Jump to content
Dogomania

Charakter CA DE BOU


aga4

Recommended Posts

To jest Aurangabad:

[URL="http://ania.matto.strefa.pl/Galeria/SzczeniakiKwiecien/photos/photo53.html"]http://ania.matto.strefa.pl/Galeria/SzczeniakiKwiecien/photos/photo53.html[/URL]

[URL="http://ania.matto.strefa.pl/Galeria/SzczeniakiKwiecien/photos/photo54.html"]http://ania.matto.strefa.pl/Galeria/SzczeniakiKwiecien/photos/photo54.html[/URL]

[URL="http://ania.matto.strefa.pl/Galeria/SzczeniakiKwiecien/photos/photo48.html"]http://ania.matto.strefa.pl/Galeria/SzczeniakiKwiecien/photos/photo48.html[/URL]

Potwor wczoraj jadl pol dnia kosc wielkosci polowy jego:)

A Malai dzis dostala lanie od calej reszty...nazbieralo jej sie. Az siusiu zrobila jak ja zaatakowaly...Malai doigrala sie. Od paru dni sobie folgowala:) Robila tak: podbiegala do szczeniaka i cap-gryzla go- i zaraz szybko uciekala i chowala sie. Tak do wszystkich.... Malai nie jest najmniejsza...Taka jasna kluseczka to Adilabad :-) Rozrabiaka;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL="http://ania.matto.strefa.pl/Galeria/SzczeniakiKwiecien/photos/photo52.jpg"]http://ania.matto.strefa.pl/Galeria/SzczeniakiKwiecien/photos/photo52.jpg[/URL]

od lewej: dolny rzad
Mudi, Manai ( jasna pregowana ) , Aurangabad, Malai ( jasna ), Ambad, Maveli,
w srodku:
Adilabad ( jasny )
Od pyska Kaisera: Metturi
od xxx Kaisera: Asifabad ( niuniek - reaguje na swoje przezwisko )

same tylki:)

Link to comment
Share on other sites

urodzily sie 26 stycznia
2,5 miesiaca?
ja juz nie licze...:)
dzis poznaly wnetrze kartonu. Zrobilam im tunel z kartonow. Szkoda ze nie naladowalam aparatu:mad:
Usmialam sie co niemiara:lol: :lol: :lol:
Malai usiadla i patzrac skrzywiona glowa obszczekala
Maveli i Mudi biegaly do okola rozradowane
Auranagabad podszedl, powachal probowal obsikac ale obsikal tylko sobie noge i poszedl
Manami nie wiedziala co z tym zrobic wiec razem z Metturi przyatakowaly i rozszarpaly karnot na drobny mak...
ChaRRakterki :p

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]Pozwole sobie zmienic temat, choc nie zupelnie. [/COLOR]

[COLOR=black]Na poczatek moze przedstawie sie, moze nie wszyscy mnie znaja [/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Arial]najpierw:
-własne doświadczenie hodowlane [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]ZERO /nie posiadam wyksztalcenia, jedynie bylam uczniem Technikum Rolniczego w Chojnowie w klasie HODOWLA koni/[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black]
[/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]- własne doświadczenie szkoleniowe [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]ZERO /nie posiadam zadnego dokumentu uprawniajacego mnie do szkolenia innych psow. Posiadam dokumenty szkoleniowe koni - tez maja 4 nogi i tez sa uparte ;]/[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black]
[/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]- ilość odchowanych od szczenięcia do dorosłego ca de bou - [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]DWA? /z pomoca innych, wsparciem merytorycznym, psychicznym i fizycznym/[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black]
[/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]- potem:[/FONT][/COLOR][COLOR=black]
[/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]-własne zdanie, Z UZASADNIENIEM! [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black]Kiedy do mojego domu trafila pierwsza majorka, pierwszy moj wlasny pies, za ktorego bylam sama w 100% odpowiedzialna szukalam wsparcia i wiedzy w internecie. [/COLOR]
[COLOR=black]Jakze wtedy bylo latwiej gdybym szukala blizej. Ludzie zyczliwie pomagajacy innym sa zawsze obok nas, tu w internecie roznie to bywa. [/COLOR]
[I][COLOR=blue][B]Roznie kochamy nasze psiaki.[/B][/COLOR][/I]

