropny?
Do przemywania oczu dobrym i dość wszechstronnym preparatem jest Acidum boricum. Kupuje się go w proszku i
łyżeczkę od herbaty proszku rozpuszcza w szklance ciepłej, przegotowanej wody. Po ostudzeniu wkraplać do oczu. Jest prawie nie
szczypiący, do własnych oczu też można śmiało używać. Tylko nie wiem, czy w Irlandii Acidum boricum jest w sprzedaży.Proszę napisać (tutaj), czy są dostępne.
Czasem leków używanych u nas, w W.Brytanii nie można dostać, np.popularnych w Polsce kropli walerianowych w Anglii.
nie mogłam dostać i musiano mi przysłać z kraju.

Link to comment
Share on other sites

Chodziło mi bardziej o przemywanie pyszczka po wycieku łezek, żeby włoski się nie sklejały, np. jak wieje lub jej coś wpadnie to zaraz łzawi jak szalona, wiadomo ludzie też tak mają, tylko, że jej osadza się to na sierści i lepiej to zmyć chyba :) I nie wiem czy te małe placki bez włosków to coś strasznego czy znów wymyślam sobie sama problem :) Szkoda, że tak trudno o dobrą książkę na temat tej rasy, ułatwiłoby mi to bardzo moje zmagania :D Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...