Jump to content
Dogomania

Zaklinacz Psów - Cesar Millan - książka


gogusiak

Recommended Posts

ot po prostu kolejny amerykański sen - od pucybuta do milionera. Facet spełnił swoje marzenie, robi w życiu to, co kocha i zarabia na tym pieniądze. Czemu by nie? Natomiast to, czy show niesie za sobą więcej korzyści, czy zagrożeń dla potencjalnego widza i jego pupila, to już zupełnie inna kwestia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='corrida']ot po prostu kolejny amerykański sen - od pucybuta do milionera. Facet spełnił swoje marzenie, robi w życiu to, co kocha i zarabia na tym pieniądze. Czemu by nie? Natomiast to, czy show niesie za sobą więcej korzyści, czy zagrożeń dla potencjalnego widza i jego pupila, to już zupełnie inna kwestia.[/QUOTE]

Też bym tak to podsumowała.

Link to comment
Share on other sites

no dokładnie, ale to jest tak jak ze wszystkim, wszystkiego są plusy i minusy, nic nie jest idealne, również Cesar, również jego show, a ludzie jak to ludzie, inteligentni wyciągną to co najlepsze, idioci nie wyciagną nic i mimo komunikatu w rogu ekranu beda małpować wszystko co zobaczą, nie zależnie od tego jaki jest pies (z tym, że to juz nie wina Cesara)'

Link to comment
Share on other sites

Mimo to wydaje mi się, że człowiek kochający psy powinien być świadomy i przejmować się tym, że mass media to jednak ogromna siła i docierają jak pisze filodendron do multum osób, które nigdy nie sięgną po książkę i nie przemyślą tego co widzą. Moim zdaniem albo nie powinien przedstawiać tak drastycznych metod w telewizji albo bardziej podkreślać w tym co mówi, że nie powinno się robić tego samemu w domu, bo problemy mogą mieć różne podłoże, mamy różne psy, bo można pogorszyć sprawę, etc. bo sam komunikat na ekranie to o wiele za mało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='corrida'] Natomiast to, czy show niesie za sobą więcej korzyści, czy zagrożeń dla potencjalnego widza i jego pupila, to już zupełnie inna kwestia.[/QUOTE]
Tylko to staje się dość istotną kwestią, gdy z tego samego spacerniaka korzystają psiarze fajni i odpowiedzialni, matki i babcie z dziećmi i wnukami, rowerzyści, rolkarze i tak dalej oraz psiarze, którym powinno się odebrać psy z definicji a którzy naoglądali się CM.
Czego mam się spodziewać po gościu i jego psie, który młodą sukę, prawie szczenię, powala na ziemię za każdy objaw nieposłuszeństwa, przy czym jednocześnie nie uznaje smyczy i uważa, że psy mają się 'wyszaleć'? Ta suka już raz próbowała mnie ugryźć, gdy złapałam ją za obrożę, bo stawiała się do mojego psa (zapewne dlatego, że jej pan łapie ją za obrożę, żeby ją przygnieść do ziemi). W takiej sytuacji naprawdę trudno powalczyć z autorytetem miedialnego Cesara. Tak się robi i koniec - jest placet, bo w TV to pokazują. Niektórym ludziom daje to mandat do bezmyślnego i agresywnego traktowania swoich psów. Co się stanie, gdy któregoś dnia jakieś dziecko spróbuje objąć tę sukę za szyję? To się przecież może zdarzyć.
Jak dla mnie - to jeśli ktoś sprzedaje metody awersyjne (niewątpliwie potrzebne w niektórych sytuacjach) na cały świat, dostępne niczym hamburger w McDonaldsie - od Stanów po Indie - to znaczy, że gdzieś po drodze umknął mu cel, jakim powinno być odpowiedzialne posiadanie psa przez możliwie dużą do osiągnięcia liczbę właścicieli. A to, że do programu dobiera się przypadki szczególnie trudne (nie szkolenie, tylko resocjalizacja czy jakoś tak?) to podkręcanie atmosfery czyli zwiększanie oglądalności.
Może wystarczyłaby książka. Tylko że jak ktoś nie pisze sam z siebie, to musi najpierw zarobić na gostwritera. To w końcu co było pierwsze - TV czy książka?

Link to comment
Share on other sites

I, cholera, o czymś takim właśnie mówię:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/205822-Agresywna-sznaucerka?p=16673403#post16673403[/url]
Pani stosuje metody CM, jakkolwiek je rozumie i odbiera zachowanie psa. Poprawa taka jak widać. I jeszcze jej przyklaskują... O rzetelnej pracy z psem i dawaniu mu zajęcia nikt nie powiedział słowa. Ręce opadają.

