Jump to content
Dogomania

kursy strzyżenia


nefre

Recommended Posts

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.
Czy może ktoś napisać coś więcej o uprawnieniach groomera.
Jak je zdobywać?Czy są jakieś stopnie zaawansowania, potwierdzane tak jak w szkole jakimiś dyplomami?
Z tego co się zorientowałam to mamy w Polsce różne kursy u prywatnych osób. Ja nigdy nie kończyłam żadnego kursu. To znaczy że nie mogę zdobyć takich uprawnień?
Czy nie mogę np zdać gdzieś samego egzaminu?Czy nie jest to w żaden sposób nigdzie w Polsce uznawane?I taki egzamin albo tytuł jest tylko dla własnej satysfakcji i potwierdzenia umiejętności?

Bo przyjmijmy np że mam umiejętności na średnim poziomie,pracuję,nie stać mnie na kursy a chciałabym potwierdzić w jakiś sposób te umiejętności albo choć porównać je do innych i zobaczyć ile rzeczywiście umiem.

Poza tym chciałabym nauczyć sie więcej,czy są jakieś publikacje wam znane z których można sie czegoś dobrego nauczyć?Czy może są jakieś spotkania,warsztaty,zjazdy na których można sie poduczyć?

Nie wiem czy dobrze napisałam o co mi chodzi ale to na razie takie moje luźne skojarzenia i pytania.

Link to comment
Share on other sites

Uprawnienia groomera zdobywa się na kursie, po ukończeniu którego otrzymujesz dyplom. Możesz się dokształcać na różnego rodzaju warsztatach, które są organizowane co jakiś czas. Teraz będą na jesieni, o ile dobrze pamiętam. Tam możesz też sprawdzić swoje umiejętności. Szukaj wiadomości w internecie, książkach. Jest strona dla groomerów. Wpisz w wyszukiwarkę forum groomer. Dyplom jest w zasadzie dla Ciebie, bo o ile się nie mylę, groomerzy nie są zrzeszeni, nie ma egzaminów.

Link to comment
Share on other sites

Na jesieni nareszcie odbędą się pierwsze PROFESJONALNE warsztaty pielęgnacji psów połączone z demonstracją poprowadzone przez wybitnych specjalistów z zakresu groomingu :multi:

Informacje na stronie

[URL="http://www.groomingworkshop.kylos.pl"]www.groomingworkshop.kylos.pl[/URL]

To jest odpowiedź na Wasze pytania :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ULKA12']Tak, ale tam to powinni jechać ludzie którzy już się tym zajmują, dla takich ludzi jak ja czyli całkowicie niedoświadczonych to pewnie jak pokaz czarnej magii i niewiele byśmy się nauczyli.[/quote]

Warsztaty są "zamknięte", czyli tylko dla groomerów (jak się mylę to mnie aszita popraw).

Link to comment
Share on other sites

warsztaty są tylko dla groomerów, bo służą one pogłębieniu posiadanej wiedzy.

Inaczej jest z DEMO czyli demonstracją - tutaj wstęp jest dla każdego kto chce zobaczyć psa robionego przez naprawdę autorytety w świecie groomingu. Polecam je także osobom, które w tym temacie są zielone, a myślą o zawodzie czy umiejętnościach groomera. Można zobaczyć czym "się to je", jak wygląda strzyżenie czy trymowanie. Po takim spotkaniu nie powinno być większych wątpliwości czy chcemy zajmować się pielęgnacją psów.

Wystarczy tylko wypełnić zgłoszenie....i już.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam pytanie na którym dworcu najlepiej wysiąśćaby miećblisko do pensjonaty sonia na trzcinowej ?
Ja jade na kurs 18 ale zpomniałam sie własnie o ten szczegół zapytać?
Czy na stacji Łódz Kaliska bedzie najlepsza trasa czy na inne stacji musze wysiąść?

