Jump to content
Dogomania

Psia Kraina, Gostar, Alteri ?


nathaniel

Recommended Posts

heh.. W domu moich rodziców Ambra dobiera się do stołu kuchennego i mojego starego łóżka, czyli do drewnianych mebli. Widać tam ślady jej ząbków, a tak to u mnie w mieszkaniu poza śladem wbitego kła w sofę to większych śladów nie widać. :roll: Ach i jeszcze ślad brudnej łapy odbity na zielonej ścianie w przedpokoju... :evil_lol: Także w sumie nie mam co narzekać póki co... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Akitka'] Także w sumie nie mam co narzekać póki co... :cool3:[/QUOTE]
Póki co... :cool3: Powiem Ci w tajemnicy, że Kreska największych zniszczeń dokonała wówczas, kiedy wydawało mi się, że już na tyle podrosła, że nie będzie głupot robić :diabloti: Spójrzmy prawdzie w oczy, im większy szczeniak, tym większe możliwości demolkowe :evil_lol: (co dla 3-miesięcznego maluszka jest niedostępne i niemożliwe do ugryzienia, to dla 7-miesięcznego bydlaczka staje się nie lada rarytasem ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olund']My w mieszkaniu mamy jak by tajfun przeszedł :) wszystkie kuszące rzeczy usunięte z pola widzenia psa, więc górne półki sa zawalone na maxa. No i sypialnia wygląda jak jakiś skład :)
Tylko fotela nie było gdzie schować :oops: i został trochę pokąsany, ale nawet jestem zdziwiona bo nie wywarło to na mnie większego wrażenia, a to moje ukochane fotele były. Widać zmienia mi się system wartości :loveu: na bardziej dogowy.[/quote]
Ha, to tak samo wygląda u mnie! Wszystko na półkach, meble porozsuwane pod ściane, drewniany stół rozłożony i schowany za szafą. Ale to wcae nie znaczy, że moje szczeniorstwo nie ma co gryźć. Wczoraj obgryzała ścianę z tapety, pręty na balkonie i listwy od paneli...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Courier New]No tapeta obok legowiska tez nie pozostała nie naruszona :oops:.
My jednak stwierdziliśmy że najpierw pies potem remont :) dzięki czemu straty nie są tak bolesne. Mieszkamy na tym mieszkanku od niedawna i do tej pory za bardzo remontów nie było. Będą jak młody spoważnieje.
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A czy kursy szczeniaczkowe w Alteri są całoroczne? Czy trwają cyklicznie? Pytam, bo po odejściu Foxa, nie miałam kontaktu z Magdą z Alteri, teraz myślimy nad kolejnym Tollerem, no i wiadomo zaczynalibyśmy od przedszkola :cool3:

[B]Zarazah [/B]- jakiego masz pieska jeśłi można spytać? Ładnie się prezentuje w avatarku :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Toller-Fox']A czy kursy szczeniaczkowe w Alteri są całoroczne? Czy trwają cyklicznie? Pytam, bo po odejściu Foxa, nie miałam kontaktu z Magdą z Alteri, teraz myślimy nad kolejnym Tollerem, no i wiadomo zaczynalibyśmy od przedszkola :cool3: [/quote]
Hej,
tak, kursy trwają przez cały rok. Jak zaczynają się krótkie dnie a potem zima - to chowamy się do szkoły. A w Krakowie kursy zawsze są w szkole, bo tam jest w miarę stała temperatura i szczeniaczki lepiej pracują niż np. w upale. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox'][B]Zarazah [/B]- jakiego masz pieska jeśłi można spytać? Ładnie się prezentuje w avatarku :loveu:[/quote]
O kurcze! Gdzieś ty tego mojego psa wypatrzyła? Chyba ze 3-4 strony do tyłu. A psiak to "prawie szczenię" hovawarta, czyli mniej więcej 2-letni pies:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Ewa_']Dzieki za wskazowki. Postaram sie jakos skontaktowac z Jackiem
nie wiecie moze jaka jest cena kursu dla psa?
moja Wiki ma 2 lata 11 miesiecy wiec pewnie dla niej jest kurs PT bo ona juz sie na kursy szczeniaczkowe nie nadaje...
Ewa[/quote]
Hej Ewa,
cechą kursu PPP jest to, że tak naprawdę jest to kurs dla właścicieli psów, który uczy ich jak rozumieć psa, jak z nim żyć i jak współpracować, żeby pies z radością robił to, o co go prosimy. Najstarszy kursant miał 14 lat. A pracował wspaniale :)
Więcej o samym kursie znajdziesz tutaj:
[url]www.ppp.alteri.pl[/url]
Zawsze możesz wpaść bez psa na zajęcia i zobaczyć jak pracujemy i jak szczęśliwe są psy, które bawią się ze swoimi właścicielami w wykonywanie poleceń :) Nie ma to nic wspólnego z musztrą i chodzeniem w kółko. Więcej nie wypada mi pisać, bo będzie, że uprawiam niedozwoloną reklamę. Po prostu zajrzyj i sama zobacz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']Hej Ewa,
cechą kursu PPP jest to, że tak naprawdę jest to kurs dla właścicieli psów, który uczy ich jak rozumieć psa, jak z nim żyć i jak współpracować, żeby pies z radością robił to, o co go prosimy. Najstarszy kursant miał 14 lat. A pracował wspaniale :)
Więcej o samym kursie znajdziesz tutaj:
[URL="http://www.ppp.alteri.pl"]www.ppp.alteri.pl[/URL]
Zawsze możesz wpaść bez psa na zajęcia i zobaczyć jak pracujemy i jak szczęśliwe są psy, które bawią się ze swoimi właścicielami w wykonywanie poleceń :) Nie ma to nic wspólnego z musztrą i chodzeniem w kółko. Więcej nie wypada mi pisać, bo będzie, że uprawiam niedozwoloną reklamę. Po prostu zajrzyj i sama zobacz :)[/quote]
Za to ja pouprawiam reklamę :evil_lol: a co!
Ewa, polecam kursy PPP w Alteri, bo to nie tylko ćwiczenia, ale także świetna zabawa dla psów i właścieli, a to tego nauka jak zbudować więź z psiakiem i rozumieć jego zachowania... jeszcze by tu można było pisać i pisać... :lol:
Powiem tylko, że patrzyłam z boku, jakie postępy robią pieski i jaką to frajdę wszystkim sprawia... naprawdę robi wrażenie i pozytywnie motywuje...
Koniec przerwy na reklamę :biggrina:

