Jump to content
Dogomania

Nakaz Odstrzału Psów !!!


Gosiak

Recommended Posts

Zobaczcie jakie pismo pojawiło się na terenie gminy Dąbrówka! To pod Warszawą, niedaleko Wołomina. Czy gmina ma prawo wydać takie rozporządzenie? Wg mnie problem bezpańskich zwierząt gminy mają rozwiązywać inaczej i jest to prawnie regulowane! Czy można interweniować? Przez telefon z wójtem nie ma rozmowy, on uważa że wszystko jest w największym porządku. Ale może gdy więcej osób zadzwoni i wyrazi oburzenie to coś da?? Takie pismo zachęca myśliwych do nadinterpretacji, sami wiemy co robią. I nikt chyba nie może nakazać trzymania psa na uwięzi na zamkniętym podwórku!
Przepraszam, że wrzucam to na psy w potrzebie, ale sprawa jest pilna a tu zagląda najwięcej osób.
[SIZE=1][SIZE=2][/SIZE][/SIZE]
Telefon i mail do nich to : (0-29) 757-80-02,
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL] . Maja też stronę w necie, gdzie można zadać pytanie wójtowi i on odpowiada, piszmy także tam! [URL="http://www.dabrowka.net.pl/"]http://www.dabrowka.net.pl/[/URL]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img229.imageshack.us/img229/893/pismo4cc.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

To jest straszne :angryy::angryy::angryy::angryy: jak oni tak mogą? wydaje mi się że to jest niezgodne z naszym prawem :angryy::angryy::angryy::angryy: może wrzucić ten wątek i do działu prawa na naszym forum....chyba że już tam jest :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

i teraz każdemu, kto ma psa biegającego luzem na podwórku, psa który nie ma możliwości wyjścia poza furtkę mogą przysolić 5000 zł kary!
I niby odstrzał dotyczy "bezpańskich" psów, ale wiemy jak jest faktycznie. Strzelą do każdego którego zobaczą i będą mieli w doopie te 200m ! W imieniu prawa, bo wójt nakazał.

Link to comment
Share on other sites

Pan wójt nie może kazać strzelać do bezdomnych psów. Ani na posesji ani poza posesją. Do zadań własnych gminy należy OPIEKA nad bezdomnymi zwierzętami. A zabicie psa/kota jest możliwe wg prawa w niewielu przypadkach. Tę Odezwę do mieszkańców trzeba nagłośnić; bo niebawem wszytskie gminy będa tak się opiekować psami i kotami.
Wystosowałam już maila do pana wójta; zaraz daję na firmówkę i leci pocztą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiak']i teraz każdemu, kto ma psa biegającego luzem na podwórku, psa który nie ma możliwości wyjścia poza furtkę mogą przysolić 5000 zł kary!
I niby odstrzał dotyczy "bezpańskich" psów, ale wiemy jak jest faktycznie. Strzelą do każdego którego zobaczą i będą mieli w doopie te 200m ! W imieniu prawa, bo wójt nakazał.[/QUOTE]

"Bezpańskie psy" jak pisałam winną mają opiekę GMINY!!!!!!!
Nie nakaz odstrzału!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście jestem zwolenniczką usypiania psów, które były wykorzytywane do walk... a w naszym kraju z tego co widze rzadko tak jest. Przecież myśląc logicznie taki pies jest większym niebiezpieczeństwem dla otoczenia niż bezpańskie psy

o pańskich na posesji nie wspominam :angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

