Jump to content
Dogomania

pasta & szczoteczka do zębów dla psó


saraga

Recommended Posts

Witam zainteresowanych problemem!W naszym przypadku nie pomaga żaden płyn,szczoteczka i pasta.Nie stety przyczyną kamienia u moich suczek jest woda albo zabarwiona kora.Już dwa razy zdejmowaliśmy kamień u weta.Jeżeli ktoś ma lek-cudo to prosze o niego bardzo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz, ale jednak można dostać pasty dla psów, które redukują powstawanie kamienia nazębnego i trzeba coś takiego często stosować, jeżeli pies ma takie skłonności. Zerknij sobie na ten zestaw i przeczytaj opis
[url]http://www.e-karma.pl/product-pol-600-Triple-Pet-Pasta-i-szczoteczka-do-zebow.html[/url]
Wyraźnie jest napisane, że pasta przeciwdziała powstawaniu kamienia. Rzecz jasna trzeba być obowiązkowym i często taki zabieg czyszczenia zębów powtarzać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

piszecie, że psie pasty nie mogą mieć fluoru, a znalazłam jeden specyfik, który go zawiera a jest raczej z górnej półki cenowej - Jean Pierre Hery Soin Tartre Taleine
[QUOTE]Preparat do higieny jamy ustnej. Wyjątkowe połączenie fluoru i sodu pomaga chronić szkliwo oraz redukuje powstawanie osadu nazębnego. Zawartość soli cynkowej działa antybakteryjnie i pomaga zachować świeży oddech. Regularne stosowanie pomaga ograniczyć ryzyko powstawania chorób dziąseł. Opracowany pod nadzorem weterynaryjnym.
sposób użycia: wstrząsnąć przed użyciem, psikać na dziąsła ze szczególnym uwzględnieniem tylnych zębów, tak, aby dokładnie pokryć całą błonę śluzową[/QUOTE]
czy jest zatem bezpieczny waszym zdaniem czy lepiej sobie odpuścić i kupić coś innego?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][nawet past dziecięcych nie powinno się łykać-po zjedzeniu ilości pasty mniej więcej ziarenka groszku powinno się zgłosić do lekarza bo dawka fluoru połknieta jest zbyt duża-przynajmnije tak słyszałam:razz: ]. [/QUOTE]
Jak byłam mała lubiłam zjadać swoją pastę, raz połknęłam pół tubki:diabloti: na pogotowiu nie byłam i do tej pory żyje:lol:
A panu psu myje ząbki miętową pastą raz w tygodniu (przed kąpielą bo zawsze ma cały pyś upaprany)

Link to comment
Share on other sites

A co sądzicie o tej paście [url]http://www.krakvet.pl/petosan-pasta-zebow-szczoteczka-psow-06kg-50ml-p-2800.html[/url] ? Cena wydaje się całkiem dobra ,ale nigdy nie miłam do czynienia Z tym produktem. Generalnie nie jestem jakaś wielką fanką pas do zębów , bo mój pies niezbyt dobrze na nie reaguje:( Kiedyś jednak trzeba zacząć

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No właśnie, na e-karma.pl sprzedają dobre szczoteczki i pasty do zębów dla psów. Ludzie wypowiadają się na ich temat bardzo pozytywnie, ale i tak chodzi przede wszystkim o to, żeby dbać o higienę naszych pupili i robić to regularnie bo wtedy i my będziemy zadowoleni i psom będzie lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Uważam, że jednak używanie szczoteczki dla niemowląt raczej nie wyczyści zwierzakowi odpowiednio zębów. Szczoteczka do zębów ze sklepów zoologicznych mają odpowiednią konstrukcję. A już bezdyskusyjnie nie powinno się używać "ludzkiej pasty". Od tego jest odpowiednia chemia, jak ta: [url]http://www.e-karma.pl/product-pol-599-Triple-Pet-Pasta-do-zebow.html[/url] .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Też mam ten problem moja pinczerka Nessi ma 8 miesięcy i już widzę u nasady kamień. Zdaje się dawałam jej gryzaki, żeby temu zapobiec ale nic. Mogę w domowy sposób to usunąć?? Czy konieczna jest wizyta u weta?? I jaki jest koszt takiego zabiegu?

