Jump to content
Dogomania

Trening husky'ego


ANECZQA

Recommended Posts

Tak się zastanawiam... kiedy mozna zacząć trening z huskym? Chciałabym nauczyć swoją psinę biegania w zaprzęgu ale kompletnie się na tym nie znam /tyle co się naczytałam w internecie ale na stronach które odwiedzałam brak jest bardziej szczegółowych opisów jak nauczyć komend/. Mam tez pytanie: gdzie mozna dość tanio kupić szelki odpowiednie do tego typu sportów?/tak w ogóle to w jakim przedziale cenowym są dostępne?? ewentualnie czy da się uszyś samemu dobre szelki/

Tak a propos... czy to nie wspaniałe miejsce na trening??
[url]http://img110.imageshack.us/img110/2201/10088035wn.jpg[/url]
[url]http://img125.imageshack.us/img125/3649/resizeof10088155na.jpg[/url]

Piszę juz teraz /Moira ma dopiero nieco ponad 4 miesiące/ bo wolałabym zgromadzić te iformacje wcześniej niz zaczniemy :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Komend możesz nauczyć psa na spacerach... jak skręcasz mówisz psu komende.

Szelki można uszyć samemu jak ma sie wzór, trzeba tylko do tego użyć mocnych nici i szyć na krzyż żeby w czasie treningu nie puściło. A szelki można kupić gotowe za około 40 zł.

Link to comment
Share on other sites

Komend uczy się najlepiej od małego na spacerach, a miejsce do trenningów masz spoko, jeśli tylko tej prostki jest dużo to prędkości możesz mieć kosmiczne:lol:. A ile masz psów bo nie pamiętam...:oops:?
Szelki najlepiej chyba jednak kupić, bo pieniądze jakie wydasz na materiał(dobre nici, taśma stanowiskowa wspinaczkowa, podszycie), sa tylko jakąś połowe niższe. Do tego użerać się z szyciem( brak doświadczenia przy czymś takim, pomiary a jeśli będziesz mieć do dyspozycji szorki innego rozmiaru niż pasujące na twojego psa...?)Echhhhh, trochę dużo zachodu dla jednego psa. Chyba ze Ci się chce męczyć , to oczywiście jest to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Pieski mam dwa /1x sh, 1x spaniel angielski oba bez papierów/ ale spaniela raczej nie nauczę ciągnięcia sanek, roweru lub czegoś w tym stylu... ale kto wie czy sforka sie nie 'rozrośnie' /jezeli uda mi sie nauczyć Moirę tego wszystkiego to moze namówię kiedyś rodziców na adopcję kolejnego sh lub innej rasy która by sie do tego nadawała/

Co do psów to odrazu wyjaśniam:
spaniel-wzięty ze schroniska, gdy go widziałam pierwszy raz to był na kwarantannie, siedział dopiero od dwóch godzin tak więc miałam całe 2 tygodnie na przekonanie rodziców ze to ten jedyny który mi sie tam spodobał, no i się udało /cóż... ma się ten dar przekonywania :eviltong:/

sh-tutaj nie było juz tak pięknie... przyznaję bez bicia-wsparłam pseudo chodowce /do czego niestety miałam powody/

A ta droga z fotki... wprawdzie kawałek do niej mam ale jak się idzie z pieskami to czas szybko leci. To główna droga w pobliskim lesie /oczywiście z tych nie asfaltowych-bardzo dobrze ubity piach nigdy nie widziałam zeby był sypki tak więc w lecie rower:p/ baaaaaaaaardzo długa prawie idealnie prosta /lekkie łuki ale takie naprawde łagodne/ na bocznych za to są wszelkiego rodzaju podjazdy /ale z jednym psem to chyba na takich nie za bardzo przynajmniej z początku bo jeszcze by mnie kto o maltretowanie psa posądził/ a tak w bardzo mroźną zimę to na rzeczce mozna by poćwiczyć /płytka, wysokie brzegi-ma sie pewność ze nie zboczy się z trasy/

Co do szelek to chyba jednak kupię ale dopiero jak Moira urośnie

Mam prośbę... czy ktoś mógł by podać mi listę ras wykorzystywanych do tego typu sportów?