U mnie wydali podobny nakaz tylko że ze względu na dobro saren, które obecnie są ciężarne i grupa psów wałęsających się po wsi jest dużym zagrożeniem dla saren, a te przez coraz częstszą urbanizację nie mają łatwego życia. Tylko że do tego nakazu powinny być jakieś dodatkowe punkty bo przecież to jest jakaś paranoja że psa nie można spuścić na łączce bo jakiś myśliwy może go po prostu zabić. Wniosek z tego taki, że gminy sobie nie radzą z problemem bezpańskich psów.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][LEFT][SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=black][B]w tym rozwieszonym obwieszczeniu to spora nadinterpretacja bo w uchwale rady to tylko jak niżej (czyli mniej więcej podobnie jak w reszczie kraju) czyli na uwięzi to na terenie publicznym a na podwórku to jak kto chce:[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER][/LEFT]
[CENTER][CENTER][B][SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][/COLOR][/FONT][/SIZE][/B] [/CENTER]
[CENTER][B][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]Rozdział 5[/I][/COLOR][/FONT][/B][/CENTER]
[CENTER][B][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][/COLOR][/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta gospodarskie oraz zwierzęta domowe, mających na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku.[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=darkorchid] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]§ 14.[/I][/COLOR][/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]1.[SIZE=2] [/SIZE]Właściciele lub opiekunowie psów i innych zwierząt domowych są zobowiązani do sprawowania właściwej opieki nad tymi zwierzętami, w tym w szczególności nie pozostawiania ich bez dozoru, jeżeli zwierzę nie znajduje się w pomieszczeniu zamkniętym lub na terenie ogrodzonym w sposób uniemożliwiający samodzielne wydostanie się z niego.[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]2.[SIZE=2] [/SIZE]Właściciele lub opiekunowie psów i innych zwierząt domowych są zobowiązani do utrzymania tych zwierząt w sposób nie stwarzający uciążliwości /hałas lub odory/ dla osób znajdujących się w sąsiednich lokalach lub nieruchomościach.[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]3.[SIZE=2] [/SIZE]Właściciel nieruchomości ma obowiązek oznakowania tabliczką ostrzegawczą bramy lub furtki wejściowej na teren posesji na której utrzymywane jest zwierzę mogące stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzkiego.[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][/COLOR][/FONT]
[CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]§ 15.[/I][/COLOR][/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[LIST]
[*][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]Na terenach użytku publicznego psy mogą być wyprowadzane tylko na smyczy, natomiast psy ras uznawanych za agresywne oraz inne psy mogące stanowić zagrożenie dla ludzi, mogą być wyprowadzane tylko na smyczy i w kagańcu.[/I][/COLOR][/FONT]
[*][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]W przypadku zastosowania odpowiedniego oznakowania nieruchomości przez właściciela nieruchomości zakazuje się wprowadzania psów lub innych zwierząt do obiektów użyteczności publicznej, placówek handlowych lub gastronomicznych.[/I][/COLOR][/FONT][/LIST][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][/COLOR][/FONT]
[CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]§ 16.[/I][/COLOR][/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]Właściciel psa zobowiązany jest do posiadania aktualnego świadectwa, uzyskanego w momencie szczepienia psa, potwierdzającego poddanie psa szczepieniu przeciw wściekliźnie.[/I][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][/COLOR][/FONT]
[CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]§ 17.[/I][/COLOR][/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[LIST]
[*][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]Właściciele lub opiekunowie psów są zobowiązani do niezwłocznego usuwania spowodowanych przez nie zanieczyszczeń w pomieszczeniach służących do użytku publicznego, a także na terenach użytku publicznego takich jak chodniki, parki, skwery, ulice, place zabaw dla dzieci z szczególnym uwzględnieniem piaskownic.[/I][/COLOR][/FONT]
[*][FONT=Times New Roman][COLOR=darkorchid][I]Zakazuje się wyprowadzania psów i innych zwierząt domowych na tereny placów zabaw dla dzieci.[/I][/COLOR][/FONT][/LIST][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=black][COLOR=#9932cc][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=DarkOrange]moje pytanko do wojta [/COLOR]

ze wzgledu na dziwne uchwaly typu odstrzal psow mam pytanie
czy tak wyglada odpowiedzialnosc gminy dotyczaca bezpanskich psow???????????
nie pozostawimy tej nienormalnej uchwaly w spokoju radze cofnac to rozporzadzenie[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_Mazury']annnka...wójt napewno nie jest dogomaniakiem więc raczej tu nie zagląda....napisz do niego na adres podany na samym początku wątku...mi tez admin skasował podpis tzn,banery.cóz......[/quote]
wlasnie to dostal ode mnie zle sie wyrazilam
nie tylko nam usunal podpis
i to najbardziej biednym stworzeniom

Link to comment
Share on other sites

Niestety sprawa jest dramatyczna.
Jestem z tamtych okolic i wiem co się tam dzieje.
Kupe bezpańskich psów wałęsających się w poszukiwaniu jedzenia.