[COLOR=black]Od razu trafilam na Jarka Gorzale - "specjalistas ca de bou". Bardzo chetnie wprowadzil mnie w swiat molosow i majorek. Jego opinie wydawaly mi sie rzetelne, mial bardzo dobre argumenty na swoje teorie. I ogormna wiedze merytoryczna. Nigdy nie odmowil mi pomocy, zawsze byl pomocny i chcetnie udzielal rad w postepowaniu z dorastajacym szczeniakiem. [/COLOR]
[COLOR=black]Niewatpliwie uspil moja czujnosc i uleglam jego wplywowi[/COLOR][COLOR=blue]. [B]Postrzeganiu swiata majorek wedlug jego wlasnego zdania i jego wlasnych ambicji.[/B] [/COLOR]

[COLOR=black]A swiat ten ma okreslone reguly i zasady. oto kilka z nich:[/COLOR]

[COLOR=black]- Goska, Mea Pretoria, jest zla - jest oficjalnym delegatem klubu hiszpanskiego. Czy dlatego jest zla? Alez nie, bo co w tym zlego? Zawisc tylko. Jarek ( i nie tylko Jarek ) maja na to argumenty. Bardzo mocne i logiczne. [/COLOR]
[COLOR=red][B]Ale czy ktos z was probowal kiedys dociec prawdy?[/B] [/COLOR]

[I][COLOR=black][FONT=Verdana]@ Che [/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]nie bronie Goski po wystawie w Krakowie a zdania o jej sposobie wychowania nie zmienilam.Pytam o prawde. Nie Twoja opinie sprzedawana innym.[/FONT][/COLOR][/I]

[COLOR=black]- to samo dotyczy sie innych kobiet (osobiście mężczyznę znam jednego – uklon ku chwale walki), ktore u boku kochajacych je mezow kochaja majorki i probuja cos robic. Jestem przekonana, ze najlepiej jak tylko potrafia!!![/COLOR]
[COLOR=red][B]Kto chce zle dla psiaka?[/B] [/COLOR]
[COLOR=black]Czasami nie wychodzi idealnie ( [I]jaki jest ideal?) [/I]ale nie jest to powod, by krzywdzic dzieciaczka 4-lapkowego. Kobiety te, sa zle. Czy dlatego, ze jesli rodzi sie piesek, ktory ma nie prawidlowy ogonek, wg wzorca nalezy go usunac z hodowli? Uspic? [/COLOR]
[COLOR=red][B]Zabic za to ze ma cos nie tak?[/B][/COLOR]
[COLOR=black]Takie pieski znam i wiem, ze mimo ze nie posiadaj metryczki sa super szczesliwe. [/COLOR]
[COLOR=red][B]Czy ktos z was probowal się zastanowic co zrobic w takiej sytuacji? [/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]Zabic czy pozwolic zyc ?[/B][/COLOR]

[I][COLOR=black][FONT=Verdana]@Che[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]Ile szczeniakow ze swojego miotu zabiles, ktore nie spelnily wzorcowych oczekiwan?[/FONT][/COLOR][/I]


[I][COLOR=black][FONT=Verdana]- [/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black]Kiedys Jarek lubil Renate Jasinska. Teraz nie mam pojecia co sie stalo. [/COLOR]

[COLOR=black]Renate mialam okazje poznac i osobiscie przekonac sie jak wyglada jej zycie. [/COLOR]

