Jump to content
Dogomania

zoofizjoterapia


Dorota22

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu interesuje mnie pewien temat a mianowicie fizjoterapia zwierząt. Wydaj mi się że tego kierunku nie można studiować. Słyszałam o kursie zoofizjoterapii prowadzonym w Międzyborowie ale nie wiem czy jesczy warto się na niego zapisać. Jeśli ktoś uczęszczał na ten kurs lub w ogóle wie coś na ten temat to proszę o opinie z gory dziekuje i pozdrawiam :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam!!
Również interesuje mnie fizjoterapia zwierząt. Szukałam i też tylko znalazłam to studium w Międzyborowie.
poza tym nic innego nie mogła znaleźć. Szkoda bo jestem licencjatem fizjoterapii i chciałabym kontynuować studia
drugiego stopnia właśnie ze specjalizacji zwierząt. o tym kursie nie posiadam informacji, więc jeśli miałabyś jakieś
informacje to proszę daj znać:)
pozdrawiam serdecznie!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='łolkiee']a gdzie są te kursy może jakaś stronka int.[/QUOTE]
przeczytaj

[quote name='magdzia-hihi']Witam!!
Również interesuje mnie fizjoterapia zwierząt. Szukałam i też tylko znalazłam to studium w Międzyborowie.
poza tym nic innego nie mogła znaleźć. Szkoda bo jestem licencjatem fizjoterapii i chciałabym kontynuować studia
drugiego stopnia właśnie ze specjalizacji zwierząt. o tym kursie nie posiadam informacji, więc jeśli miałabyś jakieś
informacje to proszę daj znać:)
pozdrawiam serdecznie!![/QUOTE]

Jak widać chodzi raczej o Międzyborów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

[quote name='Kika9004']Ostatnio też zainteresował mnie ten kierunek rozwoju :) Nie wiecie, czy można znaleźć na polskim rynku jakieś ciekawe pozycje książkowe ??[/QUOTE]

Proszę bardzo : [url]http://www.elsevier.pl/ksiazka/rehabilitacja-psow[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rafka']Proszę bardzo : [URL]http://www.elsevier.pl/ksiazka/rehabilitacja-psow[/URL][/QUOTE]

Dziękuję :) Choć powiem, że cena zwaliła mnie z nóg :roll: Niestety albo biblioteka (choć pewnie ciężko będzie znaleźć) albo muszę poczekać, aż będę mogła sobie na to pozwolić :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Zdecydowanie odradzam Zoofizjoterapię w Silva Lupus. Generalnie masakryczna organizacja. Właścicielka wiecznie niedostępna, brak odpowiedzi na wiadomości głosowe oraz maile i niestety kłamie. Zapewnienia bez pokrycia. Prośba o udzielenie informacji na temat zjazdu kończy się arogancką odpowiedzią. Konkluzja jest jedna - nabrać tyle kasy ile się da. Najdelikatniej mówiąc WSTYD.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja znajoma rozpoczęła taki kurs.Niestety musiała go przerwać,bo złamała nogę.Mimo to o samym kursie wypowiadała się w superlatywach.Znajoma jest technikiem weterynarii i taki kurs był jej potrzebny do pracy.Podobno sporo osób interesowało się tym w jaki sposób ćwiczyć z psami np.po zabiegach,złamaniach(ona pracuje w gabinecie lek.weterynarii w Łodzi),więc praca pewnie jest. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 months later...

Zoofizjoterapią interesuje się już od dłuższego czasu ale pomimo tego iż pisałam w różne miejsca by dowiedzieć się coś więcej na temat jednak wiecznie bez odpowiedzi.
Pisałam do kilku polecanych zoofizjoterapeutów, do związku zrzeszającego zoofizjoterapeutów, jednak nikt nie raczył odpowiedzieć gdzie najlepiej się uczyć czy nawet jak w przypadku osób już pracujących gdzie się kształciły.

