Jump to content
Dogomania

ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1


Recommended Posts

18 minut temu, wegielkowa napisał:

Czy wszyscy zakopani w kocach z psami? Bo moje koty mają w doopie fajerwerki. Dzielnie uczestniczyły w produkcji faworków. Siedziały w smogu olejowym, asystując mi w dziele tworzenia. A'propos, jesli ktoś nie przeczytał na fb, to ja zapraszam na faworki do schroniska, jutro.

 

ja tam przy kompie a sucz śpi pod kołdrą ma wyrąbane na fajerwerki.

Link to comment
Share on other sites

Nam się teraz udało wyjście - na razie cisza, spokój, gdzieś daleko jakby pomruk burzy...tylko Kenia Ani odmówiła zejścia ze schodów, ale jej darowałyśmy, siusiała o 19.00. Stareńkie Nutka, Zulka i Diana nie słyszą, wiec na razie spoko, młodzież tymczasowa czyli Kajtuś i Czarusia wariują, szaleją, bawią się, podgryzają czy to w pokoju, czy na dworze. Borys kot śpi na moim  łóżku od kilku godzin i będzie spał do jutra rano. My jesteśmy sami, bez gości:Tomek, Ania i ja. Dzieci w Warszawie na Bankowym (Aga tam mieszka...od dwóch dni ma powyżej uszu prób wokalistów...).

Link to comment
Share on other sites

Moja koleżanka też ma już powyżej uszu, widziałam zdjęcia z okna na ten cały harmider. Wydaje mi się, że mimo akcji na fb, wielu apeli i próśb, nić nie poskutkowało, a nawet jest gorzej w mojej okolicy. Z całej trójki, Kartofel boi się najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, wegielkowa napisał:

Czy wszyscy zakopani w kocach z psami? Bo moje koty mają w doopie fajerwerki. Dzielnie uczestniczyły w produkcji faworków. Siedziały w smogu olejowym, asystując mi w dziele tworzenia. A'propos, jesli ktoś nie przeczytał na fb, to ja zapraszam na faworki do schroniska, jutro.

 

Ja eównież piekłam faworki, ale dla odmiany - w ścisłym towarzystwie moich psic.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Poker napisał:

Może by podjąć akcję zbiórki  podpisów o zakazie sprzedaży fajerwerków i petard. Tłumoki nie rozumieją co się dzieje ze zwierzętami ,ani jak wielkie jest zanieczyszczenie środowiska metalami ciężkimi.

Popieram. W nocy biedna Juka mało zawału nie dostała. Rok temu było jakoś lepiej. 

Link to comment
Share on other sites

o matko! ale sie tu podziało :) szkoda, że tylko na chwilę :(

Pokerku - pamiętasz sunię z cieczką latającą na jednej wsi - pisalam gdzieś na jakims wątku, ale nie pamiętam - Ty byłaś. To jakby co mała w Mikropsach i na poduchach :)

Strasznie się cieszę, bo ta bida mi spać nie dawała :( Jeszcze jak sobie pomyślałam o tych tabunach za nią biegających i próbujacych ją gwałcić, to mi się nóż w kieszeni otwiera :( Dobrze, że chociaż 1!!!! osoba zareagowała...ech kieleckie, jakie beznadziejne 

26166614_1547087755360909_2636498230361292033_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jakoś przetrwaliśmy, mam wrażenie, ze w zeszłym roku było gorzej.

W nocy wychodzimy, jak od lat, na nasze wiejskie skrzyżowanie, o 12.00 otwieramy szampana i składamy sobie życzenia - zawsze ok. 20-30 osób się zbiera. Fajna tradycja, by nawet ktoś samotny nie był sam :)

Ale jakiś biedny pies, jak posokowiec, biegł ulicą, minął nas przy płocie, i popędził dalej, do sąsiedniej wsi...Mamo, ile takich biedaków straciło dom w tę noc...

Link to comment
Share on other sites

To może zaczniemy już montować akcję. Trzeba petycje mieć do władz. Rozsyłać  po fb i organizacjach pro zwierzęcych. Poker ma dobry pomysł, żeby dołączyć zanieczyszczenie powietrza. U mnie było bardzo długo i głośno. We wcześniejsze dni też.

Link to comment
Share on other sites

To bierzmy się do roboty.

Jest chyba na dogo sporo prawników , któryś pomógłby sformułować pismo.  Chyba przydałby się osobny wątek na dogo i wydarzenie na FB. Nie jestem na FB i nie mam pojęcia jak działa. Fundacji, stowarzyszeń pro zwierzęcych i pro ekologicznym w Polsce jest multum. Pewnie by poparli.

Link to comment
Share on other sites

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Sejm_RP_Ograniczenia_w_sprzedazy_materialow_piroteechnicznych/?fsuiImb&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-464631-Sejm_RP_Ograniczenia_w_sprzedazy_materialow_piroteechnicznych&utm_term=suiImb%2Bpl

Już ktoś zadziałał. Jestem za, ale uważam, że można jeszcze inną złożyć, jedna drugiej nie wyklucza, nawet wskazane jest żeby ten temat zaistniał oficjalnie. Chciałabym całkowitego zakazu strzelania.

Link to comment
Share on other sites

Ograniczenie mi nie odpowiada i jeszcze do certyfikowanych firm, to daje pole do popisu korupcji. Całkowity zakaz sprzedaży satysfakcjonowałby mnie. W Kanadzie można robic fajerwerki  i strzelać  petardami tylko 2 razy w roku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...