[B][COLOR=green]Zycie Ca de Bou, dla ktorych swoje poswiecila. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Czy ktos zastanowil sie, ile serca i pracy wlozyla ta kobieta w zbudowanie tego co teraz my mamy? [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Czy ktos zastanowil sie, ze wszystko co mamy ( nasze psiaki ) zawdzieczamy wlasnie jej? [/COLOR][/B]

[COLOR=black]Bylam , widzialam na wlasne oczy jak opiekuje sie szczeniakami i reszta psow. [/COLOR]
[COLOR=black]Lzy pojawily mi sie w oczach kiedy zobaczylam jak malenstwa ciesza sie na jej widok, jak je glaska i jaka czulosc ma do nich. [/COLOR]
[COLOR=black]Widzialam to wszystko „podgladajac ja”, kiedy nie wiedziala o tym, ze już przyjechałam. [/COLOR]
[COLOR=black]Widzialam na walsne oczy czula, troskliwa i kochajaca kobiete sama ze swoimi dziecmi. [/COLOR]
[COLOR=black]Ta kobieta, stworzyla im swiat najlepszy jaki potrafila. [/COLOR]
[COLOR=red][B]Ja to wiem, sprawdzilam sama a wy?[/B] [/COLOR]

[I][COLOR=black][FONT=Verdana]@dziobek[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]Twoje argumenty na temat Vivy sa oczywiscie sluszne, sama widzialam Vive czujaca niepewnosc. Ale naprawde wstyd i wielki tupet trzeba posiadac by krytykowac ulamek ulamka jaki sie widzialo z doskonalej calosci. Nie sztuka jest szukac malego bledu wsrod ogromu dobra. Wiesz, co jest sztuka? Zastanow sie. [/FONT][/COLOR][/I]

[COLOR=black]I wlasnie ta roznica zdan i teorii, jaka pojawila sie na storonach www obu wlascicieli majorek sklonila mnie do [/COLOR][COLOR=red][B]refleskji i glebokiego zastanowienia sie nad sensem funkcjonalnosci naszego przyjaciela majorki...[/B][/COLOR]

[COLOR=black]Czytajac zaleglosci na forum ( nie bylo mnie prawie pol roku ) patrzylam z lekkim dystansem do dialogow jakie wywiazaly sie wsrod Jarka i roznych ludzi.[/COLOR]
[COLOR=black]Nie mam zamiaru i nie chce wydawac opini, tym bardziej zle o drugim czlowieku. [/COLOR]
[COLOR=black]Nadal pozostaje mi szacunek za wiedze, jednak czyny przycmiewaja dobre intencje dla rasy. Bo moim zdaniem [/COLOR][COLOR=red]czyny sa zle. Czynia bardzo duzo spustoszenia[/COLOR][COLOR=black]. [/COLOR]

[COLOR=black]Dlatego nie pozostane obojetna na toczaca sie polemike i [/COLOR][B][COLOR=green]wzywam wszystkich, ktorym zalezy na dobrym imieniu Ca de Bou do propagowania właściwych idei i wzorcow zachowan psow rasy Ca de Bou. [/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]Nikomu nie wciskam wlasnego zdania. Każdy ma swój rozum i może sam się zastanowic nad tym co jest właściwie : pies kanapowiec, kochający milusiński czy pies „bojowy”, agresywny i atakujący.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]Zanim cos napiszecie, zastanowcie się dobrze, by nie zdanie i wpływ innych ludzi na nas samych, podzielil nas na zwolennikow jednej czy drugiej opini. [/COLOR][/B]

[COLOR=black]Bo mam wrazenie, ze za chwile całkowicie podzielimy się, a [/COLOR][B][COLOR=green]cos, co nas polaczylo – miłość do Ca de Bou – podzieli nas.[/COLOR][/B]

