Jump to content
Dogomania

Zaklinacz Psów - Cesar Millan - książka


gogusiak

Recommended Posts

A ja mam pytanie, bo wczoraj oglądałam CM... wybierał towarzyszkę Bokserkę dla rozpieszczonego Boksera.... Wybrał najbardziej uległą itp, to rozumiem, bo najłatwiej się podporządkuje starszemu psu. Ale jak doszło do spotkania zrobił to na ulicy (na gruncie neutralnym) ale potem ten straszy zaczął kopulować (on kastrat) i CM powiedział, że to podejście biologiczne i w każdym przypadku to następuje i najlepiej aby to było w pierwszym dniu... To każdy pies tak musi zrobić? gdy dostaje nowego członka do stada? i zero czułości przez 2 tygodnie dla tej nowej... albo źle zrozumiałam...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kopanie Millana nie podoba mi się za to bardzo podoba i sie jego podejście do ludzi - psy sa w tym wszystkim jakimś dodatkiem tylko (szkoda że czasem jako worek treningowy). I facet jednak ewoluuje - smaczki, kastracja.... I spora praca nad ludźmi, ze jest w stanie wyjaśnić że jork czy cziłka to są jednak psy i też trzeba nad nimi pracować a nie puszczać na żywioł i dręczyć nimi innych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']kopanie Millana nie podoba mi się za to bardzo podoba i sie jego podejście do ludzi - psy sa w tym wszystkim jakimś dodatkiem tylko (szkoda że czasem jako worek treningowy). I facet jednak ewoluuje - smaczki, kastracja.... I spora praca nad ludźmi, ze jest w stanie wyjaśnić że jork czy cziłka to są jednak psy i też trzeba nad nimi pracować a nie puszczać na żywioł i dręczyć nimi innych.[/QUOTE]
ostatnio zauważyłam, że w programie mówi, że podstawa to nie uczłowieczanie psa i nie analizowanie jego psychiki jak ludzkiej...

Link to comment
Share on other sites

Łooo... Z ta kopulacją nie widziałam, ale moje psy tak nowych nigdy nie traktowały, jedynie dalmatyńczyk (kastrat), jak się podniecił, albo zjadł obiad, leciał przeleciec poduszkę, co skończyło się likwidacją tejże.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Zgadzam się żeby nie uczłowieczać psa.Jednak kopanie czy człowieka czy psa jednakowy ból sprawia.I nie ma usprawiedliwienia na zadawanie bólu.Co on chce osiągnąć kopiąc?Żeby się go bały?
E/W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Łooo... Z ta kopulacją nie widziałam, ale moje psy tak nowych nigdy nie traktowały, jedynie dalmatyńczyk (kastrat), jak się podniecił, albo zjadł obiad, leciał przeleciec poduszkę, co skończyło się likwidacją tejże.[/QUOTE]
a on tą suczkę centralnie z minutę jak je poznał :lol:
opisze dokładniej: On szedł z tą nową na smyczy i na zakręcie stała asystentka i podała smycz z tym starym... Ten stary zaczął wiwyjać to uspokoił go.. i na luźnej smyczy pozwolił obwąchać wszędzie ta suczkę, potem zaczął kopulować a ta się kuliła... i zadowolony na końcu CM i zawołał właścicielkę... i niby wszystko oki, a potem że w domu nie powinny być czułości dla tej nowej....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='understandme']a ja słyszałam że taka własnie kopulacja to rodziaj dominacji u psów... :)[/QUOTE]
hmm a to przecież CM ma dominować? a psy mają być uległe :)
**
też to słyszałam, ale chyba nie każdy powinien to robić?

Link to comment
Share on other sites

Myślę że tu chodziło o to że na pierwszym miejscu jest włascicielka, na drugim samiec a na ostatnim ta nowa towarzyszka (bokserka) .

