Jump to content
Dogomania

Czy shih tzu jest tolerancyjny dla innych zwierzat ??


Shih Tzu Maniaczka :)

Recommended Posts

[quote name='Shih Tzu Maniaczka :)']Mam kota ( 2 lata ) i planuje kupic shih tzaka ... Czy dogadaja sie ze soba ?[/QUOTE]


Napiszę Ci tak: shih tzu to chyba najbardziej przyjazny psiak na świecie. Mam dwie sunie shih i jak do tej pory nigdy nie zareagowały wrogo na inne zwierzęta, a kiedy kotka miała młode chciały je (zwłaszcza starsza, bo młodsza to jeszcze dzieciak) razem z nią wychowywać. Ale wszystko zależy od socjalizacji.

Link to comment
Share on other sites

i dodam jeszcze do opinii Betulki..

wszystkie shih tzu owszem są łagodne ale nigdy nie wiesz co Ci wyrośnie biorąc go z pseudo, lub psa po rodowodowych rodzicach, psa bez rodowodu ( wpisz co uważasz) i nie chodzi mi tu o propagande Rasowy=rodowodowy
miałam na tymczasie psa w typie shih tzu i przez 2 dni nie pozwolil sobie sciagnac smyczy i dziabnął mnie kłami gdy zakładałam buty, do kota też mi startował, tylko,że mój kot w kasze sobie dmuchać nie da. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda & Zicko']i dodam jeszcze do opinii Betulki..

wszystkie shih tzu owszem są łagodne ale nigdy nie wiesz co Ci wyrośnie biorąc go z pseudo, lub psa po rodowodowych rodzicach, psa bez rodowodu ( wpisz co uważasz) i nie chodzi mi tu o propagande Rasowy=rodowodowy
miałam na tymczasie psa w typie shih tzu i przez 2 dni nie pozwolil sobie sciagnac smyczy i dziabnął mnie kłami gdy zakładałam buty, do kota też mi startował, tylko,że mój kot w kasze sobie dmuchać nie da. :)[/QUOTE]


Święta racja, shih tzu a psiak w typie lub po "rodowodowych rodzicach" mogą się ogromnie różnić. Szwagierka ma "shih tzu" rasowego-bez rodowodu - tak jej powiedzieli w jakiejś niby hodowli, ale prawda jest taka, że koło shih tzu to może on tylko stanąć, tyle ma z tej rasy. Podobny może i z wyglądu jest, ale tylko na pierwszy rzut oka, więcej ma z pudla, biszona i nie wiem z czego jeszcze, a charakter to jeszcze inna bajka. To nawet nie drobne różnice ale przepaść, ale może po prostu oni mieli pech ai tak źle trafili. Jeszcze raz powodzenia przy kupnie i wychowywaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shih Tzu Maniaczka :)']Mam kota ( 2 lata ) i planuje kupic shih tzaka ... Czy dogadaja sie ze soba ?[/QUOTE]

Powinny się dogadać :) Chociaż dużo zależy od kota. Moja Lusia przyjaźni się z kotem sąsiadów i ten pozwala jej na wszystko. Natomiast bardzo muszę uważać na kota innych sąsiadów, który postanowił "zapolować" na Luśkę mając w nosie jej hipisowskie nastawienie do całego świata.
Pomijając dyskusję rodowodowy czy nie ważna jest socjalizacja szczeniaczka i sposób wprowadzenia go do domu.

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja mam taki sam problem, mam dwie koteczki, bliźniaczki, zawsze razem i niestety nie są przyzwyczajone do psów, obawiam się jak przyjmą nowego lokatora. Jak do tej pory kotki miały doczynienia z dwoma psami: wiecznie trzęsącym się ratlerkiem, szwagier czasem przyprowadza na kilka godzin, najpierw piesek kilka razy został pogoniony przez koty, teraz jedna z koteczek przejawia zainteresowanie, podchodzi, wącha, z dużą rezerwą ale nie bije, niestety druga czeka tylko na okazję by dorwać pieska :( kiedyś u kogoś w mieszkaniu były razem z terierem cairn, i tez się niepokochały, koty schowały się do wesalki a pies stał i szczekał cały czas... prosze o radę czy można jakoś wprowadzić pieska, a raczej suczkę, bo chcę suczkę, do takiego towarzystwa, czy lepiej sobie odpuścić? biorę też pod uwagę adopcję... na początku bedzie ktoś ciagle w domu, przez miesiąc czy dwa, ale docelowo chcemy je zostawiać samych w domu i nie chcemy żeby komuś stała się krzywda ... czy ktoś ma jakieś mądre rady ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betulka']Święta racja, shih tzu a psiak w typie lub po "rodowodowych rodzicach" mogą się ogromnie różnić. Szwagierka ma "shih tzu" rasowego-bez rodowodu - tak jej powiedzieli w jakiejś niby hodowli, ale prawda jest taka, że koło shih tzu to może on tylko stanąć, tyle ma z tej rasy. Podobny może i z wyglądu jest, ale tylko na pierwszy rzut oka, więcej ma z pudla, biszona i nie wiem z czego jeszcze, a charakter to jeszcze inna bajka. To nawet nie drobne różnice ale przepaść, ale może po prostu oni mieli pech ai tak źle trafili. Jeszcze raz powodzenia przy kupnie i wychowywaniu.[/QUOTE]

