Jump to content
Dogomania

Konkurs na projekt ulotki!!!! OGŁOSZENIE WYNIKÓW!!!


basia

Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ati']i jak, ladnie cie ciagnal, biegl przed toba?[/QUOTE]
na tej trasie to wyglada przewaznie tak : pierwszy km - lando ciagnie, potem nastepne trzyma sie z boku, ostatni- ja ciagne. lando przewaznie biega swoja trase na wybiegu, zorza za nim lub obok niego. Do lasu na trening zabieram go zadko, tamten teren nalezy do miska maratonczyka. Misiek jak widzi kogos w stroju do biegania to sie podłańcza, a z lando na pewno by sie nie dogadali. Misiek jest takiej samej wielkosci co lando, ale okropnie wytrenowany.

Link to comment
Share on other sites

a ja poprosze o uwagi do mojego projektu. Jeszcze jest chwilka czasu, żeby dopracowac zmiany ;)

(np czy napisy "lubisz biegać?" (itd) mają iśc w odcieniach granatu [60%/80%/100%] tak jak obecnie czy wszystkim nadac 100% granat?)
Inne uwagi takoz mile widziane ;) lubię i jestem przyzwyczajona jak klienci marudzą :D

i ciotki i wujkowie: nie ma wspomnianej jednej BARDZO ważnej rzeczy- do drukarni musi iść ulotka w kolorystyce CMYK, kolorystykę RGB (czyli tak jak wrzucamy na forum) obsługują przeglądarki- nie maszyny drukujące. W najlepszym razie- wyjdą wściekłe, jaskrawe kolorki; w najgorszym- nic się nie wydrukuje ;) (powiedział grafik, który czas niejaki pracował w drukarni ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='makatka']

i ciotki i wujkowie: nie ma wspomnianej jednej BARDZO ważnej rzeczy- do drukarni musi iść ulotka w kolorystyce CMYK, kolorystykę RGB (czyli tak jak wrzucamy na forum) obsługują przeglądarki- nie maszyny drukujące. W najlepszym razie- wyjdą wściekłe, jaskrawe kolorki; w najgorszym- nic się nie wydrukuje ;) (powiedział grafik, który czas niejaki pracował w drukarni ;) )[/QUOTE]

Ja robiłam w kolorystyce CMYK. Pisało to gdzieś nawet :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Chyba każdy program graficzny daje możliwość konwersji pomiędzy rgb a cmyk. Uważać trzeba jeśli ktoś używał gradientów albo przezroczystości bo tam najłatwiej o przekłamania po konwersji. Zresztą każdy chyba przed zamieszczeniem wydrukował sobie swoją ulotkę, nie? :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lothar']Chyba każdy program graficzny daje możliwość konwersji pomiędzy rgb a cmyk. Uważać trzeba jeśli ktoś używał gradientów albo przezroczystości bo tam najłatwiej o przekłamania po konwersji. [B]Zresztą każdy chyba przed zamieszczeniem wydrukował sobie swoją ulotkę, nie? :p[/B][/QUOTE]

Nie...:diabloti:
Przy konwersji z tego co zauważyłam to zmieniają się kolory.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='makatka']a ja poprosze o uwagi do mojego projektu. Jeszcze jest chwilka czasu, żeby dopracowac zmiany ;)

(np czy napisy "lubisz biegać?" (itd) [B]mają iśc w odcieniach granatu [60%/80%/100%] tak jak obecnie czy wszystkim nadac 100% granat?)[/B]
Inne uwagi takoz mile widziane ;) lubię i jestem przyzwyczajona jak klienci marudzą :D

i ciotki i wujkowie: nie ma wspomnianej jednej BARDZO ważnej rzeczy- [B]do drukarni musi iść ulotka w kolorystyce CMYK[/B], kolorystykę RGB (czyli tak jak wrzucamy na forum) obsługują przeglądarki- nie maszyny drukujące. W najlepszym razie- wyjdą wściekłe, jaskrawe kolorki; w najgorszym- nic się nie wydrukuje ;) (powiedział grafik, który czas niejaki pracował w drukarni ;) )[/QUOTE]

Do drukarni zawsze w CMYKu trzeba, dlatego też Twoje pytanie o kolory jest po prostu bezcelowe. Pomijam fakt taki ze dla drukarza nie ma koloru granat itp. I jeszcze jedno projektujesz i poniekąd narzucasz, ewentualnie tworzysz 2,3 wersje. Pytanie i podawanie procentowego zestawienia (na dodatek w RGB) tez mija się z celem. Zapewniam że każdy inaczej widzi to na swoim monitorze. Konia z rzędem dla tego kto ma kalibrowany monitor.



