Jump to content
Dogomania

Nowy przypadek Borderliozy


Sambor

Recommended Posts

Witajcie!

mam na imie Robert i jestem posiadaczem małej suczki border Collie.Mała ma 10 tygodni a na imie Kola.

Kola jest bardzo energiczna,zywa i wesoła no i w dodatku ma niezly charakterek.

Niestety pojawil sie pierwszy problem - moze niewielki ale chcialbym jej zachwanie lepiej zrozumiec stad moje pytanie:

dlaczego jak dostaje wode t od razu wylewa z miski?

Z gory dziekuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Myślę że w tej sprawie powinien coś wiedzieć hodowca :) Ja bym się pierw go spytała jak wcześniej i z czego mała była pojona.

Kwestia też tego jak rozlewa - włazi do miski? Siedzi nad wodą i wypycha łapką ją?
W pierwszym przypadku nie raz tak widziałam , gdy piesiowi małemu chciało się pić to pił a potem była świetna zabawa. Jeśli miska się wywraca może trzeba pomyśleć nad czymś cięższym a jeśli odsuwa się psu spod pyszczka to jakaś gumowa podstawa?

Link to comment
Share on other sites

moj border robil dokladnie o samo, od razu wylewal wode, ew zaczynal kopac w misce i robil sobie z tego swietna zabawe. problem wylewania rozwiazalam po czesci "fe" ( cyzli "fe" i odprowadzalam go od miski, szybko sie nuczyl) po czesci tym ze zmienilam miske na taka ktorej pies neimogl chwycic ( metalowa dosc duza oplywowe ksztalty) a problem kopania w misce rowniez lekko podniesiony glos "fe" i automatycnzie przestawal, po cyzm nagradzalam/chwalilam go za to ze przestal i nauczyl sie. chyba duzo borderow tak ma z woda :D

pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...