Jump to content
Dogomania

jak dokładnie przygotować siemie lniane i jak i ile podawać


niunia_51

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

warto tez poszukac siemienia na targach czy innych tego typu straganach. Bylam w wakacje u znajomej pod Radomiem gdzie kupilam 2 kg siemienia, a kg kosztuje tam 2 zl. W warszawskiej aptece za jakies 100 g (moze ciut wiecej ale napewno nie duzo wiecej) zaplacilam 2-3 zl:roll:Teraz mam zapas na jakis czas.
Kupilam cale ziarna oczywiscie i co jakis czas miele w mlynku do kawy. Tylko ciagle nie wiem ile podawac. Sucz 34 kg, poki co podaje takiego zmielonego 2 lyzeczki na tydzien. Do tego bede dawala teraz zoltko. Moge zwiekszyc siemie, czy nie ma potrzeby?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy]Myślę, że każdy z nas tak naprawdę eksperymentuje z dawkami i nikt nie ma patentu na przelicznik. Jeśli dwie łyżeczki na tydzień nie szkodzą i widać pozytywne efekty, to chyba nie ma sensu zwiększać. Myślę, że każdy psiak potrzebuję czegoś innego i w innych proporcjach.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JustynaT']Czy te ziarenka koniecznie muszą być zmielone? Ja swojej podaje całe. Rzucam do wody i gotuję. Jak podawać siemię? Rozumiem, że ta łycha to zmielonego siemienia.[/quote]

[COLOR=navy]Wydaje mi się, że substancje ze zmielonych ziarenek są lepiej wchłaniane przez organizm, ale podawanie całych ziarenek na pewno nie zaszkodzi :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufka'][COLOR=navy]2kg=6,50 zł[/COLOR][/quote]
właśnie wróciłam z Makro (Zabrze). U nas jest tylko siemię pakowane po 6 woreczków, każdy ma 300g, czyli łączna waga 1,80kg. Cena 8,13zł :mad:

aaa, ktos pytał, w jakiej ilości - moja sucz je 2 razy dziennie i do każdej porcji jedzenia daje jej łyżeczkę, czyli dziennie dostaje 2 łyżeczki :)

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj w rzeszowskim Marko. Najpier z przerażeniem szukałam siemienia, którego nigdzie nie mogłam znaleźć. Dopiero znalazlam siemie koło zarenek sezamu i itp. U nas mozna kupić odrazu 2kg w cenie ok. 6 złotych, ale też pakowane po 300g o łącznej wadze 1,80kg w cenie ok. 8 złotych. Kupiłam siemie, zmielilam i zobaczymy co będzie. Siemie ma taki specyficzny zapach. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

czyli z tego wynika ze daje za malo:roll:pewnie dlatego nie ma w ogole efektow. Zapytam raz jeszcze - suka 34 kg siemie robie 2 razy w tyg (zalewane woda) ile moge dawac?? Ja naprawde nie mam pojecia, nie chce przesadzic, ale chce zeby byly efekty - bo inaczej po co dawac. Jesli ktos ma psa o podobnych rozmiarach moze podac ile czego? Moze w ten sposob bedzie mi choc troche latwiej ustalic dawki. Do tego raz w tyg zoltko, ale to chyba nie ma znaczenia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja siemię lniane podawał bym nie więcej niż 2 razy w tygodniu ponieważ siemię jest bardzo dobre na jelita i na sierść ale jak sie podaje zbyt często to tworzy się warstwa na jelitach i wszystkie witaminy i mikro elementy są gorzej wchłaniane do organizmu gdzieś tak wyczytałem;) POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

Czasem nie na forum szwjcary.pl ?:eviltong: W każdym razie ja bym polecała nie dwa razy w tygodniu a raz w tygodniu, ew. podzielic dawke na dwie części i podawac dwa razy w tygodniu. Pozatym nie skracac czasu parzenia (min.15 min) bo nie odaprowywuje całego kwasu pruskiego i może dochodzić do podrażnień błon śluzowych przewodu pokarmowego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hey']Czasem nie na forum szwjcary.pl ?:eviltong: W każdym razie ja bym polecała nie dwa razy w tygodniu a raz w tygodniu, ew. podzielic dawke na dwie części i podawac dwa razy w tygodniu. Pozatym nie skracac czasu parzenia (min.15 min) bo nie odaprowywuje całego kwasu pruskiego i może dochodzić do podrażnień błon śluzowych przewodu pokarmowego.[/quote]

a jak z iloscia? dla suki 35 kg - siemie mielone (w domu, kupuje w calosci)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...