Jump to content
Dogomania

Czy to prawda ze Yorki bardzo często chorują??


natalia2323

Recommended Posts

No jasne ,ze mogą ale jeśli przebadasz psa/sukę na rzepki,serce,tchawicę(czyli najczęstsze choroby)to prawdopodobieństwo ,ze szczeniak w przyszłoście będzie miał wady GENETYCZNE jest o wiele mniejsze niż przed badaniem.Dla mnie to takie tlumaczenie się żeby tylko nie zrobić badań...Chętnie kupiłabym yt z hodowli , z rodowodem ale...nie wezmę do domu kolejnego psa żeby potem biegać po wetach z chorym genetycznie sercem,zapadającą się tachawicą etc.
Mi akurat trafił się chorowitek,może dlatego ,ze z pseudo CHOCIAŻ jego wada serca równie dobrze może występować u psów w hodowli ZK, które są rozmnażane.Nikt mi gwarancji nie da ,że tak nie jest.Dopóki nie zrobi badań....:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No widzisz Balbina12....Potwierdziłaś tylko to co powiedziałem wcześniej. Ekonomia i chęć posiadania wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem. O rodowodowych psach nie powinnaś się wypowiadać. Stanowisz żywy przykład czego nie należy robić.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='paawel']No widzisz Balbina12....Potwierdziłaś tylko to co powiedziałem wcześniej. Ekonomia i chęć posiadania wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem. O rodowodowych psach nie powinnaś się wypowiadać. Stanowisz żywy przykład czego nie należy robić.
Pozdrawiam[/QUOTE]
dokłądnie zgadzam sie z tym i niech kazdy mowi co chce ale KUPUJĄC PSA Z RODOWODEM MA SIE WIELOKROTNIE WIEKSZĄ SZANSE NA ZDROWEGO PSA I ZADBANEGO NIZ Z PSEUDO i niech nikt nie mowi ze nie bo jakas kontrola nad hodowla jest a nad pseudo:? niegodne warunki nawet dla szczura i potem płacz ze pies chory...kazdy sobie odpowie dlaczego chory! nigdy nie bedzie tak ze jakis gatunek czy rasa bedzie wolna od wad....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...