Jump to content
Dogomania

Velo-co i jak...


Ula

Recommended Posts

Anuk trenowal zawsze z rowerem na smyczy(ok 1,6-7 metra).

Teraz chce zeby biegal na linie normalnej ktora jest dluzsza niz ta do ktorej sie przyzwyczail.

Jak nauczyc go zeby biegal i ciagal przed rowerem na takiej dlugiej linie??

Bo nie chce zeby on kolo mnie biegal.

Ma biec przede mna i ciagac na dlugiej linie-jak go tego nauczyc?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak nauczyc go zeby biegal i ciagal przed rowerem na takiej dlugiej linie??

Bo nie chce zeby on kolo mnie biegal.

Ma biec przede mna i ciagac na dlugiej linie-jak go tego nauczyc?

Najprościej jechac za drugim zaprzęgiem, to Anuk będzie go gonił.

Druga wersja, podpiąć razem z psem, który ciągnie i wie o co chodzi (zna komendy itp.).

A jeśli nie ma powyższych możliwości, to próbuj skorzystać z rad Horyzonta.

PS. lina do roweru nie powinna przekraczać 3 m po rozciągnięciu amortyzatora.

Link to comment
Share on other sites

Horyzont,a moglbys to dokladniej wyjasnic???Bo ja niekumata jestem :oops: .

Po prostu ja dostane pod choinke line z amortyzatorem na dwa psy,no ale ja tez mozna wykorzystac dla 1 psa. I po prostu chce go nauczyc porzadnej pracy:szybkiego biegu i mocnego ciagniecia.

Bo druga sunia go zniecheca bo nie chce biegac i ona go hamuje a on przestaje ciagnac. :(

I jak anuk idzie sam i ma dobry humor to biegnie 28-29 na godzine ale slabo ciagnie i ja mu ciagle pomagam zeby nie tracil tempa.

A jak ide z sunia jeszcze to wtedy one tylko w lesie ciagaja a poza lasem wogole nie chca. :roll:

No a zawody nie zawsze sa w lesie.. :wink:

Co ja mam z nimi/nim zrobic bo juz mnie szlag trafia jak ide na trening a one sie opierdzielaja. :evil:

Link to comment
Share on other sites

TAJRAGA,propozycja jak najbardziej serio, mam 2 tarasy, 2 ogrodki.. i kota dla rozrywki. :D

Zreszta na dlugi weekend planuje zlot w gaskach na campingu znajomych moich rodzicow.

Ale goscie zwlaszcza tacy mili sa zawsze mile widziani.

A takie ladne suczki przez anuka sa baaaaarrrrrrdzo mile widziane. 8)

Link to comment
Share on other sites

Na tym campingu z tego co wiem to mozna wypozyczyc przyczepke.A jak ktos nie ma kasy to namiocik....

Bo wiadomo ze przyczepka troszke kosztuje.

No ale na tym campingu nie ma problemu z psami,juz iles razy z anukiem tam bylismy.

Do tego jest prywatna plaza campingowa,na ktora wstep maja tylko mieszkancy campingu.

Wiec zapraszam...:)

Link to comment
Share on other sites

wedlug mnie guardy zle rozkladaja obciazenie... no i jak ciagnie sie psa to unosi sie go w miejcu zgiecia kregoslupa, tram powsaje garb.....

a sledy rownomiernie rozkladaja cale obciazenie na kregoslup, jest on dobrze ustawiony i miesnie pracuja rowniez poprawnie....

moj pies od szelek guard ma garba, ale juz mu naprosowuje go i jest prawie niewyczuwalny, znam rowniez inny psy w takiej samej sytuacji.

najlepiej ubrac psa w guardy przypiac smycz i szarpnnas, zatrzymac gdy idzie, zobaczycie sami jak pracuja, dla szczeniat i psow rosnacyhc w ogole ich nie polecam nawet jako spacerowe.....

apropos pana od Manmata zapytajcie Metros....

Ja z doswiadczenia wlasnego odradzam.......

Link to comment
Share on other sites

Anuk chodzil dlugo w guardach i teraz ma garba

I teraz juz mu tak zostanie,jak on sie sam ustawia to to bardzo widac,dopiero kiedy ja go ustawie to garb znika, ale to i tak jest problem.

Ale co ciekawe po spacerze i bieganiu w sledach garb mu sie naprostowuje :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I co z tego , że nie zgadzacie się? Zamieściłem na forum pewien czas temu projekt regulaminu , czy ktoś poparł wysyłając swój list do Zarządu Federacji ? Chyba nikt . Znalazł się tylko jeden mądrala który zamiast sensowynych uwag chciał stworzyć definicję roweru i jak zwykle dużo pisał ale bez sensu . Więc nie pozostaje wam nic innego jak się nie zgadzać i siedzieć cicho . Nieobecni głosu nie mają. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...