Jump to content
Dogomania

kursy strzyżenia


nefre

Recommended Posts

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='GoNia21']Dzięki wielkie mam nadzieję ze czegoś się tam nauczę... a czy wogole ktoś robiła tam kurs? Bardzo by mi ten kurs pomogł bo mam straszny problem z moją Spanielka... nie da sie nikomu tknąc...;/[/quote]
Żeby ostrzyc spanielka nie potrzeba kursu. :eviltong: ;)
No chyba, że myślisz o otwarciu własnego saloniku. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Żeby ostrzyc spanielka nie potrzeba kursu. :eviltong: ;)
No chyba, że myślisz o otwarciu własnego saloniku.


jak najbardziej o tym myślałam zeby otworzyć swoj salon tylko ze za granicą...
a co do mojej suni to jeszcze byś się zdziwiła jakie ona robi problemy;/ tylko zastanawiam sie dlaczego bo ostatnio grzecznie stała... moze masz jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoNia21']Żeby ostrzyc spanielka nie potrzeba kursu. :eviltong: ;)
No chyba, że myślisz o otwarciu własnego saloniku.


jak najbardziej o tym myślałam zeby otworzyć swoj salon tylko ze za granicą...
a co do mojej suni to jeszcze byś się zdziwiła jakie ona robi problemy;/ tylko zastanawiam sie dlaczego bo ostatnio grzecznie stała... moze masz jakieś rady?[/quote]
To zależy jaki jest problem. Sunia się wyrywa ze strachu? Czy jest agresywna?



Ostanio usłyszałam taką metodę i naprawdę zdaje ona egzamin w przypadku psów, które boją się np. maszynki czy nożyczek (kopiuje wypowiedź koleżanki):

"jak Laura była u mnie i robiła mi Diunę to chciała jej uszy maszynką przejechać. Diuna warczała i rzucała się - po prostu się bała, coś nowego, głośnego. Dałyśmy jej powąchać, po czym zaczęłyśmy z Laurą "ziewać" na maszynke. Maszynka na ziemi Diuna też, a my zieeeeew i ręką tą maszynkę popychałyśmy. Udawałyśmy znudzone, dawałyśmy smaki, po 20 minutach Diuna na luzaka dała uszy ogolić" [IMG]http://www.spaniele.pl/images/smiles/msn-wink.gif[/IMG]

Ziewanie jest u psów sygnałem uspokajajacym, wiec ziewając dajemy psu znać, że nie ma powodów do strachu. ;)


I wypowiedź dziewczyny, która nie mogła wystrzyc uszu psa nożyczkami, bo reagował strachem i agresją:
"Wypróbowaliśmy Twój sposób z zieewem i sprawdził się [IMG]http://www.spaniele.pl/images/smiles/hooray.gif[/IMG] najpierw sobie tak ziewałam na te nożyczki, popychałam je i po około 3 minutach psa można było strzyc na uszach [IMG]http://www.spaniele.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] zero agresji, grzecznie położył się i wcinał karme, a ja ciachałam mu normalnie ocholce!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

widze,ze jak zwykle są tutaj same zakłamania i nieprawidłowości.
otóż dla poinformowania wszystkich jestem groomerem od ponad 12 lat i nie uczyłam się w salonie w Łodzi.Gdy ja zaczynałam łódz tez tylko strzygła i niczego nie organizowala-ja podejmowałam nauki u fachowców a nie w Łodzi.
Byłam w łodzi chcialam zobaczyć jak ucza i na czym to polega-ale nie byli mnie w stanie niczego nauczyć nowego.
Więc dementuje pogłoski,ale nie koczyłam tam szkolenia.
Więc nie wiem kto ma na celu wprowadzanie takich błednych informacji

Link to comment
Share on other sites

szukam kursu na linii Skierniewice - Warszawa. gdzieś czytałam jakiś artykuł o salonie właśnie w Skierniewicach.. podobno trwa 3 miesiące. ale szczegółów niestety nie pamiętam...
interesują mnie kursy, które dają jakiś certyfikat - nie strzyżenie w lecznicy....

i może wie ktoś jak się załatwia skierowanie z Urzędu Pracy na taki kurs? (z programu dopłat unijnych) wiem, że trzeba pójść i się dowiedzieć, ale przecież są kolejki, a jak zbajerować urzędniczke to nie mam pojęcia... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Zaden certyfikat, nawet ze złota nie zrobi znikogo dobrego groomera :diabloti: .

"Groomerów" z certyfikatami i to nawet różnego stopnia :evil_lol: jest baaaaaaardzo duzo, tylko jakoś częsci tych osób tak drobnej rzeczy jak umiejetności brak ....... a "efekty" ich pracy można potem obejrzec w galeriach piesków przez nich zrobionych :roll:.

Poza tym nie widze nic złego w strzyzeniu w lecznicy, jesli robi sie to porządnie.