W całej gminie nie ma schroniska. ops przepraszam....jest w wołominie.
Ale to jedna wielka parodia. Schronisko to posiada ok. 5 boksów i przyjmuje psy tylko na zlecenie gminy - czyli nie przyjmuje żadnych.

Z tego co wiem nie ma planów stworzenia prawdziwego schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata_Dorobczyńska']Ale czy rozwiązaniem jest odstrzał ? A może przymusowa sterylizacja dla wszystkich psów niehodowlanych byłaby lepszym rozwiązaniem.[/quote]
ale czy odpowiedzialny wojt wezmie taka ewentualnosc pod uwage?

Link to comment
Share on other sites

Jak znajdziesz odpowiedzielnianego to pewnie weżmie. Tylko, że to nie wot powinien o tym decydować tylko instancja odrobine wyżej.
Moze dzieki teme za 10 lat nie byloby potrzeby posiadania schronisk a my na dogomanii moglibysmy pisac o tym jak sie rozwijaja nasze hodowle, jak rosna kwiatki a nie koniecznie co chwile spotykac sie z tragedia zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

No, to znowu udało sie wywołac burze zamiast debaty. I oczywiscie kompleksowego działania. Wójt jest tylko przedstawicielem swojego srodowiska. A to środowisko prawdopodobnie uwaza, ze pies powinien sie sam wyzywic. Wiec się zywi jak potrafi. Czeredy bezpanskich, a może i panskic lecz nie karmionych psów rzeczywiscie zagrazaja tak zwierzynie dzikiej jak ludziom. Problem polega na tym, zeby gminy miały schroniska, w tych schroniskach ludzi opiekujacych sie zwierzetami a nie dwunozne bestie, dopłaty do sterylizacji, akcje edukacyjną dla dorosłych i dzieci uczącą że psa trzeba żywić i zpobiegac rozmnażaniu. Jak juz nie raz pisałam, konieczna jest wspólna akcja, która wymusi takie postepowanie. TOZy w wielu miastach sa nie tylko bierne, lecz wrecz szkodliwe, poszczególne organizacje zwalczja sie miedzy sobą. Na tym forum sa ludzie róznych organizacji i ziezoraganizowani. Z wielu watków wyziera bezsiła, bezradnosć i przerazenie rzeczywistością. Zblizaja się wybory samorzadowe. To jest dobra chwila do podjecia szeroko zakrojonej akcji wymuszającej opieke nad zwierzetami w gminach. Czy na tym forum jest ktos kto potrafi zorganizowac taka akcje? Skalkulowana na zimno, trzymajac emocje na wodzy, wykorzystując obowiazujace prawo? Reszta, która nie ma wystarczajacej siły sprawczej orraz wiedzy stanowiłaby siłe wykonawcza. A do wójta nalezy oczywiscie pisac, im więcej pism tym lepiej. Ale bez inwektyw. Moze ktos właśnie sprokurowałby takie pismo, a my , kazdy z osobna, pobralibysmy je i zasypali wójta stosem takich samych pism, ale podpisanych przez wiele róznych osób. I może wysłać to do Teleekspresu i wyborczej. Pismo wójta, i pismo przez nas wysyłane. To może byc dobry poczatek naszej wspólpracy w kierunku wywierania presji na władze. Władz ma obowiazek odpisywac, ale nie odpisuje. Liczy na zmeczenie materiału. Wiem cos o tym bo koeresponduje z Gminą nt. hycla i tablicy ogłoszeń w urzędzie miejskim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...