Jump to content
Dogomania

Fila Brasileiro - kłopoty z sierścią


Magabi75

Recommended Posts

Witam Wszystkich,
Jestem nowa na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż jestem właścicielką 3-letniej suni w/w rasy. Od pewnego czasu zauważyłam, że sunia ma matową sierść, i coś podobnego do łupieżu (tylko na grzbiecie). Jakieś 2 miesiące temu była kąpana. :shake:

Wiem, że powinnam udać się do weta, i tak też pewnie zrobię, choć wyprawa z moją sunią gdzie kolwiek to horror.

A jeszcze jedno gdy ją głaszcze to czuję jak by coś na tej sierści było (łój, tłuszcz)
Proszę o pomoc,
Pozdrawiam,
Magda

Link to comment
Share on other sites

Dzięki,Też myślałam o uczuleniu na ten szampon.A co do osłabienia, czy teraz jest pora na lnienie, bo jakoś wydaje mi się, że moja niunia gubi więcej sierści. Może to głupie, ale czy na taki stan może mieć wpływ pogoda ? Bo podczas tych mrozów niekiedy mojego psiuna kilkakrotnie musiałam prosić o powrót do domu, a jak wiadomo u tej rasy z podszerstkiem krucho.Spróbuję tych preparatów tzn. nie ja.dzięki, dziękipozdrawiammagda

Link to comment
Share on other sites

Sunia oczywiście większość czasu spędza w domu - tzw. salonowiec.Nie wiem z czego to wynika, ale gdy było ciemno, zimno i padał śnieg - to sprawiała wrażenie że jest psem polarnym. Zdarzało się że żarła maniętnie śnieg.... i wołami by jej do domu nie zaciągnął.Już nie mogę się doczekać kiedy ta zima się skończy, śnieg w ogrodzie stopnieje i Psiunia będzie szaleć do woli. Narzekać dopiero zacznę gdy w lecie będzie zbyt gorąco co też nie służy dużym psiakom. Czekam na komentarze,Pozdrawiam,magda

Link to comment
Share on other sites

zapewne masz zgrzebło czesz ja regularnie nawet 2 razy dziennie by pobudzic wypadanie moja nie włochata AST w tym roku jest wybitnie po zimie futrzasta ;) poda jej preparaty przekąp w hexodermie i czekaj jeśli sie jnie polepszy marsz do weta :razz:

Link to comment
Share on other sites

To cos na ksztalt lupiezu, to moga byc resztki niesplukanego szamponu. Siersc moze sprawiac wrazenie matowej ze wzgledu na martwy, obumarly wlos. Na Twoim miejscu codziennie bym ją teraz porządnie szczotkowala.
Pytałam o mieszkanie, bo taką "tłustą" warstewke na siersci maja czesto psy mieszkajace na dworu.

Link to comment
Share on other sites

Ogromne dzięki za dotychczasowe info.Zacznę o wykąpania suni i porządnego wyczesywania.Odn. Karmy - to bardzo się staram, aby sunia jadła odpowiednie karmy jest to zwykle Eukanuba dla dorosłych olbrzymów, bądź porównywale klasowo i portfetowo :) karmy. Raz w tygodni dostaje ryż z warzywami, i biały ser.Muszę się jednak przyznać, że ostatnio z powodu braku gotówki i czasu, kupiłam małej karmę w supermarkecie - no i teraz mam za swoje.Pozdrawiam Was,magdaSorry za układ graficzny, ale mam jakieś porblemy z komputerem nie reaguje na spacje i akapity.

Link to comment
Share on other sites

Czyli co możliwe, że to ja sama psa podtruwam .Teraz wcina znowu Eukanube,czyli jednak maluch jej nie służy.Wiem, że ryż lepszy ale kurczaki poza psem jest jeszcze siedmiolatek, kot, rybki i mąż. Wszyscy chcieli psa - ale teraz okazuje się że to moje zwierze.Ja naprawdę uwielbiam tego psa, tylko czasem czasu niestarcza.A co myślicie czy w takim wypadku powinnam jej podać wspomniane wcześniej witaminki i tran. No i co z kąpielą ????Dzięki,Pozdrawiam,magda</p>

Link to comment
Share on other sites

Ok. Rozumiem, że ten preparat to zamiennik tranu, i że wspomaga regenerację sierści i działa dobroczynnie na skórę.Właśnie wyczesałam sunię, teraz układam małego spać. Jeszcze jedno małe pytanko, bo Wasza wiedza jest naprawdę imponująca. Dziękuję jeszcze raz.Co zrobić aby pies nie zjadał, niszczył swojego posłania ?????W tym roku zniszczyła już 2 posłania i jeden kocyk. Kończy mi się zapas niepotrzebnych kocy i narzutek, a jak widzę w jakim tępie następuje demolka to odechciewa mi się kupna nowego posłanka. A nie mogę też stać jej nad łebkiem i warczeć gdy zaczyna podgryzać. Pozdrawiam,magda

Link to comment
Share on other sites

[B]Magabi[/B] juz nie raz radziłam na forum, poszukaj posłanka w lumpexach. Nie wiem, gdzie miszkasz, ale im mniejsza miejscowość, tym taniej. Koce,poduchy, kołdry jakieś, można u nas dostac w cenie 7zl zakg.Tym sposobem Regonik ma kilka zmian swojej pościeli, a posłankoze starej kołdry zrobiłam.
Chyba sie sunieczka nieco nudzi i posłanko gryzie. Dobrze, że swoje, nie story czy kanapy.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam z rana,Z tego co zrozumiałam, to nie tylko mój pies jest wandalem:).Z tym lumpeksem to świetny pomysł, że sama na to nie wpadłam. Dzięki.Czy słyszeliście coś o karmie Frank's Progold ?? - mój mąż wczoraj przywlekł ją do domu. Polecili mu ją w sklepie, że niby na sierć dobra bo posiada Omega 3,6. Cena podobna do reszty markowych.Pozdrawiam,magda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...