Jump to content
Dogomania

Czy jest sposób na handlarzy?


pantolini

Recommended Posts

Pewni ludzie handlują psami od wielu lat.Nie zapłacili z tego tytułu nawet złotówki do US.Skupują tanio psy ,a sprzedają drogo .Zwykły kundelek u nich staje się psem rasowym.Najgorsze w tym wszystkim jest to,że namawiają ludzi do rozmnażania psów nawet tych zwyczajnych kundelków ,które jako szczeniaki są kupowane jako rasowe ,a potem lądują w przepełnionych schroniskach.Wiem skąd są i na PW nawet mogę podać dane i adres .Bezdomność przez takich ludzi nigdy się nie skończy ,a raczej pogłębi.Nawet pseudohodowca jest lepszy o 100 razy od takich handlarzy naciągaczy i złodziei.Kupują kundelka za parę złotych ,a sprzedają za kilka setek nie dbają nie szczepią bo jak padnie to mała strata.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie mają zarejestrowanej działalności hodowlanej, lub handlowej to wystarczy złożyć doniesienie do najbliższego US i mają przerąbane chyba, że mają znajomych w US.
Jeśli trzymają psy w złych warunkach to TOZ, ale oni są mało skuteczni

Link to comment
Share on other sites

Tyle to wiem niestety nie mogę sam nic zrobić US kazałby mi występować w charakterze świadka ,a nie chcę się narażać tym ludziom.Wiem ,że niektórzy mnie potępią za tchórzostwo ale zrozumcie mnie po prostu z różnych względów mam obawy i wolałbym by tym zajął się ktoś kompetentny.

Link to comment
Share on other sites

Wyślij anonim. Z tego co wiem nie mają obowiązku sprawdzać anonimów, ale zawsze z nich korzystają (urzędnik us ma duże premie za wykrycie przekrętu). Mój znajomy miał problemy przez taki anonim. W jego wypadku okazał się bzdurny, ale przez pół roku musiał donosić dokumenty do US i udowadniać, że nie jest wielbłądem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...