Jump to content
Dogomania

kupki na chodnikach i trawnikach


herbina

Recommended Posts

[quote name='Axela_']Ludzie powinni sprzątać po psach...

Nie lubię jak niechcący wejdę albo prawie wejdę w "minę" ; (

W USA nie ma czegoś takiego -kupy na chodniku czy nawet na trawie...

Jak nie posprzątasz to mandat 500 $ i nauczy się ! A w Polsce nikogo to nie obchodzi ![/QUOTE]


no właśnie,a ja podatek płącę za psy-ciekawe na co idą te pieniądze?kiedyś postawili kilka smietników na psie kupy i chyba z 2-3te słupki z woreczkami....i koniec....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

u mnie w mieście były woreczki w parkach, ale wiadomo wandale powyciągali je . i teraz już nie są uzupełniane . nikt się tym nie przejmuje . na moim osiedlu tylko kilka osób sprząta po swoich psach .
ja usłyszałam od rodziców że jeśli nie będę sprzątała po psie to wql nie ma o nim mowy ! nie miałam wyjścia . może nie jest to zbyt przyjemne ale warto - bo rzeczywiście to nic przyjemnego gdy się w taką niespodziankę wejdzie . a tak owe możemy napotkać już nawet na środku chodnika ! masakra...

Link to comment
Share on other sites

no to u nas nawet woreczków nie było ani specjalnych koszy . tylko kilka koszy na jednym osiedlu i to zapełnione śmieciami :roll: Strasznie brudno jest . Tyle śmieci i nikt tego nie sprząta :(
Ostatnio w drodze do szkoły , szłam chodnikiem i ominęłam ( na 1 kilometrze) jakieś 3 kupy ! :crazyeye:
Widać było że to jakiś owczarek niemiecki czy jakiś inny duży pies. Sądząc po jego pozostałościach po śniadanku . :cool3:

Link to comment
Share on other sites

myslę żeby poprosić lokalna gazete o pomoc-może zgodzą się pomóc,chciałabym wybrać się też do Urzędu Miasta,ale to po nowym roku-może i oni by cos poradzili:jakiś konkurs na najlepsze hasło,dobrze by było zorganizować takie akcje w szkołach podstawowych-niech maluchy wymyślaja,a przy okazji uczą się,jak ważne jest sprzątanie po psie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Powtórze się: mój znajomy, który zawsze zbierał kupki po swoim psiaku... dzisiaj stwierdził, że już tego nie będzie robił, bo jeśli po kupke swojego psa ma nurkować w odchodach zostawionych przez innych właścicieli to on dziękuje za takie coś. Powiedział, że będzie zbierał tylko w ekstremalnych przypadkach, kiedy psiak zrobi to w takim miejscu jak chodnik, klatka schodowa etc.
Z tego co mówił to spotykał się z kpiącymi spojrzeniami ludzi, którzy wyprowadzają swoje psy i bynajmniej nie dbają o czystość wokół.

Poza tym zadziałała na niego jakaś kampania społeczna, twierdząca, że nie warto sprzątać po pupilach. Hmmm, ciekawe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dziwne spojrzenie na tą sprawę , jak by każdy tak myślał to w końcu byśmy się topili w tych odchodach .
dziwi mnie to ze jak piesek z robi w domu to właściciel sprząta ale na dworze już nie .
a potem dzieci czy ludzie starsi wchodzą w takie 'niespodzianki'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...