Jump to content
Dogomania

Jak się przygotowac do drogi? -kilka pytań.


JA(goda)

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Szamanka']No wiec jak to jest: czy wymagane są pasy dla psa? i gdzie jest taki paragraf?[/QUOTE]
Gdzieś na Dogo było to poruszane... :hmmmm: Podobno istnieje tylko paragraf o tym, że pies musi być tak zabezpieczony, żeby nie przeszkadzał kierującemu. Więc wydaje mi się, że jeśli ktoś siedzi z psem z tyłu to jest wystarczające zabezpieczenie...
Oczywiście dla bezpieczeństwa psa warto kupić pasy. Ja jak na razie pasów nie mam, w samochodzie siedzę z suką z tyłu i podpinam smycz do moich pasów, żeby nie mogła mi wypaść z ręki. A sucz jest w szelkach, więc się nie poddusi w razie szarpnięcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']No wiec jak to jest: czy wymagane są pasy dla psa? i gdzie jest taki paragraf?[/quote]

Takich przepisów nie ma..Psiak ma jedynie nie stwarzać zagrożenia (czyli teoretycznie może być kombi z kratą, klatka odpowiednio umiejscowiona..etc.). Ręce właściela już niekoniecznie..nie ma szans na utrzymanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Gdzieś na Dogo było to poruszane... :hmmmm: Podobno istnieje tylko paragraf o tym, że pies musi być tak zabezpieczony, żeby nie przeszkadzał kierującemu. Więc wydaje mi się, że jeśli ktoś siedzi z psem z tyłu to jest wystarczające zabezpieczenie...
Oczywiście dla bezpieczeństwa psa warto kupić pasy. Ja jak na razie pasów nie mam, w samochodzie siedzę z suką z tyłu i podpinam smycz do moich pasów, żeby nie mogła mi wypaść z ręki. A sucz jest w szelkach, więc się nie poddusi w razie szarpnięcia.[/quote]
to kup jej tylko sama tą wtyczke do pasów jeśli szelki masz:) zwykłe mogą być:) wiem z doświadczenia:)

Link to comment
Share on other sites

policjant musiałby być baaardzo złośliwy, żeby taki mandat wystawić (którego zresztą nie trzeba przyjmować, można udowodnić przed sądem, że pies zagrożenia nie stwarzał); mój bubel na początku był przypinany do szelek, bo przeskakiwał mi na kolana, ale bardzo szybko się nauczył i już szelki nie są potrzebne, nawet 3 godziny jazdy bardzo grzecznie spędza na tylnim siedzeniu (zabezpieczam tylko przestrzeń między przednimi a tylnimi siedzeniami, żeby nie spadł)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MoniŚ']Dziękuje wszystkim :)

Ehh jak te pasy wyglądają? Ile to kosztuje? Gdzie mozna je kupic? Musze kupic :shake:[/QUOTE]
Pasy znajdziesz na allegro, także w sklepach internetowych, na Wystawach psów, i jak poszukasz to w zwykłym sklepie zoologicznym też można kupić. ;)
[quote name='marmara_19']to kup jej tylko sama tą wtyczke do pasów jeśli szelki masz[/QUOTE]
Taki właśnie mam plan ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...