Jump to content
Dogomania

Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...


AlfaLS

Recommended Posts

ale cudowna wiadomość :) :laugh2_2:  Alfa dzięki za pw bo nie mogłam odnaleźć tego wątku, wogóle to nie umiem się odnaleźć na nowym dogo...

wspaniałe fotki Meguni w domku :loveu:

Diano kochana, byłaś z nami od początku - zaglądaj dalej, bardzo prosimy  :fadein: .

Dziękuję za pochwały w imieniu Meguni :fadein: . 

Link to comment
Share on other sites

Ja nie o finansach... O zdjęciach...  ;-)

Alfa, z radością się na nie patrzy.  :smile: Pasują do siebie Twoje sunie. I nie tylko sunie.  ;-)  Meggi szybko koty polubiła.  :loveu:

Jest super.  :happy1:

Mogłabym miec taką starośc.... W takim przytulnym koszyczku. He he he. 

Wydawało mi się, że wczoraj wpisałam się na wątku, ale dzisiaj mojego postu nie ma :blink:

Chciałam napisać to samo co Elisabeta - na takie zdjęcia patrzy się zawsze z wielką radością :wub: :wub: :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak żyjecie? :)

Elisabetko kochana - powolutku choć sporo się u nas dzieje.

Byłyśmy z Megunią u weta, zrobiłyśmy wyniki z moczu i krewki. Muszę napisać, ze Megunia - super pacjentka :loveu: .

Niestety, wyniki nie są idealne - na razie dostałyśmy leki na nerki i wątrobę...

 

W weekend postaram się wstawić wyniki i nowe fotki oczywicie też  :kiss_2: .

Link to comment
Share on other sites

Jak to w takim pięknym wieku...  :mellow:  Trzymam kciuki, żeby leki pomogły Meguni.

A to że Meggi jest taką super pacjentką, jakoś wcale mnie nie zdziwiło... ;)

Alfa, czy ona ma jakieś wady?  :lol:

Kurcze, jak dotąd nie zauważyłam  :grins: . Bo przecież tego, że wyjada resztki kociego jedzenia z miseczek nie można chyba nazwać wadą? Bo przecież solidnie pomaga mi w ten sposób bo mam mniej mycia, prawda?

 

A tak na poważnie to rzeczywiście wad chyba nie ma... Co prawda mamy ciągle te problemy z siusianiem ale to nie jej wina, to efekt choroby przecież. A najpiękniejsze jest to, ze ona do nas po prostu pasuje :-D . Pięknie wkomponowała się w rodzinę, wie, że jest tu bezpieczna i w przyjaznym otoczeniu. Nawet na spacerach po podwórku chodzi już sobie bez smyczy bo czujnie się rozgląda i zawsze trzyma się w pobliżu mnie albo Tarci...  

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, na razie ok - tylko zarobiona jestem strasznie bo teraz dla księgowych pracowity czas. A w dodatku moje panienki - jak wyjdziemy na spacer - to wcale nie chcą wracać do domu  :grins: . Ponieważ nie wiadomo jak długo ta pogoda będzie taka fajna to tak spacerujemy, spacerujemy i spacerujemy... Korzystamy, że nie pada. A nawet jak pada to też spacerujemy i nie wiem czemu ale im się o wiele lepiej chodzi wtedy kiedy pańcia nie ma parasola... Moze tak żeby było sprawiedliwie? My nie mamy to i ty możesz nie mieć?

 

O fotkach pamiętam, wszystko uzupełnię - mam nadzieję, ze w czwartek mi się uda. Jutro wyślę wreszcie ostatnie przesyłki z bazarku bo wpłaty dziś doszły. Strasznie się to ciągnęło ale te zmiany na dogo wszystko namieszały. Ważne, ze już nareszcie mam wszystko zapłacone i teraz tylko muszę pościągać potwierdzenia i mogę zamykać Megusiowy bazarek :mdrmed: . 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

No nareszcie się obrobiłam troszkę z robotą i postaram się uzupełnić wszelkie zaległości u Meguni. Proszę o wybaczenie, że tak późno ale za to będę się starała żeby było jakoś tak chronologicznie i żeby Ci co zechcą przeczytać wiedzieli o co chodzi. Będzie to podzielone na kilka postów bo chcę wstawić fotki a tych, jak wiadomo, można tylko 5 w jednym poście...

 

Na początek informacja, że zamknęłam wreszcie bazarek podróżny Meguni http://www.dogomania.com/forum/topic/142558-zako%C5%84czony-rozliczamy-meggi-wyrusza-do-bdt-kosmetyki-ksi%C4%85zki-i-jeszcze-co%C5%9B/- czekałam, czekałam na potwierdzenia i się nie doczekałam... Jednak sprawdziłam na stronie PP że przesyłki doręczone i zdecydowałam, że zamykam. Dochód wyniósł 480 zł.  Ponieważ na podróż wydałam 454,95 zł. / post 1247/ to mamy jeszcze do Megusiowej skarbonki 25,05 zł.    