Raczej nie każdy powinien to robić i wogóle nie każdy powinien stosować metody CM ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Pinky.']Przyznam, że po obejrzeniu pierwszego odcinka CM zafascynował mnie. "Jak on to robi, że wyprowadza zgraję psów jak gdyby nigdy nic, a ja często plątam się z dwoma?"[/QUOTE]
To nie tak zle z Toba ,z jednym sie plataja lub maja "wyrwane" rece od ciagniecia :lol:
Wiesz ile jest takich "Cesar Millanow" co potrafia zapanowac nad zgraja psow ?
W samym tylko np Buenos Aires, Argentina znajdziesz w kazdym prawie parku,na rogu ulic gdzie czekaja na przejsciu ,zobacz jak nie wierzysz :
[URL]http://www.google.com.au/search?hl=en&q=Dog%20walker%20in%20Buenos%20Aires%2C%20Argentina&rlz=1R2SKPT_enAU397&gs_sm=s&gs_upl=4000l4000l0l1l1l0l0l0l0l371l371l3-1l1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1015&bih=594&wrapid=tlif130924061503111&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']To nie tak zle z Toba ,z jednym sie plataja lub maja "wyrwane" rece od ciagniecia :lol:
Wiesz ile jest takich "Cesar Millanow" co potrafia zapanowac nad zgraja psow ?
W samym tylko np Buenos Aires, Argentina znajdziesz w kazdym prawie parku,na rogu ulic gdzie czekaja na przejsciu ,zobacz jak nie wierzysz :
[URL]http://www.google.com.au/search?hl=en&q=Dog%20walker%20in%20Buenos%20Aires%2C%20Argentina&rlz=1R2SKPT_enAU397&gs_sm=s&gs_upl=4000l4000l0l1l1l0l0l0l0l371l371l3-1l1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1015&bih=594&wrapid=tlif130924061503111&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi[/URL][/QUOTE]

Nigdy nie zapomnę, jak w jednym podparyskim parku widziałam pięć leonbergerów luzem, z dwoma właścicielami. Była to para - pies z suką i młode, ale duże już "szczeniaczki". Psy chodziły jak w zegarku :)

A jeśli chcecie poczytać jak wygląda resocjalizacja psa "po polsku", w oparciu o fascynację Millanem to zapraszam: [url]http://www.dogomania.pl/threads/209231[/url] :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Nigdy nie zapomnę, jak w jednym podparyskim parku widziałam pięć leonbergerów luzem, z dwoma właścicielami. Była to para - pies z suką i młode, ale duże już "szczeniaczki". Psy chodziły jak w zegarku :)

A jeśli chcecie poczytać jak wygląda resocjalizacja psa "po polsku", w oparciu o fascynację Millanem to zapraszam: [url]http://www.dogomania.pl/threads/209231[/url] :roll:[/QUOTE]

nie wiem czy mam racje ale ogladajac filmiki na tej stronie zauwazylam ze ta pani głaszcze pieska po głowie a przeciez psy nie lubia glaskania po głowie. :)

Link to comment
Share on other sites

Cesar Milan jest absolutnie wyjątkowy!
Nie znam wielu ludzi, którym udałoby się wmówić kochającemu właścicielowi psa, że w wyniku duszenia na dławiku pies staje się absolutnie zrelaksowany! A Cesar robi to z łatwością!
Z takimi zdolnościami mógłby sprzedawać zimą zamrażarki Eskimosom!
National Geographic robi na nim takie pieniądze, jakich nawet ruska telewizja nie robiła na Kaszpirowskim.

Cesar Millan - Zaklinacz... Właścicieli Psów!

Link to comment
Share on other sites

Cesar Milan z tego żyje. Gdyby pokazywał krok po kroku sposoby i metody uciął by sobie źródło dochodów.
Bezkrytycznie oglądając programy można odnieść takie wrażenie jak ww opisane.
Kto zna się na szkoleniu - mniej więcej orientuje się o co chodzi;)

(że już o sławnym kopaniu psów nie wspomnę. Tylko koniarze jakoś wcale temu się nie dziwią :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a ja mam takie pytanko... z ciekawości ;) widział ktoś w programie lub wyczytał jego metodę na uporczywe szczekanie? Moja sucz strasznie uporczywie szczeka jak się nakręci, albo jak jestem zmuszona ją np przywiązać na chwilę. W domu szczekania nie ma ;)
Większość metod mnie zawiodła i jeśli coś ciekawego ten pan by zaproponował, bez użycia kopania czy dusików... :D

Książki nie czytałam, widziałam tylko jeden program który akurat mi się spodobał, bo psa traktowali jakimiś masażami i akupunkturą żeby się wyciszył (ale to też nie była całość, telewizji praktycznie w ogóle nie oglądam)

Link to comment
Share on other sites

Ja oglądałam CM, była sytuacja, gdzie babka miała problem, bo jej starsza suka nie chciała zaakceptować dwóch terrierków, i się na nie rzucała. CM wysłał ją na legowisko i przeprowadził obok niej terrierki, które wprowadził na bieżnię i tam sobie biegały, a ta suka na nie patrzyła i oblizywała się po pysku. Była autentycznie przerażona, a CM, zamiast wyjaśnić że lizanie się to sygnał uspokajający, powiedział, że to oznaka, że chce je zjeść:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']a ja mam takie pytanko... z ciekawości ;) widział ktoś w programie lub wyczytał jego metodę na uporczywe szczekanie? Moja sucz strasznie uporczywie szczeka jak się nakręci, albo jak jestem zmuszona ją np przywiązać na chwilę. W domu szczekania nie ma ;)
Większość metod mnie zawiodła i jeśli coś ciekawego ten pan by zaproponował, bez użycia kopania czy dusików... :D

