Jump to content
Dogomania

czy i jak można nauczyć psa gadać????


gii

Recommended Posts

no więc sami zobaczcie....

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]http://www.youtube.com/watch?v=KSNEAPn2P5o&feature=related
[url]http://www.youtube.com/watch?v=PfBStD6_4tY[/url][/FONT][/COLOR]

Edited by gii
Link to comment
Share on other sites

Uwierzyłaś? To zróbmy test: włącz ten sam portal i poszukaj filmów o duchach. Znajdziesz ich tyle, że ho-ho! Ale większość to zwykłe efekty pracy, przeróbek i fotomontaży. Ale pewnie uwierzysz tym niepodważalnym, dowodom na istnienie duchów, bo przecież SĄ PRAWDZIWE!
Nie nauczysz psa, kota mówić ludzkim głosem. Owszem, psiak może wydać coś w stylu dźwiękonaśladowczego odgłosu, ale zapomnij o super efekcie. Gadające papugi to już przeżytek, codzienność, nic nadzwyczajnego.. Takie zwierzaki oglądamy w cyrku, filmach, sklepach.

Link to comment
Share on other sites

"Gadać" chyba się nie da psa nauczyć, bo to "gadanie" to próba szczekania, skomlenia. Po prostu pies otwiera i zamyka pysk i "artykułuje" m, a, ammm, mama... Mój poprzedni (od 3 lat za TM) pies kiedy służył po smakołyk, potrafił zamiast szczeku gadać "niam, niam". Było to strasznie zabawne, ale nigdy nie uczyliśmy go tego, nigdy też od niego tego na komendę nie wymagaliśmy. Po prostu samo tak wychodziło. A właśnie? Czy w życiu codziennym jest możliwość wyegzekwowania od psa "gadania" na komendę?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że ten pies musiałby raczej tak sam z siebie, czyli urodzić się na tyle "oryginalny" by wydawać specyficzne tylko dla siebie odgłosy. ;). Na youtube widziałem wiele niesamowitych filmików ze zwierzętami i sam chciałbym np. nauczyć moją kocice aby używała kibelka, papieru toaletowego i spuszczała wodę ([B]bo takie koty na youtube widziałem[/B]), ale nie mam pojęcia czy to da się wyszkolić czy futrzak musi tak sam z siebie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...