[quote name='Lothar']Chyba każdy program graficzny daje możliwość konwersji pomiędzy rgb a cmyk. Uważać trzeba jeśli ktoś używał gradientów albo przezroczystości bo tam najłatwiej o przekłamania po konwersji. Zresztą każdy chyba przed zamieszczeniem wydrukował sobie swoją ulotkę, nie? :p[/QUOTE]

Każdy profesjonalny program ma możliwość konwersji RGB > CMYK i CMYK > RGB. Niektóre "wynalazki" czyli soffciki free tez maja ale nie polecam, zdecydowanie przekłamują i wyobrażenie z rzeczywistością może mieć szokujący efekt. Z free programów poprawny efekt (acz niedoskonały) daje GIMP.

No i o spadach trzeba pamiętać przy druku ulotek, podejrzewam ze druk będzie offsetem wiec spad 3 mm spoks wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kanna']cholera jestem nienormalna......kalibrowany mam....:evil_lol:
cmyk tylko do druku....
[...].[/QUOTE]

jakim sprzętem? to nieźle kosztuje. Pewnie jak ja po prostu musisz tak mieć :)

[quote name='kanna']isadora nie strasz naszych grafików:evil_lol:

wybrany projekt przygotujemy do druku.....

przede wszystkim pomysł- ciotki![/QUOTE]

spoks ja tylko chciałam podpowiedziec a że przy okazji na miotle polatałam to cóż :D:D:D
[B]
A tak w ogóle z przyjemnością kibicuję. Mam oczywiście swoich faworytów, jestem bardzo ciekawa wyników.[/B] Fajnie patrzeć że ludziska mają fajne pomysły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']No i o spadach trzeba pamiętać przy druku ulotek, podejrzewam ze druk będzie offsetem wiec spad 3 mm spoks wystarczy.[/QUOTE]

[COLOR=Black]- format A5 (148x210 mm z zachowaniem [B]5 mm marginesów[/B])
- [/COLOR][COLOR=Black]papier błyszczący, satynowany 160G !!!
- wydruk na profesjonalnej [B]maszynie cyfrowej [/B][/COLOR][COLOR=Black][B]XEROX[/B]
- druk jednostronny
- pełen kolor [/COLOR][B][COLOR=Black]C[/COLOR][COLOR=Black]M[/COLOR][COLOR=Black]YK[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Do drukarni zawsze w CMYKu trzeba, dlatego też Twoje pytanie o kolory jest po prostu bezcelowe. Pomijam fakt taki ze dla drukarza nie ma koloru granat itp. I jeszcze jedno projektujesz i poniekąd narzucasz, ewentualnie tworzysz 2,3 wersje. Pytanie i podawanie procentowego zestawienia (na dodatek w RGB) tez mija się z celem. Zapewniam że każdy inaczej widzi to na swoim monitorze. Konia z rzędem dla tego kto ma kalibrowany monitor.

[/QUOTE]


eeee... chyba śmy się nie zrozumieli :D W Adobe Illustrator masz taką ładna opcję - dajesz kolor jako global i możesz mu dać wartość % tegoż koloru i tego moje pytanie się tyczyło, bo napisy mają ( a raczej miały, bo w projekcie poniżej już nie mają ;) ) rózne wartości procentowe koloru globalnego. Wsio jest od początku robione w CMYKu. Ja mam monitor pod grafikę kupowany więc przekłamuje stosunkowo mało w porównaniu ze standartowymi LCD. Inna bajka, że nie jest to EIZO, na jakim pracowałam w firmie :(

no nic.. tak czy siak po drobnych korektach wygląda to aktualnie tak:
[IMG]http://makatka.cal.pl/wow/lando2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Makatka, może w ten sposób podkopuje swoje szanse na wygraną, ale w w tym projekcie popracowałbym jeszcze nad ułożeniem tekstu na dole ulotki. Teraz wygląda tak jakoś, bez urazy, niechlujnie. Po lewej stronie zastosowałbym jeden blok tekstu kształtem dopasowany do miejsca, po prawej zostawił tylko dane kontaktowe. :bye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...