Jump to content
Dogomania

Potrezbuje niedrogą,ale dobrą karme sucha :)


Karina7

Recommended Posts

Potrzebuje jak najtaniej karmę sucha.W przystępnej cenie,ale z dobrym składem.Mam sunie owczarka kaukaskiego oraz szczeniaka ok.5 mies. buldogopodobny.
Kupiłam im purine dog chow adult,i tak średnio ja jedzą,wola nawet karmę kota:)Była tez purina dog chow dla szczeniaków,ale mały się nią dławił.

Link to comment
Share on other sites

Brit, Arion, Bosch, Brit Care (droższy, ale lepszy), Fitmin, Josera, Regal itp.
Wybieraj kaukazowi wersję dla dużych psów (large breed), szczeniakowi inną - szczenięcą (puppy), a kieruj się nie tylko ceną, ale też tabelami dawkowania. Może się okazać, że droższej karmy będziesz mniej dawać i w praktyce wyjdzie taniej :p

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem generalnie za karma jako śniadaniem czy też po prostu jednym posiłkiem w ciagu dnia czy po prostu smakołykiem. Wole karmić swoje psy tym, co widze czym jest, skąd jest i jaki jest tego skład.

Karmie miesem drobiowym z dodatkami (czasem ryż, czasem warzywa, czasem ser biały) a karma to śniadanie i smakołyk w ciagu dnia.

Link to comment
Share on other sites

Moze cos takiego NUTRA GOLD Breeders Bag 20 kg 157 zł


[B]Nutra Gold® [/B][B]Breeders Bag Chicken & Rice Formula. Karma pełnoporcjowa dla szczeniaków i psów dorosłych z kurczaka i ryżu.[/B]
Specjalna karma dedykowana osobom posiadającym hodowle (psy w różnym wieku) lub posiadającym psy mające wysokie zapotrzebowanie energetyczne.
[LIST]
[*]Może być podawana szczeniakom jak i psom dorosłym
[*]Doskonała kondycja i dużo energii dzięki dużej zawartości białka i tłuszczu.
[*]Podstawowym składnikiem karmy jest świeże, nie mrożone mięso z kurczaka
[*]Dodatek glukozaminy i chondroityny.
[*]Dodatek kwasów Omega w optymalnej ilości i proporcji gwarantuje zdrową skórę i sierść.
[*]Naturalne witaminy i minerały w formie chelatowej.

opis z e-karma.pl
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

moje psy sucha karmę maja tak cały czas w misce,rano dostają (ryż lub makaron,warzywa,mięso) lub coś surowego.Oprócz tego wciągu dnia mają jakieś tam przegryzki typu surowe warzywa,które uwielbiają.Czasem dostaną po kawałku sera żółtego lub jakiś twarożek..
Raczej szukam karmy do 100zł,więcej nie mogę sobie pozwolić:)

Link to comment
Share on other sites

Przemyśl propozycję andromedy, zwróć uwagę, że to 20kg worek, a nie 15kg. I powtórzę - patrz na dawkowanie. Dla 45 kg psa dzienna porcja Dog Chow'a to 550g, a Nutry Breeders Bag 357g. To znaczy, że na miesiąc potrzebujesz Nutry o wiele mniej (dla mojego przykładu Dog CHow -15 kg/mies, ponad 100zł, a Nutra B.B. -10 kg/miesiąc, czyli jakieś 80 zł)i wychodzi o wiele taniej niż Dog Chow.

Link to comment
Share on other sites

Dawkowanie NUTRA GOLD Breeders Bag

Waga psa: 3 - 5 - 10 - 15 - 20 - 25
Dawka w g: 58 -82 -130- 171- 207- 241

Waga psa: 30 - 35 - 45 - 55 - 65 - 80
Dawka w g: 272- 302 -357 -409 -457 -525

[B]Wartość energetyczna:[/B] 4.004 kcal/kg


Skład:

Mięso z kurczaka (20%), mączka z mięsa kurczaka, mąka ryżowa (18%), kukurydza, mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli), jaja, pulpa buraczana, siemię lniane, środki wspomagające trawienie pochodzenia drobiowego, drożdże browarniane, glukozamina, chondroityna, witaminy i minerały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karina7']moje psy sucha karmę maja tak cały czas w misce,rano dostają (ryż lub makaron,warzywa,mięso) lub coś surowego.Oprócz tego wciągu dnia mają jakieś tam przegryzki typu surowe warzywa,które uwielbiają.Czasem dostaną po kawałku sera żółtego lub jakiś twarożek..
Raczej szukam karmy do 100zł,więcej nie mogę sobie pozwolić:)[/QUOTE]
Akurat tak przekombinowane zywienie, wszystkiego codziennie po trosze nie jest najlepszym rozwiazaniem.
Nawiasem mowiac 100 zl m-cznie na dwa duze psy, w tym szczeniaka, to po prostu nierealne.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...