przypomniało mi się jak poszłam z psami na spacerek na rzeczkę z początku spoko-zamarznięta ale im dalej szłam tym lód był słabszy tak więc wyszłam na brzeg Basa spuściłam ze smyczy /on się przynajmniej słucha bo Moira to jeszcze nie za bardzo tak więc czła na długiej smyczy/ tak się zamyśliłam ze szłam cały czas przed siebie woda w rzece była miejscami całkiem rozmarznięta więc przeprawy nie ryzykowałam /miałam zamiar wyjść na szosę cośię nie powiodło/ tak więc doszłam do drogi tuż przy domu 'dalszego sąsiada' /dwa domy ode mnie/ gość stał przy bramie wraz ze swoim bardzo ostrym psem co ujadał jak wściekły-reakcja moich psów: Bas totalnie niewzruszony idzie dalej, Moira stanęła jak wryta i ani kroku. Facet zaczą coś mówić /mogę lekko przekręcić bo to kilka dni temu było/:
-Jaki ładny piesek. To pewnie z tych co to sanki ciągają?
-Tak /no bo niby cóz mu miałam odpowiedzieć, w końcu sh właśnie z tego są głównie znane/
- zawodowy pies!
/a jak Moira spojzała mu prosto w oczy to jeszcze dodał/
-a jakie ma fajne oczka...
/jedno błękitne drugie brązowe/

ale się rozpisałam nawet nie wiedziałam ze tak potrafię... :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANECZQA']
A ta droga z fotki... wprawdzie kawałek do niej mam ale jak się idzie z pieskami to czas szybko leci. To główna droga w pobliskim lesie /oczywiście z tych nie asfaltowych-bardzo dobrze ubity piach nigdy nie widziałam zeby był sypki tak więc w lecie rower:p/ baaaaaaaaardzo długa prawie idealnie prosta /lekkie łuki ale takie naprawde łagodne/ na bocznych za to są wszelkiego rodzaju podjazdy /ale z jednym psem to chyba na takich nie za bardzo przynajmniej z początku bo jeszcze by mnie kto o maltretowanie psa posądził/ a tak w bardzo mroźną zimę to na rzeczce mozna by poćwiczyć /płytka, wysokie brzegi-ma sie pewność ze nie zboczy się z trasy/

Co do szelek to chyba jednak kupię ale dopiero jak Moira urośnie

Mam prośbę... czy ktoś mógł by podać mi listę ras wykorzystywanych do tego typu sportów?
[/quote]

Co do prędkości to przy rowerku będziesz miała jednak spore(30- może nawet 40km/h) Wystarczy się troszku postarać i pomóc psu pedałowaniem w chłodny dzień:lol:
I odpowiednio go zmotywować...
Uważaj na spacery po rzeczce, bo jeśli dobrze nie znasz rejonu(zawsze kiedyś trzeba poznać:lol:) możesz się wkopać w wodę albo jakieś bagnisko- wiem co mówie bo już kilka razy miałem ''przyjemność''

Szelki kup koniecznie jak pies urośnie, bo wcześniej nie ma po co, a masz pewność że rozmiar będzie ok.

A co do listy to tak:
Syberian Husky:lol:
Alaskan Husky
Alaskan Malamute
Samojed
Grenland
czasem Akita Inu
Eurodogi
To takie popularniejsze. Może ktoś tą listę uzupełni, bo pisze tak z pamięci...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Rzeczkę znam więc nie ma obaw /to zaledwie kilkaset lub kilkadziesiąt metrów ode mnie-zalezy w którą stronę/
choć przyznam szczerze ze raz wpadłam w niezłe bagienko na podwórku :oops: ja to mam pomysły... wlazłam na lód posypany piachem i jak głupia wpadłam do wody po kolana mimo iz słyszałam ze lód trzeszczy... myślałam ze to wysepka, a przeciez kurcze tam był zawsze dołek :lol:

A jeśli w postach /tym czy powyzszych/ robię błędy lub się powtarzam to nie miejcie mi tego za złe... otóz jestem chora 38,2*C jak na moją głowę to stanowczo za duzo...

