Jump to content
Dogomania

Strach przed patykiem :/


pysiunia133

Recommended Posts

Hej mam problem :( bo około 1,5 roku temu przygarnęłam psa sunię Sarę była wyrzucona no i wiem że była bita bo jak zobaczy patyk to ucieka :( nie mogę jej przekonać :/ jak się ją dotykało w tyłek to uciekała ale ją do tego przekonałam bo ja klepnę w tyłek to chce się bawić ale z patykiem gorzej :( znacie jakieś pomysły żeby ją przekonać. Jak mam malutkiego cieńkiego patyczka to aportuje i gania za nim ale on lata tylko na 3 m :/ i chciałam jakiegoś grubego żeby dalej polatał ale ucieka przed nim. A nawet ja często noszę patyki w ręce bo mam dziki w zagrodzie i muszę do nich wchodzić a odyniec jest troszkę agresywny (ćwiczę nad nim ) więc macie jakieś pomysły ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pysiunia133']Hej mam problem :( bo około 1,5 roku temu przygarnęłam psa sunię Sarę była wyrzucona no i wiem że była bita bo jak zobaczy patyk to ucieka :( nie mogę jej przekonać :/ jak się ją dotykało w tyłek to uciekała ale ją do tego przekonałam bo ja klepnę w tyłek to chce się bawić ale z patykiem gorzej :( znacie jakieś pomysły żeby ją przekonać. Jak mam malutkiego cieńkiego patyczka to aportuje i gania za nim ale on lata tylko na 3 m :/ i chciałam jakiegoś grubego żeby dalej polatał ale ucieka przed nim. A nawet ja często noszę patyki w ręce bo mam dziki w zagrodzie i muszę do nich wchodzić a odyniec jest troszkę agresywny (ćwiczę nad nim ) więc macie jakieś pomysły ?[/QUOTE]

to może nie rzucaj patykiem od razu. może napierw jakiś latający gałgan, albo plastikowa butelka czymś pachnąca, albo rzuć dużą kością, jak załapie to niepostrzeżenie rzuć patyk. może nie od razu w 1 tyg rzucania.
czy suka misi ci towarzyszyć w "ćwiczeniach" na odycu?musi cię oglądać jak go okładasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='le bon']czy suka misi ci towarzyszyć w "ćwiczeniach" na odycu?musi cię oglądać jak go okładasz? [/QUOTE]
Też miałam o to zapytać po przeczytaniu ;).

A dlaczego ma biegać akurat za patykiem? Jest tyle zabawek do wyboru, że patyki można odstawić. Do aportowania dobre są piłki na sznurku - daleko latają i się odbijają, wszelkie gumowe/lateksowe zabawki (podłużne mogą przypominać psu patyk i na takiej zabawce możesz oswajać z widokiem czegoś 'patykowatego', ale wszystko cierpliwie i powoli), sznury, itp.

Link to comment
Share on other sites

Ech, bo Wy sie nie znacie i juz. W jednym hodowla dzikow, przez zagrode ktorych dzieciak musi przejsc z psem, laczona z schroniskiem (w planach, wiec z czasem takie drobiazgi, jak bojazliwy pies, beda rozwiazane behawioralnie):
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/182233-Schronisko[/URL]
Ja sie tylko zastanawiam, gdzie sa rodzice, opiekunkowie i dzieciaka i zwierzat, to chyba oni przede wszystkim powinni byc zaangazowani w temat?

Link to comment
Share on other sites

No tak, na nicka nie zwróciłam uwagi :roll:. Ale może się kiedyś ktoś będzie szukał rad odnośnie obawy przed patykiem ;).

My się bawiliśmy w dom czy w ganianego/chowanego/podchody, graliśmy w piłkę, a teraz dzieci mają komputery i na nich sobie zabawy wymyślają :shake:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...