Link to comment
Share on other sites

no, tak, wiem - ale mimo wszystko certyfikat to jakieś potwierdzenie umiejętności. też nie mam nic przeciwko strzyżeniu w lecznicach, ale "na logikę" wydaje mi się, że jednak więcej osób przyjdzie do salonu niż do lecznicy, chociaż mogę się mylić... na pewno bez praktyki o umiejętności trudno.

szczerze mówiąc o grooming'u mam małe pojęcie - dopiero zaczynam rozeznanie. a właściwie już zaczęłam od kiedy odkryłam, że nowofundlandy można strzyc :cool3: i co najważniejsze - pierwsze, "domowe" (z braku chwilowo środków) sprawiło mi przyjemność, choć może efekty jakoś powalające nie były :-) :roll: kocham zwierzęta i chciałabym w jakimś stopniu związać z nimi przyszłość, dlatego chciałabym spróbować swoich sił na takim kursie, tylko nie wiem co i gdzie najlepiej w moich okolicach... :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie, to taki certyfikat nie ma zadnej wartosci ..... i swiadczy w wiekszosci przypadków o odbyciu kursu, ale nie potwierdza faktycznych umiejetnosci. Poczytaj troche - jest kilka topików o kursach, pielegnacji, szkoleniach itp, poogladaj w galeriach foty zrobionych psów. Bo szczerze mówiąc, to widac :cool3:, ze masz bardzo małe pojecie o groomingu ...... :cool3:

Oczywiscie, ze zeby byc dobrym, trzeba miec praktyke i "cwiczyc", ale ja nie chciłabym aby ktokolwiek uczył sie na moim psie i jeszcze musiałabym za to zapłacic.

Link to comment
Share on other sites

ale od czegoś trzeba zacząć, żeby spróbować i sprawdzić na ile daje się rade. nikt nie rodzi się przecież od razu wszechwiedzący.... chociaż pewne predyspozycje można mieć i mozna ich nie mieć - jak inaczej to sprawdzić (zdobywając podstawową wiedzę i ćwicząc) jak nie poprzez kurs ?

Link to comment
Share on other sites

Alez oczywiscie, ze tak. Tylko wyszłas z błędnego załozenia - nie pytałas, w jaki sposób najwiecej sie nauczysz, sprawdzisz czy to Ci sie podoba czy nie, tylko zapytałas, które kursy daja certyfikat, zebys nie "musiała" strzyc w lecznicy.

Na forum wielokrotnie były poruszane tematy dotyczace kursów w róznych miastach, czego ucza, czego brakuje, doswiadczenia róznych osób po odbytych róznych kursach itp, wystarczyło tylko przejrzeć i poczytac, a dopiero potem "wyposazona" w postawowe informacje pytac o konkretne rzeczy - odnoszac je do siebie.

Oczekiwałas chyba "gotowego przepisu" bez "stania w kolejce i bajerowania urzedniczki", czego zreszta nie wiesz, bo nie byłas, ale od razu zakładasz same przeszkody :shake:.

Karolajn, tak na marginiesie - zaden ze znanych mi kursów nie jest bezpłatny, kosztuje i to niemało i akurat taki sposób "przekonania sie" czy dasz rade jest chyba delikatnie mówiąc pomyłka.

Link to comment
Share on other sites

Kursy jak najbardziej , ale po nim trzeba jeszcze mierzyć siły na zamiary .
Musiałam ostatnio pójść do salonu z dyplomowanym groomerem . To co mnie tam spotkało, to było straszne. Pies wyglągał jak powygryzany.
Na wystawę skończyłam psa lewą ręką ( bo prawa jest w lekkiej niedyspozycji) .
Powinno się umnieć przyznać,że czegoś jeszcze nie potrafię . A zasłanianie się ukończonym kursem to jeszcze nie wszystko .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.Mam pytanko,czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kursem prowadzonym w Krakowie,warto sie wybrać?Uczestniczyłam już w kursie warszawskim,tylko nie wiem co mi to miało dać....:angryy:,więcej chyba nauczyłam sie sama.Ponieważ jednak wszystkiego sama się nie dowiem,chętnie skorzystałabym z jakiegoś szkolenia,tylko w innym rodzaju niż to ukończone.Jak coś wiecie,to piszcie,będe wdzięczna:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Generalnie sierpień,no chyba że coś w lipcu się zwolni.Możesz napisać mi coś o noclegu,prawdopodobnie będe miała w Gdańsku,ale w razie gdyby nie,to masz może jakieś doświadczenia,co,gdzie,za ile???Może pisz na PW.Pozdr.Aga

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nati28']Kurs trwa tydzien, codziennie od 9-19 jest sie na praktykach. Kosztuje 2500 zl. Ale naprawde polecam :p[/quote]

Polecasz? A czego sie nauczylas po tym tygodniu? Kiedy uczylas sie teorii?
Pracujesz juz jako groomer po tygodniu nauki? :-o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...