Jump to content
Dogomania

kursy strzyżenia


nefre

Recommended Posts

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dorota_Fiszer']A czemu nikt sie nie wybierze na kurs zagranice ?[/quote]

Pewnie dlatego, ze taki kurs nigdy nie trwa tydzien, a znacznie dluzej, do tego znajomosc jezyka obcego, do tego koszty utrzymania, wlasny sprzet, wlasne modele i koniecznosc zdania jakiegokolwiek egzaminu, aby miec papier, ze sie ten kurs zaliczylo. Chyba, ze bedzie to workshop....

I tu przy okazji przyszedl mi do glowy pomysl. Jak juz pisalam bede 2 mies. wakacji spedzac w Polsce. Mozemy sie zastanowic nad zorganizowaniem workshop'ow roznych ras, ale glownie retrievery, spaniele, terriery, pudle. Bedzie to okazja do wzajemnej wymiany doswiadczen, nauki zasad pielegnacji, omowienia nowych technik, trendow i mnostwa innych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Nie zgadzam sie z Toba,ze trzeba miec wlasny sprzet i modeli,nie na kazdym kursie tak jest.Nie wierze,ze nikt nie zna jezyka obcego i ze nikogo w Polsce na taki kurs nie stac.
Ja sie przymierzam do takiego kursu (ceny na razie nie znam,moze to i lepiej),ale u mnie jedynym problemem jest zostawienie na 3 miesiace psow.
Mozliwe,ze w tym roku odwiedzi nas jeden z fryzjerow zagranicznych,by zrobic pokaz.
Warsztaty tez glupio nie brzmia ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Nie zgadzam sie z Toba,ze trzeba miec wlasny sprzet i modeli,nie na kazdym kursie tak jest.Nie wierze,ze nikt nie zna jezyka obcego i ze nikogo w Polsce na taki kurs nie stac.
Ja sie przymierzam do takiego kursu (ceny na razie nie znam,moze to i lepiej),ale u mnie jedynym problemem jest zostawienie na 3 miesiace psow.
Mozliwe,ze w tym roku odwiedzi nas jeden z fryzjerow zagranicznych,by zrobic pokaz.
Warsztaty tez glupio nie brzmia ;-)[/quote]

A bo Ty sie ze mna nigdy nie zgadzasz ;-).
Kazdy fryzjer swoj cenny sprzet szanuje i jesli nie ma specjalnego dla "kursantow", to swojego nie uzyczy - recze Ci. Z modelami jest roznie. Jesli kurs organizowany jest w salonie, gdzie wczesniej uzgodniono z wlascicielami "ofiar", ze beda sluzyly za modele (GRATIS!!!!!!!!!!), to OK. Innej opcji zupelnie nie biore pod uwage i az skora mi cierpnie na mysl, ze za psy przgotowywane przez uczacych sie dopiero ludzi ktos moze brac pieniadze. A moze ja zwyczajnie nie z tego swiat jestem?

Dorota kto Was odwiedzi?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak jest na tamtym kursie,chodzi mi o to czy wlasciciel modela placi itp.
Tam akurat musisz miec z tego,co rzucilam okiem degazowki jedno- i dwustronne,krotkie nozyczki do stop i dlugie.To jest akurat kurs 4 tygodniowy.
E tam,czasem sie zgadzam ;-)
Jak dobrze pojdzie to moze Inga z hodowli Xanthous.Na poczatek mysle,ze to dobry pomysl.Ale to sfera planow,ona wyrazila chec przyjazdu i w sumie na tym chwilowo koniec ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Nie wiem jak jest na tamtym kursie,chodzi mi o to czy wlasciciel modela placi itp.
Tam akurat musisz miec z tego,co rzucilam okiem degazowki jedno- i dwustronne,krotkie nozyczki do stop i dlugie.To jest akurat kurs 4 tygodniowy.
E tam,czasem sie zgadzam ;-)
Jak dobrze pojdzie to moze Inga z hodowli Xanthous.Na poczatek mysle,ze to dobry pomysl.Ale to sfera planow,ona wyrazila chec przyjazdu i w sumie na tym chwilowo koniec ;-)[/quote]

To bardzo dobry pomysl. W ogole kazdy krok na przod w tej dziedzinie to bardzo dobry pomysl.