Link to comment
Share on other sites

Jacku: ostatnio zauważyłam, że Ambra zbytnio znowu dobiera się do ludzkich rąk. Do moich może aż tak nie, ale do obcych na pewno... Próbowałam jej pokazywać zabawkę i rękę, ale ona wtedy zawsze wybiera zabawkę i dostaje za to nagrodę. Cóż więcej mogę zrobić? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Akitka']Jacku: ostatnio zauważyłam, że Ambra zbytnio znowu dobiera się do ludzkich rąk. Do moich może aż tak nie, ale do obcych na pewno... Próbowałam jej pokazywać zabawkę i rękę, ale ona wtedy zawsze wybiera zabawkę i dostaje za to nagrodę. Cóż więcej mogę zrobić? ;)[/quote]
Generalnie pewnie z tego wyrośnie. Jak podszczypuje ręce to możesz jej powiedzieć "NIE" i zaproponować zabawkę. Stopniowo przekona się, że szczypanie rąk jej się nie opłaca. jeśli uporczywie to robi - oznacza to koniec zabawy, lub ostatecznie izolowanie jej od ludzi, których podszczypuje. ;)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, mam pytanie, a'propos wcześniejszej rozmowy nt. Pana Kłosińskiego. Czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje taka terapia, jaka jest zaproponowana na stronie alteri? Potrzebuję pomocy behawiorysty, i to właśnie w domu psa, w naturalnym dla niego środowisku. I tak sobie przeglądam właśnie net w poszukiwaniu chętnych i odważnych :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Matisse']Witajcie, mam pytanie, a'propos wcześniejszej rozmowy nt. Pana Kłosińskiego. Czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje taka terapia, jaka jest zaproponowana na stronie alteri? Potrzebuję pomocy behawiorysty, i to właśnie w domu psa, w naturalnym dla niego środowisku. I tak sobie przeglądam właśnie net w poszukiwaniu chętnych i odważnych :)[/quote]
Z tego co wiem, Andrzej jest człowiekiem o dobrym sercu i zawsze stara sie pomóc. Jednak z konieczności jaka wiąże się z obserwacją psa w jego naturalnym środowiku (domu) jego pomoc ogranicza się do Krakowa i najbliższych okolic. Jakimś wyjściem w sytuacjach problemowych jest np. nagranie na video zachowania psa i podesłanie Andrzejowi takiego nagrania. Oczywiście zawsze warto jakoś się wcześniej skontaktować i zapytać, czy w konkretnym wypadku takie rozwiązanie ma sens.
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Seb.Bro']...jakiś czas temu chciałem owczarka sobie sprawić i dlatego robiłem małe rozeznanie - polecono mi Psią Krainę. Byłem tam jakiś czas póżniej z kolegą (na skzolenie dobermana) i z tego, co udało mi się zobaczyc to pełen profesjonalizm, a co do zapisu o agresywności psa to takich psów nie przyjmują do hotelu dla psów (pod marką Psiej Krainy), a na szkolenie oczywiście, że tak:)
pozdrawiam[/quote]

Seb.Bro dziękuję może się komuś to przyda...
Bo mi jednak, a szkoda nie :oops:
[SIZE=1]swoją drgoą to ja nie wiem jak ten status czytałam :roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie-glownie do [B]Jacka z Alteri[/B]-moja kolezanka ma 4-letniego owczarka niemieckiego.Pies jest posluszny,ma skonczony kurs posluszenstwa(na gostarze) i nie ma zadnych problemow tylko ze ona bardzo by chciala jeszcze cos z psem popracowac,poprostu cos nowego :oops: Ja jej wlasnie mowilam ze wy tam w Gliwicach cos juz kombinujecie ale dla niej to moze byc ciutke za daleko,choc mowi ze moze sie tam przejedzie by zobaczyc.Jej by najlepiej pasowaly Katowice ale z tego co czytam to wy w Katowicach nic nie robicie :mad: Ale moze sie myle?Napisz mi prosze czy gdyby sie jednak zdecydowala na Gliwice to co moglbys zaproponowac oprocz posluszenstwa.I jesli znasz jakas dobra szkolke w Katowicach,kogos kogo moglbys polecic to bylabym w niebowzieta :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='kamila-dog']A ja mam takie pytanie-glownie do [B]Jacka z Alteri[/B]-moja kolezanka ma 4-letniego owczarka niemieckiego.Pies jest posluszny,ma skonczony kurs posluszenstwa(na gostarze) i nie ma zadnych problemow tylko ze ona bardzo by chciala jeszcze cos z psem popracowac,poprostu cos nowego :oops: [/quote]
Hej, w Gliwicach to robimy tylko kurs "Podstawy PRacy z Psem", natomiast w najblizszym czasie ruszy w Brzeźnicy kurs OBedience. To jest tak naprawdę jakieś 68 km od Katowic, więc może warto?
Zobacz: [url]http://www.alteri.pl/Kursy_szkolenia/ObedienceFCI/index.html[/url]
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...