Jump to content
Dogomania

chip - co o nim sadzicie ???


PaYooK

Recommended Posts

Nie słyszałeś nigdy o tuningowaniu , podrasowywaniu itp ??? :D

No bardzo błyskotliwa odpowiedź :lol: To może powiesz coś więcej bo jak rozumiem masz już to przetrenowane. Zawieszenie tez swoim psom obniżyłeś? i jak lepiej w zakręty wchodzą? :lol:

A tak na poważnie czekam nadal na informację bo nie wiem czy męczyć Leosia jakimś wszczepianiem elektronicznych zabawek pod skórę czy nie. Szczególnie interesuje mnie sprawa kto to odczytuje czy chip jast na całe życie czy trzeba go do parę lat wymieniać, czy to bolesny zabieg itp

Link to comment
Share on other sites

[kto to odczytuje czy chip jast na całe życie czy trzeba go do parę lat wymieniać, czy to bolesny zabieg itp

czytniki do chipów maja Strażnicy Miejscy i powinny mieć je schroniska dla zwierząt. Pies ma chip pod skórą na całe życie, zabieg jest bezbolesny chip wprowadza się na karku pod skórą przez trochę grubszą igłę.

Link to comment
Share on other sites

Hej wszystkim! :)

Cekajcie, bo ja też się właśnie zastanawiam nad chipem, ale nie bardzo rozumiem: czy jeśli pies się zgubi, to przez to urządzenie Straż Miejska może go jakoś namierzyć? Czy tylko, jeśli ktoś naszego psa znajdzie, odczytać numer i po tym dojść do właściciela?

Tak czy inaczej, uważam, żę to świetny pomysł, bo chociaż zwykle nasze psy się słuchają, to jednak nie da się przewidzieć wszystkiego (Ja na przykład nie umiem przewidzieć wszystkich spotkań z wiewiórkami i kotami, ale to już całkiem inna bajka :wink: ).

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za! A gdzie mozna psa "zaczipowac"? Kajka gdzie czipowałaś psy, w ZK?

Asia w ZK -naszym - chyba żartujesz :) tam jest kompletna dezinformacja :) Ja chipowałam w lecznicy na Kisielewskiego (za realem) ale mozna też na Focha przy PKSie. W schronisku dla zwierząt na Gilowej też chipowali ale nie wiem czy to była tylko akcja czy tez robią tam wcale (raczej w to wątpię bo weta na stałe nie mają tylko kilka razy w tygodniu tam zaglada :( )

Link to comment
Share on other sites

U nas w mieście wszczepiają chipy przy obowiązkowych szczepieniach na wściekliznę. Jest to bezpłatne. Za każdym razem pytają się czy pies ma chipa, a jeżeli nie, to jak ktoś chce aplikują psiakowi chipa pod skórę. Jest to bezbolesne. Badi nawet nie zauważył że coś mu majsterkowali przy karku. A inna sprawa z czytnikami. Jeżeli się pies zgubi i ktoś u nas przyprowadzi go do weta, żeby sprawdził czy jest zachipowany, to się zdziwi. bo się okazuje, że nie ma czytników. Przynajmniej tak było jakiś czas temu. Masowo chipowali psy, a czytników nie mieli. Mam nadzieje że się to zmieniło, bo inaczej sensu w tym nie ma żadnego.

Link to comment
Share on other sites

Wera

interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. Czipujemy wszystkie psy, schroniska będą miały czytniki, weterynarze też... Ale czy ta baza danych będzie ogólnopolska? Bo co jeśli pies zgubi się podczas wyjazdu, w innej miejscowości? Czy jeśli na przykład mój pies, zaczipowany w Poznaniu, zgubi się w Szczecinie, to wy będziecie mogli odczytać numer i do mnie trafić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...