Link to comment
Share on other sites

Ano właśnie. W ludziach jest wielki głód na cudowne recepty, magię i szamaństwo - to tak uprościłoby sprawę. Była moda na Fennell i przechodzenie przez drzwi przed psem, przesiadywanie na jego legowisku i tym podobne rytuały, które miały cudownie uleczyć relacje z psem. Teraz niektórym zaczyna się wydawać, że tę samą rolę spełni przewrócenie psa na plecy czy inny dotyk Millana. Przykre, ale było do przewidzenia. Czy to aby jest cel, ktory CM chciał rzeczywiście osiągnąć?

Link to comment
Share on other sites

no dobra ludzie to jak jakaś modelka jest naćpana i ma torebkę Louis Vuitton to znaczy, że to projektant dla ćpunów? co to jest za uprawianie polityki, ludzi dajcie spokój, debile byli, są i będą, ale nie w winy Cesara, jak on może brać odpowiedzialność za kilku idiotów, zastanówcie sie troche'
a po drugie jaką macie pewność, że te metody znają od Cesara? te metody są powszechnie dostępne od lat, może poczytali "okiem psa", może nauczyli sie tego od dziadka, a może poprostu lubią sie popisywać, jest wiele możliwości, ale nie waszym zdaniem wszystko co złe w psim behawiorze to wina Cesara:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polski zaklinacz psów']no dobra ludzie to jak jakaś modelka jest naćpana i ma torebkę Louis Vuitton to znaczy, że to projektant dla ćpunów? co to jest za uprawianie polityki, ludzi dajcie spokój, debile byli, są i będą, ale nie w winy Cesara, jak on może brać odpowiedzialność za kilku idiotów, zastanówcie sie troche'
a po drugie jaką macie pewność, że te metody znają od Cesara? te metody są powszechnie dostępne od lat, może poczytali "okiem psa", może nauczyli sie tego od dziadka, a może poprostu lubią sie popisywać, jest wiele możliwości, ale nie waszym zdaniem wszystko co złe w psim behawiorze to wina Cesara:/[/QUOTE]

1. Projektowanie torebek przez najgorszego ćpuna nie przyczynia się do znęcania się nad zwierzętami. Nie przyczynia się do znęcania nad kimkolwiek. Ot, plotki. Ten znany projektant nie mówi "ćpajcie dzieci, to stworzycie coś wielkiego". Więc trochę chybiony przykład.
2. Jak ktoś mówi "tak robi Millan" to chyba jasne skąd mu się wzięło i ja tylko o takich osobach mówię - nie o ludziach, którzy piorą psa, bo tak i już.

Link to comment
Share on other sites

PZP, ależ CM jest w pewnym sensie za to odpowiedzialny... Aspirując do bycia autorytetem w danej dziedzinie ponosi moralną odpowiedzialność za treści, które puszcza w świat, za treści które kieruje oficjalnie do przeciętnych zjadaczy chleba. To, że zwraca uwagę na niezwykle istotne sprawy, o których właściciele psów jakże często zapominają - to jedno. Jest jednak też druga strona medalu... Nie wiem jak musiałby być naiwny (bezmyślny?), żeby nie przewidzieć, że znajdą się rzesze psiarzy pragnących pójść na skróty. Przecież sam na co dzień przekonuje się, jak leniwi potrafią być ludzie.

Link to comment
Share on other sites

owszem musiał przewidzieć, że znajda sie matoły chcące iść na skróty i źle rozumiejące jego przesłania, ale zdecydowanie więcej jest myślących ludzi (których wy oczywiście nie zauwarzacie, bo widzicie tylko minusy jego działania) i to właśnie dla nich jest ten program, zawsze są 2 strony medalu oczywiście, ale moim zdaniem nie ma co go za to winić, on też nie mówi lejcie psa w każdej sytuacji Martens, a wręcz przeciwnie, mówi nie róbcie tego co zobaczycie bez konsultacji w fachowcem, a mimo to winicie go za tych debili, którzy maltretowali psy nawet gdy Cesara jeszcze nie znali'
przykład z Louis Vuitton Ci sie nie podoba, ja uważam, że przykład jest jak najbardziej trafny, żadna osoba medialna nie może odpowiedać za pary idiotów, to moze kanał tvn turbo tez niech zniknie z anteny, bo przeciesz ludzie mogą wziąść z nich przykład, czy animal planet gdzie zbliżają sie do dzikich zwierząt, a ludzie mogą małpować, w takim razie usuńmy 80% kanałów i programów, bo przy kazdym znajdzie sie kilku debili, polityków tez nie powinni pokazywać, już nie mówiąc o Rydzyku, ale nie tylko Cesar zły:/

Link to comment
Share on other sites

To nie jest tak, że nie zauważam. Chciałabym widzieć, choćby dla równowagi. Ale ich nie widuję w ogóle, po prostu. A zwracam duża uwagę na to, co ludzie robią z psami i dlaczego.