Słyszałam generalnie o trzech miejscach gdzie można się uczyć.
1. Placówka w Międzyborowie
2. Placówka Silva lupus o której wyczytałam wiele negatywnych opinii
3. Nowa placówka w Warszawie "studium zoofizjoterapi zwierząt" o której nie ma praktycznie żadnych opinii ale kurs jest podzielony na dwa podtypy, obejmujący wiedzę z zakresu zoofizjoterapi zwierząt małych i drugi z zakresu wiedzy o koniach. Dodatkowo chwalą się tym że ich uczelnia jest objęta patronatem związku zoofizjoterapeutów oraz magazynu vet personel.

Czy ktoś mógłby mi coś więcej powiedzieć na temat tych placówek i do kiedy można się zgłaszać na kurs 2014/2015?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

w Miedzyborowie była chyba pierwsza, więc ma wysokie aspiracje.
Jest jeszcze Med-vet we Wrocławiu, za połowę ceny, jaką woła Międzyborów, czyli nie koło 5tys, a 2400zl.
W Warszawie ma chyba być pierwszy sezon w ogóle, to odłam szkoły Miedzyborowskiej, pokłócili się i rozeszli, tak powstała konkurencja, kilka stówek droższa, ale dla słoików z Warszawy alternatywa, bo nie trzeba dojezdżać.
Zapisywać się na kursy można zazwyczaj nawet na samym początku kursu, nie ma kilkudziesięciu chętnych nigdy, tylko koło 12-20osów, więc 1 w tą, czy w tę nie robi różnicy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja natomiast chciałam się zapytać osób, które brały udział w kursie Silvy Lupus, jak to jest, czy jest możliwość wynajęcia tam pokoju, czy trzeba sobie załatwiać na własną rękę? :) Zainteresował mnie kierunek zoofizjoterapii, ale mieszkam na drugim końcu Polski i dojeżdżanie na weekend może być problemem ;P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Brezyl']A czy ktoś wie jak jest we Wrocławiu [URL]http://www.medvet.com.pl/rehabilitacja_psow[/URL]
Wydaje się, ze najbardziej naukowo podchodzą do sprawy, chocby kursy tego typu dla lekarzy weterynarii.[/QUOTE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]We Wrocławiu rusza kurs organizowany przez najlepszych praktyków i to moim zdaniem jest jedyna słuszna rekomendacja. Jeden z wykładowców rehabilitował mojego psa po dwóch mega ciężkich operacjach a na co dzień pracuje z najtrudniejszymi ortopedycznymi przypadkami. Są na bieżąco z osiągnięciami medycyny , stale się dokształcają. Polecam ! [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][URL="http://zoofizjoterapia.edu.pl/kursy-3/kursy-2/"][FONT=Calibri][SIZE=3]http://zoofizjoterapia.edu.pl/kursy-3/kursy-2/[/SIZE][/FONT][/URL]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Brezyl']A czy ktoś wie jak jest we Wrocławiu [URL]http://www.medvet.com.pl/rehabilitacja_psow[/URL]
Wydaje się, ze najbardziej naukowo podchodzą do sprawy, chocby kursy tego typu dla lekarzy weterynarii.[/QUOTE]


Ja natomiast BARDZO polecam MEDVET. Znam doskonale część kadry i z czystym sercem mogę każdemu polecić. Profesjonalnie podchodzą do tematu, do każdego podchodzą indywidualnie i z sercem. Każdego z moich podopiecznych bym tam wysłała :)
Medvet prowadzi także profesjonalne szkolenia tematyczne, po których ukończeniu otrzymuje się uznawane wszędzie Certyfikaty.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja obecnie jestem kursantką  wrocławskiego Studium Fizjoterapii Zwierząt i jest...ciężko , ale na maksa merytorycznie. Pierwszy etap chyba najtrudniejszy , bo anatomia, sprawia , że już mi się śni szkielet i te wszystkie przyczepy. Strasznie dużo nauki , szczególnie dla kogoś bez wykształcenia medycznego. Fajnie, że zajęcia mamy z praktykami , mniej fajnie, że materiał do egzaminu ogromny. Mam nadzieję, że dam radę , choć miewam chwile zwątpienia .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...

