Jump to content
Dogomania

Profesjonalne Kosmetyki Dla Goldena


Agata_Emi

Recommended Posts

Ponieważ zaczynam z moją sunią sezon wystawowy, a jednocześnie chciałabym poprawić wygląd jej sierści po dłuuuugiej zimie, mam do was pytanie.
Oczywiście Emi dostaje siemię lniane, oliwę z oliwek, żółtko, twaróg itp. itd., ale chciałabym się Was poradzić w sprawie kosmetyków.
Czy ktoś z was używa profesjonalnych kosmetyków takich firm jak Jean Pierre Hery, Ive Saint Bernard, KW, Ring 5, Bio-Groom, 1 All System. Którą firmę i które produkty polecacie dla goldena?

Link to comment
Share on other sites

My używamy Ive Saint Bernard dla psów długowłosych, czyli o zapachu zielonego jabłuszka. I odzywka tej samej firmy. Są super. A zamiennie szampon i odzywka dla yorków od hodowczyni z Niemiec, która sama te kosmetyki produkuje. Też są super i cena bardzo konkurencyjna. Stosuję je i dla goldena i chińczyka. Naprawdę polecam!!!

Link to comment
Share on other sites

No więc wykąpaliśmy Emi w szamponie 1 All Systems "Super Cleaning & Conditioning Shampoo" a po tym zastosowaliśmy odżywkę tej samej firmy "Super Rich Protein Lotion Conditioner" i powiem Wam, że są rewelacyjne. Nie dość, że są bardzo wydajne (bo są w formie koncentratu, który się rozcieńcza z wodą) to efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Sierść jest bardzo delikatna, gładka, miła w dotyku, ładnie się układa, kolory jakby bardziej uwydatnione ... jestem zachwycona i mogę śmiało powiedzieć, że te kosmetyki są warte swojej ceny.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, że golden powinien mieć twardy włos, ale bez przesady, to nie są psy szorstkowłose;). Szampon, którego użyłam jest dla psów o twardej sierści (m.in. goldenów) więc umówmy się, że sierść po nim jest delikatna na tyle na ile może być delikatna twarda sierść. Zdecydowanie sierść nie jest jak u pudla czy harta afgańskiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_Emi']Nie są najtańsze, bo za 250 ml szamponu płaciłam 28 zł (500 ml kosztuje 48 zł) a za 250 ml odżywki 36 zł, ale są tak wydajne że wystarczą na dłuższy czas (w końcu nie kąpie się psa co drugi dzień :-)).[/quote]

A gdzie kupowałaś?

Link to comment
Share on other sites

[quote] mówiąc o wystawach - psy z delikatną i miękką sierścią są dobrze oceniane i zajmują nieżłe lokaty[/quote]

To jeszcze zalezy od tego, co dla kogo jest delikatna i miekka sierscia.
Tak jak napisala Agata, golden nie powinien miec siersci twardej jak psy szortskowlose, ale z drugiej strony - nie powinien miec siersci miekkiej jak setery.

To, co wygrywa na wystawach, a ideal rasy to nierzadko dwie rozne bajki ;) Jak jeszcze dolozyc do tego kwestie interpretacji, to juz w ogole wychodzi pomieszanie z poplataniem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']To, co wygrywa na wystawach, a ideal rasy to nierzadko dwie rozne bajki ;) Jak jeszcze dolozyc do tego kwestie interpretacji, to juz w ogole wychodzi pomieszanie z poplataniem :evil_lol:[/quote]

Tu się zgadzam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...