Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
niunia_51

jak dokładnie przygotować siemie lniane i jak i ile podawać

Recommended Posts

[COLOR=navy]Ja zaopatruję się w olsztyńskim Makro. Tam leży obok stoiska z owocami, razem z orzechami, słonecznikiem, kukurydzą i innymi ziarenkami. Ogólnie na dziale owoce i warzywa (przynajmniej tak jest u mnie).[/COLOR]

warto tez poszukac siemienia na targach czy innych tego typu straganach. Bylam w wakacje u znajomej pod Radomiem gdzie kupilam 2 kg siemienia, a kg kosztuje tam 2 zl. W warszawskiej aptece za jakies 100 g (moze ciut wiecej ale napewno nie duzo wiecej) zaplacilam 2-3 zl:roll:Teraz mam zapas na jakis czas.
Kupilam cale ziarna oczywiscie i co jakis czas miele w mlynku do kawy. Tylko ciagle nie wiem ile podawac. Sucz 34 kg, poki co podaje takiego zmielonego 2 lyzeczki na tydzien. Do tego bede dawala teraz zoltko. Moge zwiekszyc siemie, czy nie ma potrzeby?

[COLOR=navy]Myślę, że każdy z nas tak naprawdę eksperymentuje z dawkami i nikt nie ma patentu na przelicznik. Jeśli dwie łyżeczki na tydzień nie szkodzą i widać pozytywne efekty, to chyba nie ma sensu zwiększać. Myślę, że każdy psiak potrzebuję czegoś innego i w innych proporcjach.[/COLOR]

[quote name='JustynaT']Czy te ziarenka koniecznie muszą być zmielone? Ja swojej podaje całe. Rzucam do wody i gotuję. Jak podawać siemię? Rozumiem, że ta łycha to zmielonego siemienia.[/quote]

[COLOR=navy]Wydaje mi się, że substancje ze zmielonych ziarenek są lepiej wchłaniane przez organizm, ale podawanie całych ziarenek na pewno nie zaszkodzi :)[/COLOR]

[quote name='Niufka'][COLOR=navy]Wczoraj poszłam do Makro dla sprawdzenia, czy nic mi się nie pomerdało. Siemię leży tam, gdzie leżało. 2g=6,50 zł[/COLOR][/quote]
Niufka, chciałaś napisać 2kg prawda? :evil_lol:
Nie no, to ja teraz nie odpuczę. Będę szukać. :p

[quote name='Niufka'][COLOR=navy]2kg=6,50 zł[/COLOR][/quote]
właśnie wróciłam z Makro (Zabrze). U nas jest tylko siemię pakowane po 6 woreczków, każdy ma 300g, czyli łączna waga 1,80kg. Cena 8,13zł :mad:

aaa, ktos pytał, w jakiej ilości - moja sucz je 2 razy dziennie i do każdej porcji jedzenia daje jej łyżeczkę, czyli dziennie dostaje 2 łyżeczki :)

Byłam dzisiaj w rzeszowskim Marko. Najpier z przerażeniem szukałam siemienia, którego nigdzie nie mogłam znaleźć. Dopiero znalazlam siemie koło zarenek sezamu i itp. U nas mozna kupić odrazu 2kg w cenie ok. 6 złotych, ale też pakowane po 300g o łącznej wadze 1,80kg w cenie ok. 8 złotych. Kupiłam siemie, zmielilam i zobaczymy co będzie. Siemie ma taki specyficzny zapach. :cool3:

czyli z tego wynika ze daje za malo:roll:pewnie dlatego nie ma w ogole efektow. Zapytam raz jeszcze - suka 34 kg siemie robie 2 razy w tyg (zalewane woda) ile moge dawac?? Ja naprawde nie mam pojecia, nie chce przesadzic, ale chce zeby byly efekty - bo inaczej po co dawac. Jesli ktos ma psa o podobnych rozmiarach moze podac ile czego? Moze w ten sposob bedzie mi choc troche latwiej ustalic dawki. Do tego raz w tyg zoltko, ale to chyba nie ma znaczenia

Ja siemię lniane podawał bym nie więcej niż 2 razy w tygodniu ponieważ siemię jest bardzo dobre na jelita i na sierść ale jak sie podaje zbyt często to tworzy się warstwa na jelitach i wszystkie witaminy i mikro elementy są gorzej wchłaniane do organizmu gdzieś tak wyczytałem;) POZDRAWIAM

Czasem nie na forum szwjcary.pl ?:eviltong: W każdym razie ja bym polecała nie dwa razy w tygodniu a raz w tygodniu, ew. podzielic dawke na dwie części i podawac dwa razy w tygodniu. Pozatym nie skracac czasu parzenia (min.15 min) bo nie odaprowywuje całego kwasu pruskiego i może dochodzić do podrażnień błon śluzowych przewodu pokarmowego.

[quote name='Hey']Czasem nie na forum szwjcary.pl ?:eviltong: W każdym razie ja bym polecała nie dwa razy w tygodniu a raz w tygodniu, ew. podzielic dawke na dwie części i podawac dwa razy w tygodniu. Pozatym nie skracac czasu parzenia (min.15 min) bo nie odaprowywuje całego kwasu pruskiego i może dochodzić do podrażnień błon śluzowych przewodu pokarmowego.[/quote]

a jak z iloscia? dla suki 35 kg - siemie mielone (w domu, kupuje w calosci)

z gory was przepraszam za tak glupie dwa pytania ale nie wiem i chce byc pewna:)
-w jakim celu dajecie psom to siemie lniane( ladniejsza siersc?)
- i jak sie sie je przygotowuwuje i jak podaje (same ziarenka czy jak)