Książki nie czytałam, widziałam tylko jeden program który akurat mi się spodobał, bo psa traktowali jakimiś masażami i akupunkturą żeby się wyciszył (ale to też nie była całość, telewizji praktycznie w ogóle nie oglądam)[/QUOTE]
może poszukaj na innych topikach, bo tu raczej nie znajdziesz.
Też mialam psa z tą dolegliwością. Udalo mi sie go wyleczyć bez metod CM. Mój szczekal tylko na wystawach - to był dla mnie koszmar, bo na ringu też, dziamał tak bez zastanowienia w próżnię. Robił to jako młodziak. Pierwsza wystawa w wieku bejbi już szczekał, potem w młodzieży - koszmar po prostu - gorzej niż york. Niestety jedynym ratunkiem było .... jeżdżenie na wystawy i pomaganie mu przełamać traumę wystaw, ilości psów i często mojej nieobecności przy nim (do toalety chodzić czasem trzeba). Jak zauważalam że on chce szczeknąć to rozpraszałam ten stan - zawołaniem psa, smaczkiem, w każdym razie wyrwaniem go ze stanu "chcę szczekać". Długa robota, ale efekt koncowy ok. Na pewno nie trwało to 5 minut. Pomagały mi tez osoby obce dla psa które byly z nim podczas mojej chwilowej niebecności. Warto było poświęcić temu czas, bo teraz wystawy to przyjemność a nie moje spięcie że pies będzie szczekał na ringu nie wiadomo na co.

Link to comment
Share on other sites

Czy przychodzenia na zawołanie też by uczył kopniakami? Życze temu panu aby trafił w końcu na psa który go mocno ugryzie- wtedy wielki zaklinacz psów nie robiłby już tyle szkody.
Smutny widok jak te psy, które "wychowuje" są takie zrezygnowane- ogon wisi, głowa prawie o ziemie zahacza a w oczach takie błagalne "zabierzcie mnie"
Może Victoria powiedziała że trzeba psa uśpić, ale jeśli miałabym zwierze dla którego jedynym wyjściem byłoby zamknięcie w klatce do końca życia to również bym to zrobiła- co to za życie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

A ja sobie lubię pooglądać "zaklinacza" z ciekawości...co on jeszcze wymyśli i wiecie co zauważam.... że teraz to już zupełnie nie nastawia się na psy, ale na reformowanie ludzi... czyli facet się rozwija... a to jakąś znajomą homeopatkę sprowadził a to psychologa...słowem pies to dodatek...teraz nad właścicielem pracuje.
Ale uśmiech ma czarujący - prawda???? i z programu na program coraz bielszy...zastanawiam się czy biel może być jeszcze bielsza aż Cesara widzę....no i dochodzę do wniosku że jednak TAK....biel może być bielsza....
A Cesar teraz niewiele o asertywności mówi tylko ogólnie o ENERGY... znaczy prądem traktuje....jak takiego psa trąci to ten tą moc odczuwa i spłoszony patrzy gdzie by zwiać....
A na poważnie Cioteczki....każdą metodę trzeba traktować z przymrużeniem oka....ale ta bielll....jest porażająca hihihihi

Link to comment
Share on other sites

fakt, zmienił sie bardzo (poza tą upiorna białością), nawet wizualnie też (jest wspaniale asymetryczny na twarzy).
tez lubie go oglądac - lepsze to od M jak coś tam czy innych szitow. Z wieloma sprawami sie nie zgadzam, ale wiele mi sie też podoba. Na pewno jest motywujący do dzialania, tylko w jakim kierunku to dzialanie pójdzie to inna sprawa ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest _Kamila

Hm...myślę, że on doskonale wie, że jest brutalny w stosunku do psów z tym, że dopiero na naprawdę straszne przypadki używa szarpnięc. Uwielbiam patrzec jak pracuje z psami, które zmieniają się nie do poznania, to niesamowite. Uważam też, że nie możemy go oceniac, poniewaz on jest prawdziwym behawiorystą, a my tylko zwykłymi ludzmi z pieskami. Cesar nie zajmuje się chodzeniem przy nodze czy wracaniem na zawołanie, tylko prawdzwym wychowaniem psa i to jest naprawdę genialne, bo wiele osób myli te dwie rzeczy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...