Jump to content
Dogomania

Mix TTB urwał nogę husky. Dwa psy w zagrożeniu. Uwaga b. drastyczne zdjęcia!


Zofia.Sasza

Recommended Posts

[quote name='toyota']Właścicielka Bandziora powinna złożyć pozew do sądu Cywilnego o zwrot kosztów leczenia Karmela . Niech zbiera rachunki od weta . Jeśli właściciel Bandzora ma ponieść karę finansową , niech będzie ona jak najwyższa . Może dzięki temu tak zabezpieczy posesję , że nie dojdzie do następnej tragedii .[/QUOTE]

Fakt - Karmela ;) A pozew już leży, gdzie trzeba! I nie jeden...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo mi przykro z powodu tego zdarzenia. Jestem miłosniczką ttb mam w domu rodowodową pitke, astke ze schroniska, i niedługo przybedzie 3 pies - również ttb, mimo to uważam, że najlepszym wyjściem dla Bandziorka jest uśpienie. Łzy mi stają w oczach jak to pisze, ale on nie jest tu niczemu winny... tak go wychowano, nie potrafiono zapanować nad tym czym go natura obdarzyła. Przykro mi, ale nie można pozwolić, żeby do tragedii doszło ponownie. Ten psiak już wie jak atakowac, poznał to - i kontrola nad takim psem to olbrzymia odpowiedzialność.

Link to comment
Share on other sites

Popieram Katicę , powinno się uśpić Bandziora . Oczywiście, że to nie pies winny tylko człowiek, że to też OFIARA i nie mam pojęcia jak spowodować by to w końcu CZŁOWIEK za to odpowiadał !!! Bo ten debilek przecież sprawi sobie kolejnego psa i zrobi z niego takie samo coś . Kurcze, powinien dostać zakaz posiadania psów ! Ale to nie w Polsce bo to jednak 'dziki kraj '. :(

Link to comment
Share on other sites

Prawie od początku śledzę wątek, ale się nie odzywałam.
Karmel jest biedny, poszkodowany itp. to nie ulega wątpliwości. Ale jednak mi bardziej żal Bandziora.
Ktoś wie co się z nim aktualnie dzieje? Siedzi w swoim 'domu', jest na jakiejs obserwacji czy jak ?

Link to comment
Share on other sites

Współczuję właścicielom Karmela-smutna historia.Szkoda psa,który nie dość,że cierpi to jeszcze zapewne będzie miał teraz ogromne problemy w kontaktach z innymi psami.Szkoda właścicieli,którzy muszą patrzeć na jak ukochany pupil cierpi i jak będą się wszyscy musieli przystosować do nowej sytuacji (3 łapy).

Szkoda też Bandziora,agresja do zwierząt jest pożądaną cechą pitbulli,zwolennicy rasy na forach wiecznie się chełpią tym jak podtrzymują użytkowość swoich psów.Są i tacy,którzy z miłości do tej rasy potrafią na tyle opanować swojego pitbula,że jest on w stanie funkcjonować w społeczeństwie bez krwawych ataków na wszystko co się rusza.
Szkoda,że właściciel Bandziora nie należał do wspomnianej wyżej grupy odpowiedzialnych właścicieli,a psa najpewniej spotka TM.

W idealnym świecie,właściciel Bandziora poniósł by karę pieniężną (a konto koszty leczenia poszkodowanego),karę pieniężną na rzecz fundacji pro-zwierzęcej,dożywotni zakaz posiadania psów i więzienie.Bandzior trafił by do nowych kochających właścicieli,którzy pod opieką szkoleniowca mogli by nad nim zapanować. W naszej rzeczywistości- właściciel nie poniesie konsekwencji,a Bandziora uśpią,albo pożyje zamknięty w ogrodzie aż do następnej tragedii,gdzie ktoś go w końcu unieszkodliwi kijem baseballowym bo zaatakował.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ Zofia.Sasza nie ma obecnie dostepu do netu, podaję link do artykułu w Super Expressie (wydanie stołeczne).
Nie musze chyba dodawać, że fraza o "żądnej krwi bestii" nie pochodzi od Zofii....

[url]http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/amstaff-odgryz-ape-mojemu-karmelowi_135460.html?p=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Ponieważ Zofia.Sasza nie ma obecnie dostepu do netu, podaję link do artykułu w Super Expressie (wydanie stołeczne).
Nie musze chyba dodawać, że fraza o "żądnej krwi bestii" nie pochodzi od Zofii....

[URL]http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/amstaff-odgryz-ape-mojemu-karmelowi_135460.html?p=1[/URL][/QUOTE]

Dzień dobry.

Będę bardzo wdzięczny za wskazanie, w którym miejscu w tekście pojawia się "żądna krwi bestia".

Pozdrawiam
Łukasz Bigo
SE.pl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lbigo']Dzień dobry.

Będę bardzo wdzięczny za wskazanie, w którym miejscu w tekście pojawia się "żądna krwi bestia".