Na tym kursie, o ktorym mowisz ucza tylko na niektorych rasach?
Szorstkich nie ucza? Ja wiem, ze najwiecej czasu i nauki trzeba wlasnie poswiecic szacie szorstkiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']A bo Ty sie ze mna nigdy nie zgadzasz ;-).
Kazdy fryzjer swoj cenny sprzet szanuje i jesli nie ma specjalnego dla "kursantow", to swojego nie uzyczy - recze Ci. Z modelami jest roznie. Jesli kurs organizowany jest w salonie, gdzie wczesniej uzgodniono z wlascicielami "ofiar", ze beda sluzyly za modele (GRATIS!!!!!!!!!!), to OK. Innej opcji zupelnie nie biore pod uwage i az skora mi cierpnie na mysl, ze za psy przgotowywane przez uczacych sie dopiero ludzi ktos moze brac pieniadze. A moze ja zwyczajnie nie z tego swiat jestem?

Dorota kto Was odwiedzi?[/quote]

==============================
A nie bierzesz pod uwagę strzyżenia w ramach nauki psów ze schroniska?
to i dobry uczynek przecież a i model darmowy..:loveu:
według mnie to najlepsze rozwiązanie,jest nawet prośba o takie strzyżenie na sąsiednim wątku.

Link to comment
Share on other sites

Tak, to jest dobry pomysl, ale to tylko jedna z form cwiczen dla nieco juz zaawansowanych groomerow. Z takimi psami trzeba postepowac bardzo umiejetnie. One maja za soba rozne, czasem dramatyczne doswiadczenia i nie zawsze z wdziecznoscia przyjmuja zabiegi pielegnacyjne. Poza tym rozpoznanie gatunku wlosa, wlasciwe dobranie szamponu, modelu. A pomijajac to wszystko, groomer musi sie jednak nauczyc perfekcyjnie schematow odpowiednich dla danych ras i niuansow z tym zwiazanych.

PS. Jesli chcesz i jesta taka potrzeba chetnie zrobie latem gratis kilka schroniskowych psow z przyjemnoscia nawet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']Tak, to jest dobry pomysl, ale to tylko jedna z form cwiczen dla nieco juz zaawansowanych groomerow. Z takimi psami trzeba postepowac bardzo umiejetnie. One maja za soba rozne, czasem dramatyczne doswiadczenia i nie zawsze z wdziecznoscia przyjmuja zabiegi pielegnacyjne. Poza tym rozpoznanie gatunku wlosa, wlasciwe dobranie szamponu, modelu. A pomijajac to wszystko, groomer musi sie jednak nauczyc perfekcyjnie schematow odpowiednich dla danych ras i niuansow z tym zwiazanych.[/quote]


Aszita przyznaj się, że nigdy nie robiłaś schroniskowych psów.
Z tego co napisałaś wynika, że podchodzisz do nich jak do psów wystawowych a nie o to w shronisku chodzi.

Link to comment
Share on other sites

*Haniu, robilam psy schroniskowe. I to czasami bardzo zaniedbane. Najbardziej wryl mi sie w pamiec 10-letni bernenczyk(tuz po adopcji ) z milionem pchel i smiertelnie wystraszony. Nie bardzo Cie rozumiem w miejscu, gdzie piszesz o tym, ze podchodze do psow schroniskowych jak do wystawowych.... Co masz na mysli? Ja WSZYSTKIE psy traktuje tak samo. Wszystkie zwierzeta u mnie maja zapewnione najlepsze zabiegi, dobre traktowanie i zadnego psa nie oszpecilabym swiadomie. Chcesz powiedziec, ze te schroniskowe psy mozna chlasnac maszynka na zero, jesli jest to np. westie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita'] Chcesz powiedziec, ze te schroniskowe psy mozna chlasnac maszynka na zero, jesli jest to np. westie?[/quote]

Nie.
Uważam ,że psy schroniskowe trzeba zrobić szybko i w ramach możliwości jakie oferuje schronisko. Nie spotkałam się w Polsce ze schroniskiem , które byłoby przystosowane do strzyżenia psów bo nie o to w schroniskach chodzi.
Jeśli chcesz aby pies był przygotowany tak jak pisałaś powyżej to musiałabyś go robić u siebie a to nie wchodzi w grę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nadzieja']Witam. rozkrecialm sie na calego calymi dniami szukam lub czytam ksiazki o groomingu. Bardzo mnie to wciagnelo:)[/quote]

Nadziejo, napisz co znalazlas z literatury oraz dokad i kiedy wybierasz sie na kurs. W razie ewent. pytan sluze chetnie pomoca.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...