Jump to content
Dogomania

Jeden czy dwa psy????


KolorowaKredka

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

trzy :-)
Sprawdzą się nawet takie aktywne psy jak labradory czy boksery, pod warunkiem jednak, ze masz czas im poświęcić. Najlepiej jak pracujesz w domu.

Ja mam właśnie 3 sztuki. Są jak dzieci - 3-4 latki. Mogłabym godzinami patrzeć na nie, bawić się z nimi. Jeden pies czuje się samotny, dwa - to już w kupie rażniej, trzy - stado przeszczęśliwych futrzaków.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jeden pies czuje się samotny, dwa - to już w kupie rażniej, trzy - stado przeszczęśliwych futrzaków. [/QUOTE]

Doskonale to ujęłaś [B]aniyae[/B], ja mam niestety tylko jednego i bardzo żałuje że nie moge miec kolejnego, no ale coz studia się zblizają i z moją jedną sztuka będzie spory problem, a co dopiero z większą ilością...:lol:
Znam osoby które mają po kilka psów i wszystkie mówią że nie żałują decuzji o powiększeniu rodziny o kolejne psiaki, w stadzie zawsze cos się dzieje, zawsze rażniej i weselej, po prostu z całą ferajną nie sposób się nudzić!!!!;)

[QUOTE]
[INDENT]Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]
U mnie wiele się zmieniło jak pojawił się drugi pies. Teraz czas muszę dzielić na dwa co nie jest łatwe, czasem mam wrażenie, ze zaniedbuje któregoś z psów. [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]
[/INDENT][/QUOTE]

coś mi się wydaje [B]Iza.[/B] ze brakuje ci trzeciego psiaka do kompletu:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mat33']
coś mi się wydaje [B]Iza.[/B] ze brakuje ci trzeciego psiaka do kompletu:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

Hahaha, moze i masz racje ;P Będzie i 3 ale to dopiero jak małego smroda wychowam, choć tak, że będzie można z nim normalnie żyć :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja jestem bardzo zadowolona z posiadania dwóch psów ;) Moja 4 letnia sunia się ożywiła i stała się o wiele bardziej tolerancyjna dla innych psów :) Szczeniak ją trochę "wyluzował" :D A szczeniak przy niej o wiele szybciej się uczy.
A minusy? Kiedy podróżuję komunikacją miejską muszę skasować 2 bilety :P No i ilość pochłanianej karmy jakość się zmieniła :D Ale kiedy podejmuje się decyzję o drugim zwierzaku, bierze się to pod uwagę :)

Link to comment
Share on other sites

Och mi też marzą się dwa psy i rodzice nawet by się zgodzili, ale w grę wchodzi utrzymanie. Mam On-ka więc nie sprowadzę mu do towarzystwa Yorka (Satorek nie ma wogóle wyczucia co do małych psów, bo bawi się tylko z innymi On-kami) także ten argument skutecznie eliminuje drugiego psa. A szkoda.... Musiały by mniej jeść :D

Link to comment
Share on other sites

Dużo zależy od właściciela i jego chęci. Bo jak ktoś spędza 15 minut dziennie na zabawę i spacery z psem, to nawet jednemu psu nie wystraczy. Ja mam 4 swoje pieski, ale pracuję 3 dni w tygodniu po 6h, nie mam dzieci, więc cały czas spędzam z psami. Ok. 4 h spacerów dziennie, do tego zabawy, szkolenia. Mój mąż się ze mną kłóci, że psom obiady zawsze gotuje, a on może liczyć na 1 w tygodniu (niedzielny).
Nie zauważyłam, żeby jakiś pies czuł się nie dopieszczony. I dzięki temu, że mamy 4 psy a nie 1 wiem, że jak jedziemy do pracy to psy nie czują się samotne.

Link to comment
Share on other sites

runo014

Jak się nie ma obowiązków, nie chodzi się do pracy to może i tak. Ale to raczej nierealne. Gdy pies ma towarzystwo jest mu raźniej. Ja sobie nie wyobrażam, że mam jednego psa i on siedzi i na nas ileś godzin czeka w samotności.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwa psy i kota(no jest jeszcze żółw i było wiele innych zwierząt)Bywały czasy,ze miałam trzy psy(zanim trzeci znalazł dom) i nie miałam problemów z dzieleniem czasu,pieszczot i uwagi pomiędzy zwierzaki.Jestem też w tej komfortowej sytuacji,ze i maż i syn dzielą ze mną obowiązki w opiece nad zwierzakami.Nie wyobrażam sobie mieć tylko jednego psa,a nie mieć wcale,to już dla mnie czysta abstrakcja.

Link to comment
Share on other sites

Whitewestie ja mam pieska westie i też myślę nad drugim (dobra, myślałam już pierwszego dnia jak był u mnie...). A chcesz kupić drugiego westa? Moje mieszkanie by chyba tego nie wytrzymało, a ja nie koniecznie fizycznie, bo mnie już łapki bolą od tej lokomotywyw! Teraz chcę jakiegoś do sportu... Aussie może, albo ze schronu bull... ;) Moja mała (a raczej duża) mania.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tylko i wyłącznie westa :) Zupełnie zakochałam się w tej rasie i nie wyobrażam sobie innego psa.
Czasem dziwię się, jak ludzie opowiadają, że ich westie takie energetyczne i nie mogą w miejscu usiedzieć. Moja głownie śpi, dopiero jak wychodzimy na spacer to się ożywia. Może młodszy psiak by ją trochę rozruszał?
A do sportu to ja się nie nadaję :) Na spacery chodzę chętnie, ale wszelkie szybsze formy ruchu omijam z daleka :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli jednak sie troche zmeczylas, WestieAgility :)
Ja nieb bardzo wiem, gdzie moglabym trenowac agility, bo nie mamy toru, ani potrzebnych urzadzen. Chodzilam kiedys z Sara na plac zabaw dla dzieci- Tam sa rozne pochylnie, stopnie, ruchome mostki itp i sobie calkiem niezle radzila z pokonywaniem tego. Niestety, na plac zabaw nie mozna psow wprowadzac, wiec mozemy chodzic tylko bardzo wczesnie rano albo pozno wieczorem, gdy nikt nie widzi. W lecie nawet wieczorem nie bardzo, bo mnostwo mlodych imprezuje :)
Pozostaja tylko spacery, przynoszenie patyczkow albo pileczek.

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam kluby. W domu ja ćwiczę prowadzenie psa. Tak to mamy dwa treningi po godzinę w tygodniu. My na razie na kursie jesteśmy i dopiero się uczymy, ale mój daje radę! W Lublinie powinien być jakiś klub. Ja jeżdżę 25km, więc sam dojazd mnie więcej kosztuje niż zajęcia (200zł za 20h).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...