Ja zapisałam się już na edycję wiosenną do Warszawy (zoofizjoterapia.edu.pl), ktoś tutaj też będzie uczęszczał na ten kurs? :)

 

Na co dzień studiuję zoofizjoterapię na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Ktoś tu wspomniał, że to studia mgr. Błąd. Magisterkę otworzą dopiero dla mojego rocznika (a jestem pierwszym rocznikiem tego kierunku, teraz mam III semestr). Dla osób wybierających te studia mam jedną radę - nie zrażać się 1 rokiem i przedmiotami (jedyne fajne to była histologia, psychologia zwierząt, biol komórki i anatomia, która będzie jeszcze po wyborze specjalizacji na 3 roku). Na 2 roku się rozkręca, IV semestr jest naprawdę naprawdę interesujący (biomechanika, fizjologia aparatu ruchu, fizjologia behawioralna, patofizjologia itd.), a na 3 wiadomo- 98% przedmiotów to przedmioty kierunkowe i specjalistyczne. Uczyć się trzeba sporo, dużo głupot np. chów i hodowla zwierząt monogastrycznych, przeżuwaczy z których są egzaminy i dużo godzin zajęć - ministerstwo wymaga, bo jesteśmy kierunkiem weterynaryjnym. Teoretycznie nieprzydatne, ale nasza opiekun roku zoofizjoterapeutka jeździła nie raz do krów i świń.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie, bo strasznie mnie ciekawi ten kierunek. Nie potrafię znaleźć jakie przedmioty maturalne są brane pod uwagę i czy ktoś wie jakie były progi przez te dwa lata? I gdyby trafił się jakiś student... niestety jestem z Katowic, więc musiałabym zamieszkać w Bydgoszczy, czy ktoś się orientuje jak drogie jest to miasto? :D I ile wychodzą akademiki? Znalazłam na ich stronie tylko informacne nt domu studenta, ale 80 zł za dobę to troszkę dużo dla biednej studenciny...

Link to comment
Share on other sites

Natka28, ja studiuję zoofizjo w Bydgoszczy ;) Patrz: mój post wyżej.

Jak masz jakieś pytania wal śmiało.

Akademik na Błoniu (nie idź do akademików w Fordonie - brzydko, małe klitki, i baaardzo daleko na wydział gdzie będziesz miała 90%zajęć na 1 roku) - kosztuje chyba 340zł, jakoś tak. Ale jest ładny - zlew z szafką kuchenną w pokoju, nowe meble, czyste łazienki i kuchnia. Ludzie z mojego kierunku są bardzo zadowoleni. Możesz też wynająć pokój w mieszkaniu studenckim, jeśli cenisz sobie ciszę i prywatność warto poszukać, ale też trzeba trafić na dobrych współlokatorów. Generalnie nie będzie problemu ze znalezieniem lokum. Miasto nie jest drogie, bo prawie nic tu nie ma :D Poza całkiem ładnymi widokami i wielkim parko-lasem dla aktywnych (Myślęcinek) :)
 

Na stronie był wzór brany pod uwagę przy rekrutacji ale widzę, że został usunięty hmm... Rok temu były brane pod uwagę j.polski, angielski, chemia lub biologia lub geografia lub chyba fizyka, matematyka. Jak miałaś rozszerzenie, to mnożnik był nawet 4-krotnie większy niż przy podstawie. Najbardziej się liczyła z rozszerzeń biologia bo właśnie x4. Jakoś tak dziwnie to liczyli ale dostaje się 98 jak nie 100% osób ;) Zależy im na dużej ilości studentów jako że jest to nowy kierunek. A i tak studia zweryfikują kto się nadaje, i kto ma chęci do nauki. U nas z 89 osób zrobiło się 71 po pierwszym roku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...