Link to comment
Share on other sites

A mojej koleżance wet polecił przemywać zęby gazą nasączona sokiem z cytryny co o tym myślicie? Ja używam pasty firmy trixe o smaku miętowym Miki ją uwielbia. oto ona:[IMG]http://www.psiraj.pl/images/tmp/f/5/d/4/trixie-pasta-do-zebow-dla-psa-mietowa-100g.640x480.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pieskom nie myje się zębów szczoteczką i pastą, to marketing :) zapytajcie każdego weterynarza, uszkodzenie dziąseł gwarantowane, sa gryzaki, karmy, usuwanie kamienia... ale szczoteczki i pasty sa dla ludzi. W Niemczech sprzedają też bezalkoholowe piwo dla psów, czy ktoś słyszał, że psom potrzebne jest do życia piwo?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikuśka']A mojej koleżance wet polecił przemywać zęby gazą nasączona sokiem z cytryny co o tym myślicie? [/QUOTE]

podobno sok z cytryny usuwa osad, ale z kamieniem już nie da rady

[quote name='Marcelaa']Pieskom nie myje się zębów szczoteczką i pastą, to marketing :) zapytajcie każdego weterynarza, uszkodzenie dziąseł gwarantowane, sa gryzaki, karmy, usuwanie kamienia... ale szczoteczki i pasty sa dla ludzi. W Niemczech sprzedają też bezalkoholowe piwo dla psów, czy ktoś słyszał, że psom potrzebne jest do życia piwo?????[/QUOTE]

to co według ciebie zrobić w przypadku gdy pies ma spore tendencje do powstawania kamienia i gryzaki nie zawsze pomagają? Przecież nie będzie się co chwilę biegać do weta żeby usunąć kamień pod narkozą. Czemu piszesz o uszkodzeniu dziąseł? Nikt nie każe czyścić zębów z całej siły. I po to są stworzone szczoteczki specjalnie dla psów żeby były przystosowane do ich zębów.
Jeśli mój pies nie je kości nie gryzie gryzaków to co innego mi pozostaje prócz mycia zębów?
A co do tego piwa to po prostu urozmaicenie dla zwierząt, fakt że niepotrzebne, ale tak samo można stwierdzić że psu do życia nie są potrzebne smakołyki czy sucha karma bo przecież jest mięso

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcelaa']Pieskom nie myje się zębów szczoteczką i pastą, to marketing :) zapytajcie każdego weterynarza, uszkodzenie dziąseł gwarantowane, sa gryzaki, karmy, usuwanie kamienia... ale szczoteczki i pasty sa dla ludzi. [/QUOTE]ja zapytałam nie tylko weta, ale i psiego stomatologa, jednego z najlepszych i najbardziej znanych w Warszawie. i potwierdził: myć żeby psiakom! niektórym psiakom wystarcza samo mycie i nie trzeba ich usypiać do zdejmowania kamienia... nie wiem więc kto Tobie naopowiadał takich bujd, lepiej zmień weta. są specjalne pasty i szczoteczki dla psów, które nie podrażniają dziąseł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Marcelaa']Pieskom nie myje się zębów szczoteczką i pastą, to marketing :) zapytajcie każdego weterynarza, uszkodzenie dziąseł gwarantowane, sa gryzaki, karmy, usuwanie kamienia... ale szczoteczki i pasty sa dla ludzi. W Niemczech sprzedają też bezalkoholowe piwo dla psów, czy ktoś słyszał, że psom potrzebne jest do życia piwo?????[/QUOTE]
Owszem możliwe jest uszkodzenie dziąseł ale jedynie wtedy kiedy albo szczoteczka będzie ostra albo będziemy bardzo ale to bardzo mocno szorować zęby psu:)