[COLOR=black]Boli mnie bardzo serce kiedy czytam o Ca de Bou sprowadzonego do roli „czegos” podnoszącego status społeczny. [/COLOR]
[COLOR=black]Strach mnie napawa gdy czytam slowa, które w sensie całego zdania przypominaja mi slowa tak bolesne w kartach naszej historii. Nacjonalizm, człowiek nad człowiek…[/COLOR]
[COLOR=black]Ale niestety, ludzie, chcący mieć psiaka czytając takie opisy mogą blednie postrzegac rase. [/COLOR]
[COLOR=black]Ja wiem już jakie sa Majorki, przekonałam się sama.[/COLOR]

[COLOR=black]Wychowalam dwie Majorki. [/COLOR]
[COLOR=black]Suczka 4 latka – charakterem przypomina dokladnie opis ten:[/COLOR]
[COLOR=black]
[URL="http://www.cadebou.com.pl/charakter_psow.htm"][COLOR=#800080]http://www.cadebou.com.pl/charakter_psow.htm[/COLOR][/URL][/COLOR]

[COLOR=black]Wychowalam ja sama, kierując się wlasna intuicja, poradami Jarka. Każdy, kto ja poznal, wie ze odniosłam sukces wychowawczy.[/COLOR]
[COLOR=black]Pies – prawie dwa lata – było roznie a raczej zle. Za pozno spostrzeglam się, ze hoduje w domu bestie. Na szczescie nie było za pozno i doszlizmy do stanu w miare „normalności” Ca de Bou.[/COLOR]

[COLOR=black]I wlasnie dlatego apeluje by jeszcze na etapie rozwoju problemu przeciwdziałać jemu.[/COLOR]
[COLOR=black]Nie robic z Majorek potworow – skutecznym wychowaniem psy te sa takie jak w/w opis. [/COLOR]

[COLOR=red][B]Czuje się odpowiedzialna za swoje psy. [/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]Czuje się odpowiedzialna za przyszłych właścicieli Majorek – dlaczego? – dlatego, ze ja już wiedze posiadam i czuje potrzebe, by ustrzec przed swoimi bledami innych. [/B][/COLOR]

[COLOR=red][B]A wy?[/B][/COLOR]

[COLOR=red][B]Bestia czy przyjaciel?[/B][/COLOR]
[IMG]http://www.forum.molosy.pl/images/statusicon/user_online.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

@ Che

Nigdzie nie napisalam, ze wciskales mi nie prawde.
Moze napisze jeszcze raz innymi slowami zrozumiesz moj tekst:

@ALL

[I]Jarek nigdy nie odmowil mi pomocy, podczas wychowywania Kaisera bardzo mi pomogl. Nigdy nie zlapalam Jarka na klamstwie i jestem przekonana, ze jest to czlowiek, ktory jesli ma sklamac po prostu milczy. [/I]

Dodam:
[I]Moje zdanie wyrobilam sobie poprzez kilkuletnie doswiadczenie z rasa Ca de Bou niejako porownujac do ponad dwudziestoletniego doswiadczenia z psami ras mysliwskich. [/I]
[I]Przy czym doswiadczenie - nie mam na mysli wychodowania super psa wystawowego, [/I][I]doswiadczenie w kontakcie i codziennym zyciu. Doswiadczenie, ktore zdobywa kazdy z nas od pierwszego momentu kiedy tylko zobaczymy nasze malenstwo. [/I]
[I]Istota takiego doswiadczenia jest to jaki mamy kontakt z naszym milusinskim o fundamentalnym znaczeniu dla niego i dla nas a nie osiagniecia wystawowe. [/I]

@ Che @ All

Wszelkie arumenty dotyczace Jarka postrzegania Ca de Bou, hodowli, selekcji i charakteru rasy wyciagnelam na podstawie tekstow z jego strony www.
Znalazlam tam informacje, ze psy o okreslonym wygladzie, nalezy usuwac z hodowli.
Znalazlam tam wiele slow z ktorymi sie nie zgadzam i uwazam, ze moga miec wplyw na postrzeganie rasy. Zly wplyw wedlug mnie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...