Pozdrawiam
Łukasz Bigo
SE.pl[/QUOTE]
na stronie drugiej ;)

[QUOTE]Od pięciu lat wpływają kolejne wnioski na policję w sprawie tej żądnej krwi bestii. Ale mundurowi nie zrobili nic, żeby Daniel G., właściciel groźnego zwierzęcia, porządnie go pilnował.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę:
"To nie pierwszy raz, kiedy Bandzior pogryzł innego czworonoga. Brama na podwórze domu, w którym mieszka, jest otwarta. Od pięciu lat wpływają kolejne wnioski na policję w sprawie tej [B]żądnej krwi bestii.[/B] Ale mundurowi nie zrobili nic, żeby Daniel G., właściciel groźnego zwierzęcia, porządnie go pilnował."

Przedostatni akapit...

Link to comment
Share on other sites

lbigo, generalnie nie ma to znaczenia.. Jasne, że pies stanowi zagrożenie i ludzie sie go boja, ale ja bardziej bałabym sie tego Daniela G..... On w każdej chwili może sobie wziąść kolejnego psa i tez zrobic z niego "bestię"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Bardzo proszę:
"To nie pierwszy raz, kiedy Bandzior pogryzł innego czworonoga. Brama na podwórze domu, w którym mieszka, jest otwarta. Od pięciu lat wpływają kolejne wnioski na policję w sprawie tej [B]żądnej krwi bestii.[/B] Ale mundurowi nie zrobili nic, żeby Daniel G., właściciel groźnego zwierzęcia, porządnie go pilnował."

Przedostatni akapit...[/QUOTE]

A, OK, rozumiem. Myślałem, że nasza dziennikarka zmodyfikowała cytat (niedopuszczalne!). Co do uwag, że niebezpieczny jest właściciel, a nie pies - popieram.

Czy mógłbym prosić o dokładną informację, co to były za psy? Jestem laikiem, a chciałbym, żeby podana w artykule informacja była tak precyzyjna, jak się tylko da. Będę bardzo zobowiązany - dziękuję.

Łukasz Bigo
SE.pl

Link to comment
Share on other sites

a ja sie tylko doczepie to tego ze na poczatku piesze ze pies RASY pit bull a nie W TYPIE RASY, pozniej jest jeszcze wieksza nagonka na rase a tak moze cos da, ze ludzie ze nie dosc ze nad psem nie umieja zapanowac to jeszcze bawia sie w rozmnazanie nie znajac podstaw genetyki, a potem jest jak jest.

Link to comment
Share on other sites

Diabełkowa też mnie to boli. Gdzie nie czytam jakiegoś artykułu o pogryzieniu zrobił to 'pitbul', 'amstaf', ewentualnie 'wilczur' albo 'rotwajler' -.- i oczywiście winę ponosi pies, pa trzeba uśpić. O właścicielu wspomnione tyle, że nie dopilnował psa.

Gdzieś pod jakimś artykułem(niestety kompletnie nie pamiętam gdzie to było) widziałam komentarze, że to Karmel zaczął, dopiero potem Bandzior się rzucił. I że to nie Bandzior, a inny, podobny pies wcześniej gryzł. I że Bandzior bawi się z innymi psami normalnie. nie wnikam -.-

Link to comment
Share on other sites

To straszna informacja. TTB powinni uśpić jak najszybciej. Użalanie się nad tą bestią jest równie idiotyczne co niesmaczne. Człowiek człowiekiem, ale berneńczyk albo seter irlandzki czy nawet husky nie dokonałby takiej maskary jaką można oglądnąć na zdjęciach. Tak zachowują się psy ras agresywnych lub miksy tych ras a obrońców takiej patologii należy wysłać na terapię.

Link to comment
Share on other sites

Lbigo, szczegóły to pewnie uzyskasz od Zofii.Saszy, jak tu wreszcie dotrze ale generalnie jest tak, że pies rasowy ma rodowód i stosownie kosztuje. Pies w typie rasy zwykle pochodzi z jakiejs pseudohodowli, nie posiada papierów hodowlanych i tak naprawde, nawet, gdyby był najprawdziwszym rasowcem z wygladu, jest po prostu drogim kundelkiem i - co najgorsze - posiadacza takiego psa nie obowiazuja przepisy o tzw. rasach niebezpiecznych. To własnie te psy, a szczególnie ich opiekunowie,doprowadzaja do nieszczęśc i robia taki czarny PR rasowym psom , o którym wspominaja wyzej dogomaniacy. Ze nie wspomne o nie płaceniu podatków przez te pseudohodowle ,o nadmiernej eksploatacji suk, szerzeniu wad genetycznych itp itd... Jakos nikogo te sprawy nie interesuja, także w Zwiazku Kynologicznym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']ludzie są idiotami.. do nas ludzie mają pretensje, że nie uśpiono tych dwóch amstafów, które pogryzły tą włoszkę.. nikt nie bierze pod uwagę, ze to ta baba jest mega nie odpowiedzialna!!!!!-[/QUOTE]
To jednak dwa pogryzły? A ja cały czas byłam przekonana, że tylko jeden...
A co właściwie się z nimi stało, bo gdy próbowałam o to dopytać na wątku Dorobelli, to Szamanka powycinała posty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...