To prosze teraz o oswiecenie.
1. Moj pies byl zakupiony u szczoty. Poki nie zostala wywalona zkwp jej psy byly rodowodowe. Teraz nie jest w zkwp wiec psy nie maja rodowodu ale szczeniaki sa od tych psow, ktore kiedys byly rodowodowe (troche poplatane:) ) wiec dlaczego moj pies mialby miec charakter zwyklego kundelka? jesli pochodzi od psow, ktore mialy rodowody???????
2. Na moim osiedlu jeden pan ma shih po rodowodowych rodzicach i jego pies w porownaniu z moim jest nadpobudliwy, nie mowiac o wlosach. toffik ma gruby wlos i miekki a tamten sztywny i sie kreci. Wiec jesli obydwa pieski sa po rodowodowych rodzicach to dlaczego tak sie roznia? :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxy']To prosze teraz o oswiecenie.
1. Moj pies byl zakupiony u szczoty. Poki nie zostala wywalona zkwp jej psy byly rodowodowe. Teraz nie jest w zkwp wiec psy nie maja rodowodu ale szczeniaki sa od tych psow, ktore kiedys byly rodowodowe (troche poplatane:) ) wiec dlaczego moj pies mialby miec charakter zwyklego kundelka? jesli pochodzi od psow, ktore mialy rodowody???????
2. Na moim osiedlu jeden pan ma shih po rodowodowych rodzicach i jego pies w porownaniu z moim jest nadpobudliwy, nie mowiac o wlosach. toffik ma gruby wlos i miekki a tamten sztywny i sie kreci. Wiec jesli obydwa pieski sa po rodowodowych rodzicach to dlaczego tak sie roznia? :/[/QUOTE]

Nie wiem czy zauważyłaś, ale "rodowodowi rodzice" jest napisane w "", może ja niezbyt precyzyjnie napisałam o co mi chodzi, więc postaram się to rozwinąć. Kupując psa bez rodowodu po rodowodowych rodzicach, a "rodowodowych" dla mnie jest taka, że te drugie psy rodowodu nigdy nie miały i miały nie będą, a szczeniaczki mogą być mieszanką np. shih tzu z yorkiem lub jeszcze jakiejś innej mieszanki wybuchowej tak jak jest to w przypadku który opisałam wcześniej. Ten psiak po prostu nie jest shih tzu, a tylko to go z shih tzu łączy, że tak był nazwany właśnie w jakiejś pseudohodowli w której był kupiony.

Link to comment
Share on other sites

Niestety kupno psa bez rodowodu jest sporym ryzykiem, każdy może nawet Ci pokazać "rodziców" i nawet ich metryke urodzenia, ale nie masz pewności, że to są prawdziwi rodzice. Ja chciałam prawdziwego shih tzu i kupiłam z hodowli, i dogaduje się z moim 12-letnim psem, który żadnego innego zwierzaka nigdy nie akceptował, tak samo Gizmo dogaduje się z krolikiem, który nawet lubi nie lubi :) więc sądzę, że się dogada :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wiadomo, że kupując nierodowego pieska, tak naprawdę nie do końca wiemy, co się "trafi" i trzeba mieć tego świadomość. Najważniejsze jest dobrze "wychować" i wytresować pieska. W każdym przypadku jest to możliwe, tylko trzeba dużo pracy i konsekwencji. Osobiście mam pieska w typie Shih Tzu, który jest przyjazny dla wszystkiego, co tylko się rusza :loveu:, więc na pewno nie ma tu żadnej reguły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...