 

 

Ponieważ Megunia jak przyjechała do mnie to często siusiała i ponieważ ogólnie chciałam ją pokazać moim wetom to wybraliśmy się na wetową wycieczkę. Było to 03.10.2014 . Zrobiliśmy badania krwi bo one nam mogły coś powiedzieć o suni. Wcześniej zrobiłam badanie moczu Meguni...Za wizytę, badania i leki / Urinowet/ zapłaciam 120 zł.

 

abca3eb92cf4d893gen.jpg

 

e13a92ff7b7980ebgen.jpg

 

Niestety, wyniki nie wyszły najlepiej / choć też nie najgorzej  ;-) /:

 

bcae0dc564906aeagen.jpg

 

 

Okazało się,  że Megunia ma chore nerki i chory pęcherz. Na nerki dostała Rubenal, a na pęcherz ten Urinowet oraz dodatkowo furosemid. Tym razem za leki zapłaciłam u weta 38 zł. Dodatkowo ma dostawać Esentiale Forte - 1 kapsułka dziennie...

 

3219f41d58b0fd6bgen.jpg

 

Czyli na 08.10.2014r. wydałam tak "oficjalnie" na Megunię 158 zł. Bo nie liczę tu oddzielnej opłaty za badanie moczu, furosemid czy esentiale forte - w końcu ode mnie tez jej się coś należy  :fadein: .

 

Na deserek Megunia...

W pampersiku  :grins: ...

 

a62812728cb8026agen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ojej ... alez to już się babulenka zrobila z tej Meguni.

Kochana sunia była zawsze.

Zycze zdrowka.

Lidziu, przy antybiotykach ( jeśli tez bierze ), to podawaj zawsze osłonowo jakiś biotyk, najlepszy jest LAKCID.

Mój lekarz powiedział mi, ze lekarze chwala SILIMAROL ( to na watrobe ).

Essentiale Forte jest pewnie super, ale chodzi tu o jakiś jeden składnik, który wystepuje w Silimarolu i jest bardzo dobry dla psiakow.

To jakies ziele , zapomniałam nazwe, ale cos ":diabelskie " ma w nazwie. 

Link to comment
Share on other sites

Zuziu - niestety nasza wetka mówi Essentiale forte bo to najlepsze, jak długo Pani da radę finansowo to essentiale. To na razie będzie to essentiale...

 

A teraz dalsza część raportu zdrowotno-finansowego Meguni... Przyznaję szczerze, ze finanse zaczynają mnie przerażać... Szczególnie, zę ostatnio podjęłam się wykonania dodatkowej pracy żeby zarobić na zdrowie moich zwierzaków /Tara też niegomaga - cóż wiek ma swoje prawa/ a teraz, po wykonaniu roboty okazało się że zapłata za nią będzie, w najlepszym wypadku  na początku przyszłego roku. Wolę już nie wiedzieć co w najgorszym... Szkoda, ze wcześniej mnie zapewniano inaczej :lookarou: .

 

Poprzednio skończyłąm na 8.10.2014r. Teraz ciąg dalszy :smile:.

 

21.10.2014r. zrobiłam Meguni kolejne badanie moczu. Wyszło lepiej od poprzedniego ale jeszcze nie dobrze. Zrobiliśmy też takie skrócone badanie krwi.  Jest niby lepiej ale tak minimalnie lepiej. Wniosek - same leki nie wystarczą, musimy wprowadzić dietę nerkową. Na razie zapada decyzja, ze nie taką super restrykcyjną ale jednak. Karma nerkowa i ewent. taka dla seniorów, z małą zawartością białka.

 

Teraz fotki.

 

Wyniki moczowe - ciekawe dlaczego Meggi tak dziwnie na mnie patrzy jak ja jej tą tackę podstawiam pod kuperek???

 

Ponieważ musiałam wprowadzić choć częściowo dietę nerkową to kupiłam Meguni na początek trochę karmy suchej i puszki. Suchej to ona coś nie lubi, oj nie lubi...

 

 

Czyli finanse na 22.10.2014r. było na 8.10.14r. 158 zł. dochodzi 70 i 96,40. Razem 324,40 zł.

 

cdn  - zaraz :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Na dobry początek Megunia :-)

 

Już bez pampersa  :sweetCyb:

 

df2ed86e4016055agen.jpg

 

No cóż - moje psice zupełnie inaczej niż ja układają koce i narzuty na kanapie....

 

A tu z kotkiem, Olek wyszedł tak duży jak Megunia :grins:  - jednak w rzeczywistości jest mniejszy, musicie wierzyć na słowo. Jak nie zapraszam do nas żeby się przekonać naocznie :-)

 

611578ca9d89565bgen.jpg

 

 

08a0f8988a566d9fgen.jpg

 

Kolejne badanie moczu było zrobione 29.10.2014 - dalej jeszcze nie tak... Kupiłam  kolejne leki i mamy 3-4 tygodnie przerwy, żeby zobaczyć jaki będzie efekt leczenia... Zapłaciłam kolejne 35 zł. - saldo leczenia na 30.10.2014r. 359,40 zł.

 

 

cdn. - niebawem :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...