Link to comment
Share on other sites

Gryzaki inne gadżety mogą być uzupełnieniem , ale zęby powinno się myć! Są specjalne szczoteczki dla psów, miękkie, z dwiema końcówkami: większą i mniejszą. Są specjalne pasty redukujące powstawanie kamienia: moje psiaki mają taką o smaku wołowiny (są też o smaku kurczaka itd). Kiedyś ludzie też nie myli zębów a kąpali się dwa razy w roku:shake::diabloti:. Wraz z postępem na którym ludzkość skorzystała- dlaczego nasze psy nie mają skorzystać? Regularne mycie zębów pozwoli być może na starość uniknąć przykrego zabiegu (pod narkozą) usuwania kamienia.
Oczywiście piwka dla psów nie popieram, ale jak ktoś ma taką fanaberię?:evil_lol: To wszystko, jak i arsenał ubranek zależy od właściciela... Nie można jednak porównywać tych gadżetów z tymi wynalazkami które służą zdrowiu psa (np...sucha karma):p.
Osobiście zachęcam do mycia psom zębów- tylko jak ktoś napisał przede mną- trzeba uważać żeby szczoteczka była miękka (psia-i to nie każda) inaczej może się to skończyć krwawieniem z dziąseł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcelaa']Pieskom nie myje się zębów szczoteczką i pastą, to marketing :) zapytajcie każdego weterynarza, uszkodzenie dziąseł gwarantowane, sa gryzaki, karmy, usuwanie kamienia... ale szczoteczki i pasty sa dla ludzi. W Niemczech sprzedają też bezalkoholowe piwo dla psów, czy ktoś słyszał, że psom potrzebne jest do życia piwo?????[/QUOTE]
I to właśnie jest marketing stosowany przez weta! Czy wspomniał o ryzyku usuwania kamienia jakim jest dla starszego psa narkoza? A koszt? Niestety, tak długo jak ludzie nie będą dbać o uzębienie swoich podopieczbnych, tak długo weterynarze będą usuwać kamień- błędne koło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikuśka']A mojej koleżance wet polecił przemywać zęby gazą nasączona sokiem z cytryny co o tym myślicie? Ja używam pasty firmy trixe o smaku miętowym Miki ją uwielbia. oto ona:[IMG]http://www.psiraj.pl/images/tmp/f/5/d/4/trixie-pasta-do-zebow-dla-psa-mietowa-100g.640x480.jpg[/IMG][/QUOTE]

Ha ha, miętowy psi oddech... Muszę taką kupić. Naprawdę Twoja sunia ją lubi? Bo moje mają pastę firmy Gimborn o smaku wołowiny i nie przepadają za myciem ząbków, ale jak trzeba to trzeba... Gdzie kupiłaś tę pastę? zauważyłam że z niemieckiej linii Trixie, a te u nas ciężko dostać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcelaa']Pieskom nie myje się zębów szczoteczką i pastą, to marketing :) zapytajcie każdego weterynarza, uszkodzenie dziąseł gwarantowane, sa gryzaki, karmy, usuwanie kamienia... ale szczoteczki i pasty sa dla ludzi. W Niemczech sprzedają też bezalkoholowe piwo dla psów, czy ktoś słyszał, że psom potrzebne jest do życia piwo?????[/QUOTE]


a ludziom piwo do życia potrzebne? :D :D jak i dla zwierząt tak i dla ludzi chodzi tylko o marketing.. mojej suce kupiłam ale wniosek mam inny zdecydowanie woli alkoholowe piwo.. :D:D

co do zębów.. przymierzam się ... bo mojej suce niestety zaczeło śmierdzieć z mordy .. :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ktoś stosował może preparat Teddys Pride? [url]http://www.sklep-zoologiczny.eu/2011/03/teddys-pride-profesjonalna-ochrona-jamy-ustnej-psa-i-kota/[/url]
zainteresował mnie opis i opinie zagraniczne. do tego odszedł by jeden z wieczornych obowiązków ;)

Link to comment
Share on other sites

Moje psy mają ładne zęby, jedenastoletni Filip ma bielusieńkie, sześcioletni Felek troszkę mniej, ale też niezłe. Myjemy pastą dog-a-dent raz w tygodniu, ale wtedy zawsze jestem zapluta po łokcie, bo dramat jest. No, ale czego się nie robi... Tylko potem są obrażeni, bo zawsze po tego typu zabiegach na uszach i oczach jest ciastko, a po myciu zębów nie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Moje psy mają ładne zęby, jedenastoletni Filip ma bielusieńkie, sześcioletni Felek troszkę mniej, ale też niezłe. Myjemy pastą dog-a-dent raz w tygodniu, ale wtedy zawsze jestem zapluta po łokcie, bo dramat jest. No, ale czego się nie robi... Tylko potem są obrażeni, bo zawsze po tego typu zabiegach na uszach i oczach jest ciastko, a po myciu zębów nie...[/QUOTE]
U mnie tak samo choć czasem po myciu zębów Miki dostaje gryzaka z chlorofilem;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...