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam na kursie w Krakowie w Karusku. Polecam. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że byłam pozytywnie zaskoczona. Myślałam, że na początku tylko będę obserwować, jednak stało się inaczej. Od pierwszego dnia instruktorka pozwalała strzyc, trymować, kąpiać pieski. Oczywiście wszystko po kolei. Wiadomo, że szczegóły w pierwszym tygodniu ona głównie dopracowywała, ale już drugi tydzień przerósł wszelkie moje oczekiwania. Pozwalano nam od początku do końca robić psiaki. I co najważniejsze kurs trwa 2 tygodnie, nie tydzień, a kosztuje 2000 zł (większość tygodniowych 2500). Pełny profesjonalizm. Wykłady dotyczące psychiki psa (behawioryzmu) prowadził Jacek Gałoszka ([URL="http://www.wesolalapka.pl"]www.wesolalapka.pl[/URL]), dzięki temu, że w tym samym miejscu znajduje się hurtownia sprzętu groomerskiego, mogliśmy się zaznajomić ze wszystkimi produktami i sprzętem (nie tylko tym w salonie) oraz zyskaliśmy mnóstwo cennych informacji co warto zakupić, a co sobie podarować (przynajmniej nie stracimy majątku na marny sprzęt).
Więcej informacji znajdziecie na [URL="http://www.groomer.com.pl"]www.groomer.com.pl[/URL]
Ale się rozpisałam:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja znajoma, też z Poznania, była na kursie we Wrocławiu, ale pewnie u kogoś innego, bo bardzo zadowolona. Pani doktor weterynarz, która prowadziła to kurs jest profesjonalistką z wieloletnim stażem, nie samouk, tylko przygotowana tam, gdzie trzeba, z dyplomami. No, może nie ma wielkiego centrum szkoleniowego, ale przecież nie w jedynej Łodzi można skończyć dobry kurs, bo by się Łódź zakorkowała na ileś lat. Z tego, co wiem, ona już pisała na tym forum, ale jej posty od razu ginęły.
Namawiała mnie, żebym i ja ten kurs skończyła, bo jestem bezrobotna, kocham zwierzęta, a poza tym te kursy też są sponsorowane przez Urzędy Pracy z całej Polski, ale niestety jestem uczulona na sierść i tu jest problem.
Wracając do tematu. Ta pani dr, o której ja piszę, nie ma jednego starego stołu, czy 1 maszynki, bo chyba żaden psi fryzjer tak nie ma. To jest porządny gabinet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefre']Czy zna ktoś godne polecenia miejsca gdzie można ukończyć dobr kurs strzyzenia psów? Najlepiej w Poznaniu, albo gdzieś w Wlkp. Z góry dzieuję za pomoc[/quote]

We Wrocławiu. Tam będziesz miała nie tak daleko. Bardzo dużo klientów. Pełny profesjonalizm. I pięknie strzyżą pieski, dobra atmosfera. Znajoma skończyła tam kurs i od jakiegoś czasu prowadzi w Poznaniu salon. Pisała już o tym na tym forum, ale jakoś bardzo szybko zniknął jej post, mimo, że nie był stary, tylko sprzed kilku miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kulpiszon']Moja znajoma, też z Poznania, była na kursie we Wrocławiu, ale pewnie u kogoś innego, bo bardzo zadowolona. Pani doktor weterynarz, która prowadziła to kurs jest profesjonalistką z wieloletnim stażem, nie samouk, tylko przygotowana tam, gdzie trzeba, z dyplomami. No, może nie ma wielkiego centrum szkoleniowego, ale przecież nie w jedynej Łodzi można skończyć dobry kurs, bo by się Łódź zakorkowała na ileś lat. Z tego, co wiem, ona już pisała na tym forum, ale jej posty od razu ginęły.
Namawiała mnie, żebym i ja ten kurs skończyła, bo jestem bezrobotna, kocham zwierzęta, a poza tym te kursy też są sponsorowane przez Urzędy Pracy z całej Polski, ale niestety jestem uczulona na sierść i tu jest problem.
Wracając do tematu. Ta pani dr, o której ja piszę, nie ma jednego starego stołu, czy 1 maszynki, bo chyba żaden psi fryzjer tak nie ma. To jest porządny gabinet.[/quote]a jest moze jakas strona internetowa?o tym kursie we wrocławiu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...