Link to comment
Share on other sites

Thx
Jakie to życie jest wredne... Mam nadzieję ze do soboty zupełnie wyzdrowieję bo miałam zamiar wybrać się na dłuuuugi spacer /jakieś 15km chociaz wyszło by zapewne więcej/

Moira zabawnie aportuje :eviltong: wczoraj i przedwczoraj po około pół godziny aportowała w domu za darmo /zadnych smakołyków-nie miałam niczego przy sobie/ ale śmieszne było w tym to ze zanim oddawała zabawkę podawała łapę :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Tak a propos czy to jest husky czy malamut??
[url]http://photos.allegro.pl/photos/400x300/92/9243/924352/92435213[/url]
bo coś mi się nie zgadza /gość pisze ze to malamut a ja albo ślepa jestem albo nie wiem co ze mną nie tak ale ten pies ma chyba niebieskie oczy-jak nie mam racji to mnie poprawcie/

Link to comment
Share on other sites

Może to być mix malamuta z huskym bo ogon o ile dobrze widze na zdjęciu to ma typowo malamuci, a wygląd właśnie taki pół na poł nie określony.

Na allegro jest też jeszcze jedna aukcja gdzie jest napisane, że malamut a według mnie to jest poprostu rudy husky, albo najwyżej mix ;)

Link to comment
Share on other sites

Thx za odp /na to moje pytanie zadane sama nie wiem w jakim celu :lol: ale przynajmniej ślepa nie jestem jak się okazuje/

Ja już 4 dzień siedzę w domu i nie mam pojęcia co robić. Psy od około 7.30 biegają na dworze i nie wiedzą ze ja tu jestem i co chwilę je podglądam /jakby Bas wiedział ze dom nie jest pusty to juz dawno zaczęło by się ujadanie na całego/ Poza tym bawię się w wyszukiwanie mikrusich gupików w 60 litrowym akwa co mi się właśnie rozmnozyły jak dotąd znalazłam jednego i nie wiem czy ma sens dalsze szukanie bo mogły zostać pozarte przez pozostałych mieszkańców tegoz 'bajora'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANECZQA']Thx za odp /na to moje pytanie zadane sama nie wiem w jakim celu :lol: ale przynajmniej ślepa nie jestem jak się okazuje/

Ja już 4 dzień siedzę w domu i nie mam pojęcia co robić. Psy od około 7.30 biegają na dworze i nie wiedzą ze ja tu jestem i co chwilę je podglądam /jakby Bas wiedział ze dom nie jest pusty to juz dawno zaczęło by się ujadanie na całego/ Poza tym bawię się w wyszukiwanie mikrusich gupików w 60 litrowym akwa co mi się właśnie rozmnozyły jak dotąd znalazłam jednego i nie wiem czy ma sens dalsze szukanie bo mogły zostać pozarte przez pozostałych mieszkańców tegoz 'bajora'[/quote]

Kup sobie ''kotnik''- małe akwarium o poj. 20 litrów(dla gupików starczy) i wpuszczaj tam ciężarne samice, a gdy urodzą to odłów matke a młode odchowasz bez problemu:lol:

Link to comment
Share on other sites

Drugie akwa mam /prawie 30l/ tylko ze z pękniętą szybą a tacie nie chce się jej wymienić /wykręca się brakiem nazyka do szkła lub czasu/
a mikrus jak narazie pływa w małej kuli

Mam juz tego dosyć... piąty dzień w domu bez spacerów z psiakami /raz wyszłam ledwie na podwórze ale akurat wtedy mama przyjechała-bo czegoś zapomniała wziąć z domu, i powiem szczerze ze nie było zbyt miło.../

Link to comment
Share on other sites

Stosować można różne komendy. Niektórzy mówią np. Le i Pra. Ważne, żeby komendy różniły się brzmieniem bo inaczej pies może ich nie rozróżniać.

Na jednej stronce znalazłam takie komendy:

go - naprzód
gee - prawo
haw - lewo
whoa - stój
on by - biegnij prosto ignorując zakręty

I chyba wiekszosć je stosuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18']Stosować można różne komendy. Niektórzy mówią np. Le i Pra. Ważne, żeby komendy różniły się brzmieniem bo inaczej pies może ich nie rozróżniać.

