Jump to content
Dogomania

Beagle czy Owczarek Kaukaski ?


Lucky271

Recommended Posts

[B]Beagle [/B]jest psem upartym , niezależnym , podczas spacerów może stać się głuchy na Twoje polecenia , pozbawiony agresji , linieje [przez cały rok ] - czy poradzisz sobie z "walką" z sierścią wbijającą się w dywany ? , potrzebuje dużo ruchu - czy zapewnisz mu wystarczająco długie spacery ? , beagle jest psem absorbującym, który nie zajmie się sam sobą , nieprzyzwyczajony do tego, że sam zostaje w domu może niszczyć sprzęty [także podczas ząbkowania] - nie chcę Cię przestraszyć tylko chcę uświadomić pewne fakty, która może pomogą Ci przy podjęciu właściwej decyzji ... - taki jest beagle ----- oparte na przeczytanych przezemnie [emi] książek i z własnego doświadczenia
[B]Na owczarkach kaukaskich się nie znam , więc daję link do charakterystyki: [/B]
[U][URL="http://www.psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=352"]http://www.psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=352[/URL][/U]
Może wypisz czego będziesz Ty i Twoja rodzina oczekiwać od psiaka - to może dogoamniacy coś doradzą

Link to comment
Share on other sites

faktycznie porównanie tych dwóch ras to jakby porównać malucha i maybacha:). Widać że jesteście początkujące w tej dziedzinie więc beagle zdecydowanie. O charakterze kaukaza nie bedę pisał , ale jest to pies raczej dla doświadczonych. pozdrawiam i powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tristan']faktycznie porównanie tych dwóch ras to jakby porównać malucha i maybacha:). [/quote]
Hmmm...ani beagle ani kaukaz nie pasuje mi ani do malucha, ani do maybacha, więc nie wiem, czym kierowałeś się przy wyborze porównania.;)

Lucky: koniecznie zajrzyj [url=http://www.owczarki-kaukaskie.com/start.htm]TUTAJ[/url] !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tristan']faktycznie porównanie tych dwóch ras to jakby porównać malucha i maybacha:). Widać że jesteście początkujące w tej dziedzinie więc beagle zdecydowanie. O charakterze kaukaza nie bedę pisał , ale jest to pies raczej dla doświadczonych. pozdrawiam i powodzenia[/QUOTE]
jezeli sa początkujący to poleczasz beagle'a ? Ja bym żadnej z tych ras nie poleciła początkującemu :?

Link to comment
Share on other sites

Hmm myśle, że ani kaukaza, ani beagla nie powinien mieć. To są psy bardzo trudne w wychowaniu, więc dla początkującego własciciela nie polecam. Powinieneś zastanowić się jakich cech charakteru oczekujesz od psa, nie patrz pod względem eksterierowym, ani jakie psy są modne, tylko takie jakim sprostarz w wychowaniu i zapewnieniu odpowiednich warunków. Czy stać cię na wyżywienie itp. jeżeli nie jesteś pewnien konkretnej rasy, to czy nie lepiej iść do schroniska? Myśle, że tak.

Link to comment
Share on other sites

Wybieganie to jedno a zapewnienie psu pracy zgodnej z jego przeznaczeniem to drugie. Husky wybiegać i do domu, czemu nie ! Briarda wybiegać, wymeczyć psychicznie i do mieszkanka czemu nie. Ale Kaukaz ma swoje predyspozycje z którymi się trzeba liczyć. Ma za wszelka cenę brać kaukaza bo każdego psa da się trzymać na 2 metrach kwadratowych jesli wybiegany ?

Link to comment
Share on other sites

Ja dodam swoje trzy grosze, króciutko, o kaukazie.
Nie wyobrażam sobie mojego Borysa w bloku. Tak, miałam pięknego kaukaza.
Już za Tęczowym Mostem niestety. Ten pies jest wielki, jak stanie na tylnych nogach to pewnie do 2m dosięga. Ma piekną bujnąsierść, którą 2x do roku traci. Mój byl na ogrodzie przed domem więc wypadanie sierści nie bylo tak kłopotliwe. To worki kłaków wyłażą przy wyczesywaniu. Jemu jest w domu za gorąco. Ma sierść z bardzo grubym podszerstkiem i zimą np lubił wylegiwać się na śniegu. Najgorzej bylo w upalne lato, trzeba go bylo często woda spryskiwać. Potem wpadliśmy na pomysł i wykopalismy mu w ziemi taka "ziemlankę" a nad nia całą ziemię z dołu. Lubił tam przebywać i wychodził z niej latem chłodny. Pies sam sobie próbował dziurę wykopać i myśmy to podpatrzyli. [B]Jednym zdaniem: w domu, a do tego w bloku, jest dla tego psa za gorąco![/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja też popieram wypowiedzi że ani beagle ani kaukaz. Beagle zrujnuje Ci mieszkanie jeśli będzie mu się nudziło lub będzie wył cały dzień...

Jeśli możesz to napisz nam tu te cechy jakie według Ciebie pies powienien mieć, bo w beaglu i kaukazie jedyna wspólna cecha jaką widze to niezależność... czy jesteś pewna że ta cecha Ci odpowiada?


Może jakiś inny owczarek- taki żeby był grzeczny, przytulaśny, w miarę łatwy do wychowania i chętnie biegający za piłeczką?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

[quote name='izabelka_70']hehe to temat z 2006 roku... ciekawe na jaką rasę padł wybór ;p
co do cech wspólnych tych ras....poza upartością może terytorializm?? hihi beagle świetnie bronią swojego terenu :)[/QUOTE]

To prawda to nic że w 2006 roku.... Ale co ja widzę to uparciuchy a nawet w ksiązkach piszą tak no ale to nie ich wina! A to nie psy myśliwskie choć bronić też mogą to zależy co ze chce właściciel:) Pozdrawiamy Ala&Wena

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stary temat, ale a'propo kaukaza w bloku.
Moi sąsiedzi mieli właśnie sukę owczarka kaukaskiego w 3-pokojowym mieszkaniu na 9-tym piętrze. Widać było, że nie są zapalonymi psiarzami... Suka z wiekiem stawała się coraz bardziej agresywna. Właścicielka przestała dawać sobie z nią radę, wychodziła tylko na spacery dookoła bloku. Pewnego dnia suka zerwała sie ze smyczy i w szale "wolności" zagryzła małego pieska z sąsiedniego domu. Drastyczne, ale pokazuje co dzieje się z takimi charakterami na tak małej przestrzeni. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest Dreaming

Może beagla. lecz sama wiem bo też go mam że będziesz musiała z nim wychodzic na długie spacery i czasami spuszczać go z linki. Nie bęziesz mogła go zostawiać w domu na wiecej niż 3-4 godziny i od małego ucz go posłuszeństwa. Ja bym ci radziła kupić westa bo on nadaje sie do bloku a nie beagle i owczarek. Ale jak tak to beagle


Pozdrawiam- Patka & Alan :) :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Polna']:O kaukaz, a beagle
czy ona wie co to za charaktery...?![/QUOTE]
oj chyba nie:evil_lol:

Kaukaz to duży pies stróżujący - mogą być problemy z trzymaniem w bloku w mieście, bardziej nadaje się do pilnowania posesji
Beagle - cóż to zależy od wielu czynników, nie każdy nadaje się na właściciela beagle po pierwsze trzeba lubić ruch i pracę z psem;) Bo to przede wszystkim pies myśliwski, gończy:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...