Jump to content
Dogomania

Psia Kraina, Gostar, Alteri ?


nathaniel

Recommended Posts

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 4 months later...

My poważnie się zastanawiamy nad szkoleniem PT w Gostarze w Gliwicach. Nie ukrywamy, że to chyba jedyne szkolenie cenowo dostępne na naszą kieszeń.
Czytałam wasze obawy w stosunku do tej szkółki, ale na szczęście mój pies dużo lepiej pracuje z korektami, niż bez nich ;)

Nam szkolenie przyda się głównie po to by nauczyć psa ogłady w obecności innych psów. Dopóki nie ma psa, to Kiro chodzi niemalże jak w zegarku. Wystarczy najmniejszy kundel, a pies mi ląduje na brzuchu i czołga się do niego po błocie i kupskach ;) Więc myślę, że akurat do tego czego potrzebujemy ta szkoła nam w zupełności wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

A kto powiedział, że dam go w kolce włożyć ? ;) Pójdziemy, zobaczymy. Nie wszyscy mają tak negatywne zdanie na temat tej szkoły.



Edit:
My i tak prawdopodobnie będziemy ćwiczyć własnymi metodami. Nam potrzebna jest tylko grupa psów, by Kiro między nimi nauczył się odpowiednio funkcjonować - tak to większość komend mamy opanowanych niemalże do perfekcji ;) No, może poza aportem - nigdy jakoś nie chciało nam się tego uczyć ;)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][SIZE=1]na grupowce ucza to czego ucza wszyscy dookola.. po 2 godz z ok10min przerwa;/ nie za dlugo? pozatym jak dla mnie lepiej poszukac chetnych osob do wspolnych cwiczen i wspolnie cwiczyc zmieniajac otoczenie i psy.. tak tez sie da... [/SIZE]
[SIZE=1]wszyscy tu tez polecaja Fryca czy Zająca... a oni tez oleja Twoj problem, zwykly czlowiek ze zwyklym peis jest dla nim dodatkowym ludkiem na skzoelniu i nie trzeba mu poswiecic uwagi. [/SIZE]
[SIZE=1]Ja chetnie spotkalabym sie z Daria na cwiczonka aby skupiac psy na sobie itp- a zapewniam, ze moj napewno bawic by sie nie chcial;) Jesli Daria ma takie problemy jakie opisala to predzej polecilabym jej szkolenie klikerowe u nas w gliwicach;p[/SIZE]
[SIZE=1]widywalam szkolenie Gostaru- fajnie, ze na zabawki ucza psy... ale za dlugo ucza a psy po tych szkoleniach wcale rewelacyjne nie sa.... przynajmniej te ktore znam;) bardziej sklonilabym sie na poczatek do szkolenia indywidualnego aby ktos zobaczyl ten problem psa.. jesli peis zna komendy itp...[/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19'][SIZE=2][SIZE=1]n
[SIZE=1]wszyscy tu tez polecaja Fryca czy Zająca... a oni tez oleja Twoj problem, zwykly czlowiek ze zwyklym peis jest dla nim dodatkowym ludkiem na skzoelniu i nie trzeba mu poswiecic uwagi. [/SIZE]
[/QUOTE]
Bardzo poważny zarzut tutaj przedstawiłaś. Mogłabyś coś więcej na ten temat napisać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ifat']Bardzo poważny zarzut tutaj przedstawiłaś. Mogłabyś coś więcej na ten temat napisać?[/quote]

kiedys cos juz pisalam "na swiezo" teraz inne osoby pisza mi to samo co ja 2 lata temu wywnioskowalam.. cos w tym musi byc... tlumaczyc sie nie zamierzam..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']kiedys cos juz pisalam "na swiezo" teraz inne osoby pisza mi to samo co ja 2 lata temu wywnioskowalam.. cos w tym musi byc... tlumaczyc sie nie zamierzam..[/QUOTE]
Nie prosiłam Cię o "tłumaczenie się" (gdzie to doczytałaś?). Skoro wysuwasz poważny zarzut, to chciałabym tylko żebyś napisała dokładnie o co chodzi - myślę, że takie informacje zainteresują osoby, które rozważają wybór danej szkoły. Poza tym jeśli się coś komuś nie podoba (każdy ma do tego prawo), to raczej nie jest problemem napisać dlaczego.

Chyba, że to jest jakaś wielka tajemnica, a osoby niezadowolone zamiast powiedzieć szkoleniowcowi, że coś jest nie tak, wolą pisać do Ciebie (:-o )- [quote name='marmara_19']teraz inne osoby pisza mi to samo co ja 2 lata temu wywnioskowalam.. [/quote]

PS. Ja zawsze byłam zwykłą osobą na szkoleniu, ze zwykłym kundelkiem i nie zauważyłam, żeby ktoś traktował mnie w opisany przez Ciebie sposób.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']
[SIZE=1]wszyscy tu tez polecaja Fryca czy Zająca... a oni tez oleja Twoj problem, [/SIZE] [/QUOTE] Można prosic o konkretny przykład takiego "olania"?
[QUOTE][SIZE="1"]zwykly czlowiek ze zwyklym peis jest dla nim dodatkowym ludkiem na skzoelniu [/SIZE][/QUOTE]
A kim powinien być?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19'][SIZE=2][SIZE=1] [/SIZE]
[SIZE=1]wszyscy tu tez polecaja Fryca czy Zająca... a oni tez oleja Twoj problem, zwykly czlowiek ze zwyklym peis jest dla nim dodatkowym ludkiem na skzoelniu i nie trzeba mu poswiecic uwagi. [/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE][SIZE=1] [/SIZE]
[/SIZE][/quote]

Cóż, marmara, mój przykład świadczy dobitnie o tym, jak bardzo się mylisz w tej ocenie. W okolicznościach, o których nawet nie chce mi się pisać, zostałam postawiona pod murem - przyszło mi zadecydować o życiu ONka z problemami, którego wzięłam na dt. W desperacji poprosiłam o radę p. Mrzewińską i Ona skierowała mnie do p. Fryca. Wysłuchał, znalazł czas, by obejrzeć Maxiora, sprawdzić go i POKAZAĆ mi, jak mam sobie radzić na co dzień. Było b.trudno, Maxik ze strachu atakował wszystko: bałwana, kosz na śmieci, reklamówkę, nie mówiąc już o ludziach i psach. Każdy, kto mnie zna, wie, jak bardzo się nie nadaję do roli poskramiacza psów z agresją lękową, ale jednak jakoś dajemy radę. Maxior chodzi na zajecia, socjalizuje się z ludźmi i innymi psami. Po 7 zajęciach efekt jest taki, że mogę z nim spokojnie chodzić między ludźmi, bez problemu zabrać do tramwaju czy autobusu czy wyjść z klatki bez rzucania się na kogokolwiek. Nie muszę chyba pisać, jak bardzo ułatwiło mi to życie. I jeszcze jedno - trenerzy wiedzą oczywiście o problemach z Maxem. Podchodzą, doradzają, kiedy sobie nie radzę - pokazują, jak fajnie Maxior umie pracować z nimi. To szkolenie uratowało mnie od obłędu, a psu najprawdopodobniej ocaliło życie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...