Na jednej stronce znalazłam takie komendy:

go - naprzód
gee - prawo
haw - lewo
whoa - stój
on by - biegnij prosto ignorując zakręty

I chyba wiekszosć je stosuje.[/quote]

Nie wiem jak większość, ale ja stosuję:
Go- naprzód
lewolewolewolewo - lewo;)
Prawo prawo prawo- ;)
Stóóóóóóójjj- no to tez chyba wiadome;)
A i jeszcze powrót(czyli zawracanie) zawsze w jednym kierunku- przez lewą stronę
I na skrzyżowaniu także go go( po prostu naprzód) i tyle
wymijania ani wyprzedzania na razie nie uczyłem bo nie mam takiej potrzeby:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danek']Nie wiem jak większość, ale ja stosuję:
Go- naprzód
lewolewolewolewo - lewo;)
Prawo prawo prawo- ;)
Stóóóóóóójjj- no to tez chyba wiadome;)
A i jeszcze powrót(czyli zawracanie) zawsze w jednym kierunku- przez lewą stronę
I na skrzyżowaniu także go go( po prostu naprzód) i tyle
wymijania ani wyprzedzania na razie nie uczyłem bo nie mam takiej potrzeby:eviltong:[/quote]

Miałam zamiar pytać jakie są najlepsze ale widać juz nie musze /te mi się spodobały/ :eviltong::p

[quote name='Paulinka18']Stosować można różne komendy. Niektórzy mówią np. Le i Pra. Ważne, żeby komendy różniły się brzmieniem bo inaczej pies może ich nie rozróżniać.

Na jednej stronce znalazłam takie komendy:

go - naprzód
gee - prawo
haw - lewo
whoa - stój
on by - biegnij prosto ignorując zakręty [/quote]

bo co do tych miałabym pewne wątpliwości /przykładowo w lesie na rowerze
chcesz skręcić w lewo i krzyczysz 'haw haw haw...' a w lesie kręci się gość co sobie np. grzybów chciał na zbierać-taki dziadziuś co moze nie wyraźnie słyszy, ciekawe co by sobie pomyślał 'szczekać do psa?? do czego to doszło...' a co jeśli pies się nie słucha perfekcyjnie/ aaaaa... ja dodam tak na przyszłość ze mam baaaaaaaardzo bujną wyobraźnię :lol:przez co zdazają się sytuacje w których niektórzy sądzą ze jestem chora psyhicznie /bo nagle coś mi się wyobrazi i zacznę się wręcz tarzać ze śmiechu/

Link to comment
Share on other sites

Mam mały problem... otóż chodzi o to iz Moira boi się dużych psów /większych od niej/. Ostatnio jak byłam u rodzinki i poszłam do sklepu spotkałam dziewczynę z owczarkiem niemieckim/lub psiakiem tego typu-nie wiem czy ma papiery/ na szczęście był na smyczy i w kagańcu /inaczej bym się bała czy sie nie rzuci na Moirę/, a piszę ze na szczęście gdyż jak to zwykle bywa na wsi psy chodzą luzem.

Co ja mam zrobić?? Nie chcę zeby na widok większego od siebie psa robiła w tył zwrot i uciekała

Link to comment
Share on other sites

Chyba najlepiej by było gdybyś miała jakiegoś znajomego z psem wiekszym od Moiry, ale łagodnym w stosunku do niej i dużo z nimi(psami) spacerowała, żeby psy miały jak najczęstszy kontakt.
A najlepiej by było, gdyby tych psów był nie jeden tylko jak najwięcej..

Link to comment
Share on other sites

Nio tez tak myślę ale problem w tym ze wszystkie psiaki z okolicy /te większe od niej/ to są po to zeby domu pilnować i trochę się bym bała /jak nauczony pilnować to bardzo możliwe ze by sie na nią zucił/ ale poszukam moze akurat jakiegoś odpowiedniego towarzysza zabaw dla niej znajdę

Link to comment
Share on other sites

Tak a propos /jak ja uwielbiam pisać a propos :eviltong:/ najgłupsze jest to ze ona chwilę przed tym jak spotkałyśmy tego owczarka niemieckiego, poszczekiwała /wprawdzie pod noskiem tak cichutko ale zawsze to coś/ na podchalana-dorosłego psa /ON był jeszcze młody-zdaje się ze roku nie miał a jeśli nawet to niewiele ponad/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...