I jest pewna bardzo istotna różnica. Naśladując Jackass, Łowcę Krokodyli czy Gryllsa zrobisz kuku sobie. Twoja głupota, Twój ból, Twoja sprawa. Naśladując w głupi sposób Millana zrobisz krzywdę przede wszystkim nic nie winnemu zwierzęciu.

Link to comment
Share on other sites

Taki np. łowca krokodyli mógł sobie opowiadać, co chciał - mało kto ma okazję w realu skonfrontować się z krokodylem. No i tak skończył wedle zasady gladio ferit, gladio perit, czyli nic pocieszającego.
A psy mają wszyscy i wszędzie. I mogą skrzywdzić te psy w głębokim przekonaniu, że robią dobrze (dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane). A te skrzywdzone psy mogą skrzywdzić innych ludzi, dzieci. I znowu wszyscy będą mówić, że winny jest właściciel.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że program ma dobre strony - PROMUJE PRACĘ Z PSEM. [B]




Zapraszam po amerykańskie zabawki!
[/B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/205840-Petstages-AMERYKA%C5%83SKIE-ZABAWKI-dla-ps%C3%B3w%21-do-15-kwietnia?p=16673825#post16673825"]http://www.dogomania.pl/threads/2058...5#post16673825[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie rozmyślam.. Skoro Sizar pracuje swoją energią to po co mu te obróżki zaciskowe i elektryczne? Po co mu stado, które pomoga rehabilitować psy? Czyżby nie był takim 100% zaklinaczem? Ale też podduszaczem..

Poza tym skoro jego metody są takie proste i skuteczne, to dlaczego zabezpiecza się tym hasłem, żeby nie robić tego bez konsultacji ze specjalistą? I z jakim specjalistą mam się skonsultować skoro CM jest tylko jeden, nie ma takiego drugiego.. I właściwie nawet Cezar mówi, żebyśmy sami tego nie robili więc jak jego wyznawcy mogą innych nakłaniać do stosowania tego na własną rękę.. Sam guru sugeruje, że to nie jest bezpieczne..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tłamsik']Tak sobie rozmyślam.. Skoro Sizar pracuje swoją energią to po co mu te obróżki zaciskowe i elektryczne? Po co mu stado, które pomoga rehabilitować psy? Czyżby nie był takim 100% zaklinaczem? Ale też podduszaczem..

[/QUOTE]

:mdleje:

Ja wiem że słowo zaklinacz opisuje osobę, konkretnie szamana który ma wypędzać złe duchy, ale bez jaj... Wcale to nie oznacza że CM ma nadprzyrodzone siły i kontakty duchowe z psami. Nazwa programu jest taka jaka jest, ale to nei oznacza że Cesar ma latać z kadzidełkami koło psa bo tak to robią szamani.

Wielu szkoleniowców pracuje z psami za pomocą różnych "wspomagaczy", (kliker tez jest takim urządzeniem ), jeśli tylko ktoś wie jak to użwyać to dlaczego by nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polski zaklinacz psów']a według Ciebie kto jak nie właściciel?[/QUOTE]
No, na pewno nie pies.
Właściciel - jasne. Jako bezpośredni wykonawca. A "spiritus movens"? ;)
W szkole mojej córki kiedyś (dawno) zorganizowano zajęcia z dogoterapeutką. Córka dowiedziała się z nich, że agresywnym psom podaje się wodę tylko za uległość. A także, że jeśli pies pokazuje zęby, to być może się śmieje - niektóre tak się uśmiechają, niby fakt. Oczywiście - w razie czego - winny będzie właściciel tego "śmiejącego" się psa, a nie "dogoterapeutka". "Dogoterapeutka" jest czysta jak łza. To przecież tylko teoria.

Link to comment
Share on other sites

ja jestem zdania ze nie ma uniwersalnej metody dla kazdego psa,jak juz wczesniej pisaliscie. tak samo jak u nas ludzi z kursem angielskiego-dla niektorych jest lepsza metoda callana a dla innych ta tradycyjna :) jednak najpierw powinnismy poznac naszego psa zeby samodzielnie stosowac jakies techniki-obojetnie czy tradycyjne czy pozytywne. jezeli chodzi o agresje to ja sie nie wypowiadam bo nie mam zielonego pojecia,moi znajomi nie maja agresywnych psów.
przeczytalam ostatnio w najnowszym numerze PP o obrozach elektrycznych i tak sobie mysle ze obroza bylaby idealna do przywolania gluchoniemego psa oraz podczas polowan :) oczywiscie nalezaloby ustawic na minimalna moc zeby nie sprawic mu dyskomfortu :) nie powinnismy obrozy naduzywac bo pies ucieknie poza zasieg i koniec . we wszystkim trzeba zachowac umiar. moral tej bajki jest krotki i niektorym znany - jesli nie chcemy skrzywdzic psa,nie stosujmy metod cesara sami :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']:mdleje:

Ja wiem że słowo zaklinacz opisuje osobę, konkretnie szamana który ma wypędzać złe duchy, ale bez jaj... Wcale to nie oznacza że CM ma nadprzyrodzone siły i kontakty duchowe z psami. Nazwa programu jest taka jaka jest, ale to nei oznacza że Cesar ma latać z kadzidełkami koło psa bo tak to robią szamani.

Wielu szkoleniowców pracuje z psami za pomocą różnych "wspomagaczy", (kliker tez jest takim urządzeniem ), jeśli tylko ktoś wie jak to użwyać to dlaczego by nie.[/QUOTE]

Jasne, nie chodzi mi konkretnie o nazwę zaklinacz. W całej książce pisze o energii spokojnie asertywnej. Proponuje swoim klientkom, żeby wyobrażały sobie, że są Kleopatra. Stąd moje pytanie po co mu obróżki i kopanie? Skoro kluczem jest energia wysyłana psu. Z książki wynika, że to wystarczy.. A z programu.. Raczej, że psa w "odpowiednich" momentach należy dusić. Jak Millan zaczynał na youtubie pojawiały się filmiki, na których dusi psa aż mu gały wyłaziły, albo razi prądem prawie do nieprzytomności.. Więc pytam się jeszcze raz.. Po co mu to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']No, na pewno nie pies.
Właściciel - jasne. Jako bezpośredni wykonawca. A "spiritus movens"? ;)
W szkole mojej córki kiedyś (dawno) zorganizowano zajęcia z dogoterapeutką. Córka dowiedziała się z nich, że agresywnym psom podaje się wodę tylko za uległość. A także, że jeśli pies pokazuje zęby, to być może się śmieje - niektóre tak się uśmiechają, niby fakt. Oczywiście - w razie czego - winny będzie właściciel tego "śmiejącego" się psa, a nie "dogoterapeutka". "Dogoterapeutka" jest czysta jak łza. To przecież tylko teoria.[/QUOTE]

czy ta osoba miała jakąs licencję????? Bo to co piszesz to woła o pomstę do nieba! A jeśli miała jakąś licencję to od kogo - czyli kogo omijać?

(a jak CM pokazuje zęby to się śmieje czy gryzie?)

Link to comment
Share on other sites

CM warczy na wszystkich, ale spokojnie i asertywnie, dlatego ludzie nie odczówają krzywdy;P fakt spotkałem jednego psa, który się uśmiechał pokazując zęby, ale właściciele go tego uczyli, tak masz racje to nie wina dogoterapeutki, bo każdy ma swój rozum i sam decydyje czy w to wierzy i bedzie to stosował czy nie'
jak Ci pokaże technike jak można jednym ruchem zabić człowieka, to też bede za to odpowiedzialny jak tego człowieka zabijesz? zastanówcie sie troche, Cesar może brać jedynie odpowiedzialność za psy z którymi fizycznie pracował, a nie za te które wychowuje właściciel (wg jego zdaniem metod Cesara), nie mając z nimi żadnego kontaktu'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']czy ta osoba miała jakąs licencję????? Bo to co piszesz to woła o pomstę do nieba! A jeśli miała jakąś licencję to od kogo - czyli kogo omijać?
[/QUOTE]
Właśnie to jest najgorsze, że po czasie to już nawet nikt nie pamiętał, jak się to dziewczę nazywało. Nauczyciel wpisał sobie w papiery, że zaliczył zajęcia nadprogramowe i było, minęło. A że dzieciaczki z całych zajęć głównie zapamiętały to, że pies pokazujący zęby niekoniecznie jest groźny, bo może się śmieje, to już nikogo nie obchodzi. Nic nie wiem o tej pani poza tym, ze była z seterem irlandzkim. Ale to już było lata temu.
***

[quote name='Polski zaklinacz psów']tak masz racje to nie wina dogoterapeutki, bo każdy ma swój rozum i sam decydyje czy w to wierzy i bedzie to stosował czy nie[/QUOTE]
Tak - jasne - zwłaszcza dzieciaczki w wieku wczesnoszkolnym mają swój rozum. Bardzo swój - a jakże. Można im podesłać byle kogo, niech opowiada bzdury, a one potem same dokonają wyboru - czy pies się śmieje czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...